حقایقی درباره وینسنت ون گوگ

برگرفته از سایت: آرت هلثی
مترجم: میترا مزینانی
 

وینسنت ون گوگ یک هنرمند بسیار با استعداد بود که به خاطر سبک امپرسیسیون کارش شناخته شده است.
وینسنت ون گوگ یکی از بهترین و باشکوه‌ترین هنرمندهای شناخته شده برای نمونه کارهایش در زمینه هنر بود. او قطعا می‌تواند به عنوان یکی از اصلی‌ترین هنرمندان مورد توجه قرار گیرد. زندگی وینسنت ون گوگ در گروت- زوندرت در منطقه جنوبی هلند، در تاریخ 30 مارس 1853 آغاز شد، او را می‌توان به عنوان مبارز علیه مسائل مختلف زندگی شناخت. او با فقر شدید، گرسنگی، دیوانگی و حتی اعتیاد به الکل خود مبارزه می‌کرد.
با وجود استعداد بالایی که ون گوگ داشت، زندگی او به طور کامل با مبارزه، درد و رنج همراه بود. شاهکارهای زیادی وجود دارد که توسط این هنرمند نقاشی شده است. با این حال، سفر او در زندگی آسان نبود و در نهایت با خودکشی پایان یافت.
در اینجا، ما باید برخی از حقایق مهم در مورد وینسنت ون گوگ را که مربوط به زندگی و نقاشی‌هایش است، بیان کنیم.

بیشتر بخوانید: معمای ون‌گوگ و راز داوینچی


آفتابگردان چهار گل (نقاشی) وینسنت ون گوگ
❥ وینسنت ون گوگ در حوزه هنری شروع به هنرنمایی کرد. او بخش بزرگی از زندگی بزرگسالی خود را برای یک نمایندگی مجاز و فروش آثار هنری صرف کرد.
❥ او یک برادر بزرگ‌تر با همان نام خود داشت، که متأسفانه در هنگام تولد فوت کرد.
❥ او در طول زندگی خود از مسائل پزشکی مختلف رنج می‌برد. گزارش‌ها حاکی از آن است که او مبتلا به اسکیزوفرنی، صرع لوب قدامی و دیگر مشکلات جسمی و روحی شده است.
❥ در ابتدا، او می‌خواست که یک کشیش باشد، درست مثل پدرش.
❥ او اولین اثر خود را در سن 27 سالگی نقاشی کرد.
❥ به عنوان یک نقاش، او همیشه رنگ زرد را ترجیح می‌داد. این به ویژه در نقاشی بسیار معروف «گل‌های آفتابگردان» دیده می‌شود که از این رنگ استفاده می‌کند.
❥ وینسنت ون گوگ به طور خاص با سبک ژاپنی تحت تاثیر قرار گرفت. او عاشق استفاده از رنگ‌های شفاف و طرح‌های تزئینی شد و بنابراین دوست داشت که همان را اجرا کند.
❥ نفوذ سبک ژاپنی در نقاشی او در اثر «اتاق خواب در آرل» مشهود بود. در اینجا، او اتاق خود را با مناطق مسطح رنگی، رنگ کرده و از خطوط پررنگ استفاده کرده است.
❥ استفاده سنگین او از رنگ‌های سرد نشان می‌دهد که او ممکن است کمی کور رنگ باشد.
❥ در ده سالی که وی به عنوان یک هنرمند کار کرد، حدود 900 تابلو را نقاشی کرده است.
❥ ویجت سرخ (نقاشی)، به عنوان اثر او بر روی یک تمبر پستی نشان داده شده است
❥ او تنها یک نقاشی "باغ انگور قرمز" را در طول عمر خود فروخت. پس از مرگ او، همسر برادرش کارهای او را مدیریت کرد.
❥ بسیاری از رنگدانه‌هایی که در نقاشی‌هایش استفاده می‌شد، ناپایدار بودند و از این رو در طول زمان، رنگ‌ها را از بین می‌بردند.
❥ او دوست داشت تصویر خود را نقاشی کند، و ممکن است بیش از 30 پرتره از خود نقاشی کرده باشد.
❥ نقاشی معروف او، "کافه تراس در شب"، توسط منتقدان هنر به عنوان یک نسخه اصلاح شده از شام آخر در نظر گرفته شده است، و از این رو ادای احترام به لئوناردو داوینچی محسوب می‌شود.
❥ در سال 1889، ون گوگ مجبور شد خودش را به یک بیمارستان روانی تحویل دهد، جایی که او نقاشی "شب عروسی"، که به عنوان تفسیر هنری و مفهوم ریاضی آشفتگی در نظر گرفته شده است.
❥ در طی یک تشنج صرعی، او تلاش کرد تا به دوست بسیار خوبش پل گانگین (یک نقاش مشهور فرانسوی)، با تیغ، حمله کند. با این حال، این فقط منجر به قطع کردن بخشی از گوش خود شد.
❥ در سن 37 سالگی، این هنرمند از افسردگی شدید رنج می‌برد. این زمانی بود که او خود را با یک شلیک در یک میدان شلیک، مجروح کرد. او دو روز بعد در همان سن 37 سالگی فوت کرد.
❥ برادرش تئو، شش ماه پس از مرگش فوت کرد و در کنار او دفن شد.
❥ آخرین کلمات او عبارتند از "La tristesse durera toujours"، به این معنی "غم و اندوه برای همیشه خواهد ماند".
نقاشی‌های وینسنت ون گوگ الهام بخش میلیون‌ها هنرمند در سراسر جهان است. این آثار گواهی عظمت و نبوغ این هنرمند بسیار با استعداد است. منبع مقاله :
متن منابع