چگونه یک کتاب کمیک بنویسیم؟

مترجم: محمد علی آصفی پور
منبع:راسخون
رشته ایجاد کتاب های کمیک فرصتهایی برای نمایش مهارت های هنری فراهم می کند و کمک به ایجاد محتواهایی می کند که سرگرم کننده و ساده برای درک هستند. مقاله زیر یک مرور کلی است و اطلاعاتی را برای شما جهت ایجاد کتاب های کمیک خودتان ارائه می دهد. اولین چیزی که یک نویسنده کتاب کمیک باید انجام دهد، در آوردن ساختار بصری داستان است. نوشتن در راستای جریان افکار در این نوع ادبیات توصیه نمی شود. کتاب کمیک ایده آل باید حاوی 22 صفحه باشد. این امر کتاب را کوتاه و جمع و جور می سازد. درست مثل هر فعالیت خلاق دیگر، نوشتن یک کتاب کمیک نیز یک هنر است. این یک فرم نوشتن خلاقانه است که در آن باید یک دنباله از رویدادها را به جای ایجاد یک پرتره کلامی نمایش داد. داستان باید توجه خواننده را جلب کند و او را با نشاط سازد. از آن جایی که اکثر داستان های کمیک توسط بچه‌ها خوانده می شوند، مطالب ارائه شده در آنها باید ساده و سرگرم کننده باشد و باید پیام مثبت ارائه دهند.
چگونه یک کتاب کمیک بنویسیم؟

نمایش خودت را بساز

برای نوشتن یک کتاب کمیک، باید یکی از دو روش «متن نمایش یا اسکریپت کامل» یا «دیالوگ رو حوضی» را دنبال کنید. هر دو روش فوق به طور معمول در نوشتن کمیک استفاده می شود، اگر می خواهید این کار را انجام دهید، همچنین می توانید نوآوری کنید. روش اسکریپت کامل، قدرت کنترل بیشتری به نویسنده می‌دهد به این معنا که می تواند در مورد تعداد پانل ها در یک صفحه، شخصیت های ارائه شده در آن و در نهایت دنباله ای از رویدادها و گفتگوها تصمیم بگیرد. از سوی دیگر، روش دیالوگ رو حوضی به بازیگر اجازه می دهد تا مسئولیت نمایش وقایع در داستان را به عهده گیرد.
نویسنده باید خلاصه داستان و گفتگوها را برای چند نمونه یا رخداد برای بازیگر فراهم آورد. بقیه کنترل به بازیگر سپرده می شود. او طرح اولیه داستان را به پانلهایی تقسیم می کند و تصمیم می گیرد که چطور در آنها گام بردارد. پس از آنکه بازیگر کارش را انجام داد، محتوا به نویسنده تحویل داده می شود تا بقیه دیالوگها در داستان اضافه شود.

چگونه شروع کنیم؟

اولین چیزی که یک نویسنده کتاب کمیک باید انجام دهد، در آوردن ساختار بصری داستان است. نوشتن در راستای جریان افکار در این نوع ادبیات توصیه نمی شود. نویسنده باید تمام داستان و یا حداقل یک ایده اولیه را در ذهن خود داشته باشد. مطالب نوشته شده توسط او باید یک ایده روشن در مورد توالی ها و رویدادها به بازیگر ارائه دهد. واضح بودن افکار، بازیگر را قادر می سازد تا داستان را به شکل کارآمد به تصویر بکشد. به طور خلاصه، بازیگر نباید در تفسیر مطالب نوشته شده توسط نویسنده با مشکل مواجه شود. در این نوع نگارش قلمرویی برای گسترش افکار و ایده‌های نویسنده وجود ندارد زیرا انتظار می رود که او با ارائه توصیفی جمع و جور تنها به جریان داستان بپردازد.

بیشتر بخوانید:یک داستان مصور قدیمی


داستان باید به سرعت جلو رود و دیالوگها تنها زمانی که مورد نیاز است مورد استفاده قرار گیرد. سرعت سریع داستان باعث تسری افزایش سطح علاقه به خوانندگان می شود. تا آنجا که به کتاب های کمیک مربوط می شود، باید به خاطر داشته باشید که "کم هم زیاد است". شخصیت های کتاب های کمیک باید توجه خوانندگان را جلب کنند. برای کسب اطلاعات در مورد ایجاد محتوای لازم می توان به منابع مختلف کمیک و کمیک های مشهور کارتونی مراجعه کرد.

انتشار کتاب کمیک

شرکت هایی مانند ماروِل کمیکس، دارک هاوس کمیکس، و دی سی کمیکس از جمله خانه‌های نشر متعددی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند. باید یک ناشر مناسب را بیابید و قبل از همه از مشخصات فنی و جنبه های مالی انتشارات مطلع شوید. توصیه می شود ناشری را انتخاب کنید که قادر است در معرض گذاری کافی برای کار هنری شما انجام دهد.
راهنمای فوق برای ساخت کتاب های کمیک، ایده‌ا‌ی اساسی در باره رشته ایجاد کتاب های کمیک را برای ما فراهم می کند. این راهنما به شما کمک می کند کتاب های کمیک خود را حداقل در مراحل اولیه ایجاد کنید. بدین ترتیب، ایجاد یک کتاب طنز، یکی از راههای سرگرم کننده برای نشان دادن مهارت نوشتن خواهد بود.
منبع مقاله :
برگرفته از: سایت بازل