آلبالو

نویسنده: صمصام صانعی

 

نام علمی:

Cerasus vulgaris Miller، نام فرانسه Mahaleb و نام انگلیسی آن red cherry می‌باشد. نام‌های دیگر آن به فارسی، عربی و در کتب طب سنتی، آلبالو، آلوبالو، حب الملوک، قراصیای ترش و جراسیا نامیده شده است.

تیره گیاه:

گل سرخ Rosaceae

نوع گیاه:

درخت

مشخصات ظاهری:

درختی است به ارتفاع حدود 7 متر با شاخه‌های جوان و سبز رنگ، برگ‌های آن سبز، بیضوی، پهن، دندانه‌دارِ اره‌ای و نوک تیز و گل‌های آن چتری و دمگل‌دار می‌باشند. میوه‌اش شفت، کروی شکل، قهوه‌ای تیره یا قرمز کم رنگ یا سرخ تیره مایل به سیاه، گوشتدار و آبدار، طعم آن کمی ترش و کمی شیرین، قطر تقریبی میوه یک تا یک و نیم سانتی متر و داخل میوه یک هسته تخم مرغی شکل مایل به گرد وجود دارد.

طبیعت میوه:

طبق نظر حکمای طب سنتی طبیعت میوه‌ی رسیده گرم و تر است.

رویش جغرافیایی:

در اغلب نواحی معتدل کشورها خصوصاً کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکا و در ایران بیشتر در جنگل‌های ارسباران و استان‌های اصفهان، لرستان، کردستان، چهارمحال بختیاری، همدان و البرز انتشار داشته و به صورت پرورشی نیز کاشته می‌شود.

ترکیبات شیمیایی و مواد موجود در

میوه:
اسید سیانیدریک، ویتامین‌های A, B, C, D، منگنز، کبالت، روی، فسفر، پتاسیم، سدیم، منیزیم و کلسیم در آن تشخیص داده شده است.

بخش مورد استفاده:

میوه و هسته

نحوه مصرف:

میوه‌ی رسیده مصرف خوراکی داشته و در صنایع غذایی نیز کاربرد دارد. در طب سنتی هسته‌ی آلبالو به صورت دم کرده یا جوشانده کاربرد دارد.

خواص درمانی میوه:

برطرف کننده خشونت صدا و خارج کننده سنگ کلیه و مثانه، تقویت کننده اعصاب و تصفیه کننده خون، جلوگیری کننده از پیری زودرس و افزاینده نطفه در مردان، پاک کننده مجاری ادراری و مقوی معده و کبد، تنظیم کننده قاعدگی و بازکننده عروق، رقیق کننده خون و روشن کننده پوست، بندآورنده اسهال و ضد تب، کاهنده فشار خون و ادرارآور، صفرابر و ضد عفونی کننده دستگاه گوارشی می‌باشد. در ضمن برای ناراحتی‌های کبد، ورم‌های مزمن معده و روده، سوزش مجاری ادراری، دیابت، آشفتگی‌های درون معده، نقرس و دردهای روماتیسمی نیز مفید است.

تذکّر:

مصرف آلبالو برای اشخاص سرد مزاج و افرادی که به ورم و زخم روده دچار می‌باشند مضر است.

هسته‌ی آلبالو

مشخصات ظاهری:

داخل میوه آلبالو یک هسته تخم مرغی شکل مایل به گرد و صاف وجود دارد.

ترکیبات شیمیایی و مواد موجود در آن:

اسید سیانیدریک و غیره در آن مشخص شده است.

نحوه مصرف:

فقط با دستور پزشک

خواص درمانی:

تنظیم کننده قاعدگی و التیام‌بخش سوزش مجاری ادراری، خرد کننده سنگ‌های کلیه و مثانه و آرام‌بخش می‌باشد. در ضمن برای اسهال و درد و ناراحتی‌های معده بخصوص در اطفال نیز مفید است.

تذکّر:

مغز هسته آلبالو سمّی است و فقط باید با نظر پزشک تجویز شود.
منبع مقاله :
صانعی، صمصام؛ (1395)، طبّ الصمصام -آشنایی با بیش از 400 نوع از گیاهان دارویی- (جلد دوم)، تهران: انتشارات حافظ نوین، چاپ اول.