بهترین ورزش ها برای شخصیت شما
 

مترجم: پ. م.
منبع:راسخون

 
 

دوستداران ارتباط جمعی: ورزشهای تیمی

اگر برای تیم مدرسه خود انتخاب نشدید نگران نباشید. می‌توانید به کلاس‌ها و باشگاه‌های ورزشی بروید. در آنجا همه می‌توانند در فعالیت‌های ورزشی شرکت کنند. شما می‌توانید در کلاسهای فوتبال، والیبال، بدمینتون، تنیس یا هر کلاسی که علاقه‌مندید شرکت کنید. هیچ وقت برای شروع یادگیری یک ورزش جدید دیر نیست.
با هم تیمی‌های خود صحبت کنید؛ همچنین دوستانتان را دعوت کنید تا به آن کلاس ورزشی بپیوندند و یا آنها را دعوت کنید تا با شما فوتبال یا بسکتبال بازی کنند. به یاد یاد داشته باشید که لازم است روزی 1 ساعت تحرک داشته باشید.

بیشتر بخوانید:هفت مزیت کاملاً منحصر به فرد کار گروهی در ورزش

 

آدم‌های با انرژی: تمرین برای شرکت در مسابقه‌های ورزشی

دویدن یکی از بهترین ورزشهاست؛ هم برای قلب و ریه مفید است و هم استخوانها را قوی می‌کند. همچنین وقتی در یک مسابقه دو، یک دونده دیگر را پشت سر می‌گذارید احساس خوبی پیدا می‌کنید! اما دویدن بیشتر رقابت با خودتان است.
در ابتدا برای تفریح بدوید. 1 یا 2 ماه قبل از مسابقه هر هفته برای خود اهداف کوچکی تعیین کنید. هفته اول یک مایل بدوید، هفته دوم 2 مایل، کم کم می‌توانید دویدن را با پیاده روی ترکیب کنید. به یاد داشته باشید اگرچه نام این ورزش دویدن است، اما می‌توانید گاهی نیز پیاده رویی کنید.

علاقه‌مندان به کارهای نمایشی: اسکیت سواری کردن

با اسکیت سواری عضلات شکم خود را محکم می‌کنید و تعادل خود را افزایش می‌دهید. از یک مربی بخواهید به شما در مورد انتخاب کلاه ایمنی و محافظ کمک کند و به طور کلی مسائل مربوط به ایمنی را به شما آموزش دهد.
اگر هنوز هم نمی‌توانید هنرنمایی کنید از تلاش دست برندارید. می‌توانید در پارک‌های مخصوص در زمینی صاف_دور از محل عبور وسایل نقلیه_ تمرین کنید تا مهارت بیشتری پیدا کنید. اسکیت سواری یک ورزش عالی است و قدرت شما را افزایش می‌دهد.

دوستداران طبیعت: پیاده روی و قایقرانی

اگر راه‌پیمایی در طبیعت، ماهیگیری و یا قایق رانی را دوست دارید، احتمالا از رفتن به طبیعت خوشحال می‌شوید. اما اگر نیاز به ابزارهای مناسب دارید می‌توانید به فروشگاه‌های کالاهای ورزشی دست دوم مراجعه کنید.
برای لذت بردن از راه‌پیمایی، شما فقط نیاز به کفش مناسب دارید برای اطمینان از امنیت خود به همراه یک دوست بروید. برای اینکه بیشتر لذت ببرید آن را یک سفر تفریحی در نظر بگیرید، از خودتان یا شگفتی‌های طبیعت عکس بگیرید. بیرون رفتن می تواند آرامش بخش باشد و خلق و خوی خود را بهبود ببخشد.

بیشتر بخوانید:روزی یک ساعت پیاده‌روی کن


روح‌های رها: یوگا
یوگا شما را انعطاف پذیر و آرام می‌کند و می‌تواند شکم شما را سفت کند. می‌توانید در کلاس‌های یوگا شرکت کنید و یا در خانه با DVD تمرین کنید.
انواع کلاس‌های یوگا را به شما معرفی می‌کنیم:
کلاس های هاتا و لینگار کلاسهای ملایمی هستند.
کلاسهای آشتانگا، وینیاسا و یوگای قدرتی، سریعتر هستند.
کلاسهای بیکرام شدیدتر هستند.
دوستداران تنهایی: شنا
وقتی شنا می‌کنید تمام بدنتان ورزش می‌کند. این ورزش زمانی را برای شما مهیا می‌کند تا در سکوت و تنهایی بیندیشید. نیم ساعت پا دوچرخه زدن می‌تواند مثل انجام ایروبیک باشد و در آب شما احساس بی‌وزنی می‌کنید.
اگر هنوز شنا کردن را بلد نیستید می‌توانید به کلاسهای آموزش شنا برای بزرگسالان یا کلاسهای خصوصی شنا بروید.

علاقه‌مندان به هیجان: صخره نوردی

آیا از هیجان و کارهای دشوار لذت می‌برید؟ صخره نوردی به شما یک هدف بلند پروازانه و مقدار زیادی هیجان می‌دهد. این کار برای پرورش ماهیچه‌هایتان مناسب است و به تقویت حفظ تعادل شما کمک می‌کند.
برای امتحان کردن این کار هیجان انگیز که آدرنالین زیادی در بدن شما ترشح می‌کند، ابتدا در سالن‌های ورزشی با دیوارهای صخره نوردی تمرین کنید. در اینجا می‌توانید بهترین تکنیک‌ها، شیوه گذاشتن دست و مهار ایمنی را یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید:چرا باید صخره نوردی کنیم؟

 

دوستداران تفکر و اندیشه: کاراته

شاید مردم فکر کنند ورزش‌های رزمی فقط برای مبارزه هستند. اما تمرکز آنها بیشتر بر آرامش درون، پرورش ماهیچه‌ها و به سرعت واکنش نشان دادن است. می‌خواهید آنها را امتحان کنید؟ خیلی از کلاسهای کاراته به شما اجازه می‌دهند که جلسه اول را رایگان استفاده کنید تا متوجه شوید به آن علاقمندید یا خیر.
ایکیدو و کونگ فو دو نمونه از ورزش‌های دفاع شخصی محبوب هستند. تای چی نیز به یوگا شباهت دارد.
با ورزشهای رزمی ذهنتان نیز به همراه بدنتان آرامش خواهد یافت.
دوستداران مطالعه: هدفون در گوش خود بگذارید.
شاید شما بیشتر دوست دارید یک کتاب را مطالعه کنید تا اینکه به باشگاه بدنسازی بروید. اگر این طور است می‌توانید برای زمان‌هایی که ورزش می‌کنید یک کتاب صوتی تهیه کنید. میتوانید زمانی که در اطراف محله‌تان پیاده روی می‌کنید، یا روی تردمیل راه می‌روید با هدفون به کتابهای صوتی گوش دهید.
اگر در روز فعالیت کنید بهتر میتوانید مطالعه کنید و شب‌ها نیز خواب راحت تری خواهید داشت.

مدیران آینده: گلف

خیلی از افراد وقتی بزرگتر می‌شوند بازی هایی مثل فوتبال و والیبال را کنار می‌گذارند، اما بسیاری همچنان به گلف بازی کردن ادامه می‌دهند. بسیاری از مدیران درحین بازی گلف، مبادلات تجاری خود را با یکدیگر انجام میدهند. شما به عنوان مدیر آینده می‌توانید از هم اینک این ورزش را تمرین کنید!

دوستداران بازی: اتاق بازی

اگر دوستدار بازی های رایانه‌ای و گیم هستید می‌توانید بازی‌هایی را انتخاب کنید که تحرک داشته باشند. می‌توانید از بازی‌‌های رقص یا بوکس استفاده کنید. انجام این بازی‌ها مثل شرکت در کلاسهای ایروبیک است. یا می‌توانید بازی هایی مثل پینگ پنگ یا بدمینتون را انجام دهید. آنها شاید چندان شدید نباشند، اما باعث می‌شوند که تحرک داشته باشید و احساس خوبی پیدا کنید. هنگامی که بدن شما تحرک داشته باشد مواد شیمیایی در مغز شما ترشح خواهند شد که به شما احساس خوشایندی می‌بخشند.