0
ویژه نامه ها

چند تغییر در شیوه زندگی سالم برای ساختن امروز

زندگی ماشینی و صنعتی امروزه به انسان اجازه نمی دهد تا مطابق میلش زندگی کند. در اثر این نوع زندگی، خستگی ها و استرس ها و بیماری های زیادی دامن گیر انسان این عصر شده است ...
چند تغییر در شیوه زندگی سالم برای ساختن امروز
برای ساختن یک زندگی شاداب باید تغییراتی در شیوه زندگی ایجاد کرد.
 
چکیده : زندگی ماشینی و صنعتی امروزه به انسان اجازه نمی دهد تا مطابق میلش زندگی کند. در اثر این نوع زندگی، خستگی ها و استرس  ها و بیماری های زیادی دامن گیر انسان این عصر شده است تا جایی که حتی هوای تمیزی برای نفس کشیدن و آب سالمی برای  نوشیدن و غذای مفیدی برای خوردن به دست نمی آید. با این سبک زندگی که در پیش گرفته ایم حتی طول عمر خود را به مخاطره انداخته ایم. در مقاله حاضر، شش راه برای تغییر در شیوه زندگی و اصلاح امور زندگی بیان شده است. این شش مورد، تمام سخن در این باره نیست و هر کسی حتما موارد دیگری را برای تغییر دادن در زندگی شخصیش می تواند به آن اضافه کند. بیایید با این تغییرات، زندگی فردایمان را بهتر بسازیم.

تعداد کلمات : 2643/مدت زمان مطالعه : 13 دقیقه
شیوه زندگی

Dr. Edward Groupنویسنده :
مترجم : میثم نریمانی

سال هاست که من به بیش از هزاران نفر از مردم کمک کرده ام تا انتخاب های بهتری را برای زندگیشان و برای سلامتشان داشته باشند. افراد مختلف با هر پیش زمینه ای، می گویند که احساس بیماری، خستگی و افسردگی می کنند. آنچه واقعا ترسناک است این است که مردم شروع به پذیرش این موضوع کرده اند که این احساس آنها یک چیز عادی است. این نباید به این صورت باشد. شما مجبور نیستید، و نباید، خود را به حال خود رها کنید تا احساس خستگی و بی حوصلگی کنید. برخی از موثرترین راه های بهبود سلامت که می توانید به کار ببرید، ساده و تقریبا برای همه در دسترس هستند. شما به پول زیادی احتیاج ندارید؛ شما فقط نیاز دارید به سمت پرورش عادات سالم حرکت کنید. وقتی مردم از من درباره بهترین داروها می پرسند، آیا می دانید که به آنها چه می گویم؟ بهترین دارو؛ یک شیوه زندگی مبتنی بر پیشگیری است.

6 نکته برای یک شیوه زندگی سالم
شش چیز که ساده ترین چیزهایی است که می توانید در زندگی خود آنها را با هم ترکیب کنید عبارتند از: نور آفتاب، هوای تمیز، آب تازه، خواب، ورزش، و بیشتر از همه، رژیم غذایی پاک و سالم. این خودشه. بهبود این شش چیز می تواند سلامت هر فرد را بهبود بخشد. آنها هیچ نیازی به تجهیزات فانتزی ندارند، هیچ آموزش ویژه ای نمی خواهند، هیچ مجموعه آموزشی 16 تایی دی وی دی لازم ندارند، و هیچ طرح پرداختی احتیاج ندارند. شما همین امروز می توانید زندگی خود را ارتقا بدهید، درست همین امروز.

 

بیشتر بخوانید : راهنمای جامع زندگی سالم

کم آبی مزمن بدن، حداقل، باعث کاهش شدید انرژی شما می شود. بدتر از همه این که، از آنجا که 70% درصد بدن شما آب است، از دست دادن آب بدن می تواند بر هر فرآیندی که در بدن شما صورت می گیرد، از جمله بازسازی استخوان و بافت ها، توانایی های سم زدایی طبیعی، و عملکرد ایمنی بدن، تاثیر منفی و بد بگذارد. حتی چشمک زدن و پلک زدن و ضربان قلب شما به آب نیاز دارد.
1. مقداری نور آفتاب دریافت کنید

تابش متعادل خورشید در سال های اخیر فشار بسیار بدی را ایجاد کرده است و هم اکنون اشعه های UV  خورشید با چروک های پوست و سرطان پوست ارتباط دارند. در حالی که این درست است که شما نباید تمام روز را در زیر نور خورشید صرف کنید، اما همه ما در مسیر دیگری بیش از حد چرخیده ایم (به طور کلی از آفتاب دوری کرده ایم) و مردم سریع به کرم های ضد آفتاب شیمیایی پناه می برند و یا به طور کامل از خورشید دوری می کنند. در واقع، اشعه ماوراء بنفش تنها حدود یک دهم از 1% درصد کل میزان جهانی بیماری را تشکیل می دهد. دوری شما از نور خورشید به احتمال زیاد باعث می شود بیمار شوید آن هم به خاطر میزان بیش از حد کمی که از نور خورشید دریافت می کنید.  قرار گرفتن به طور مستقیم و به میزان متعادل در معرض آفتاب باعث افزایش سلامت ذهن و بدن شما می شود. علاوه بر بالا بردن وضعیت ذهنی شما، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به طور مستقیم بر تولید ملاتونین بدن تاثیر می گذارد و می تواند خواب  رام تر را ارتقا بدهد. نور خورشید همچنین برای توانایی بدن در تولید ویتامین D نقش حیاتی دارد، که این ویتامین یک ماده مغذی فوق العاده مهم است که از سلامت قلب و عروق، سلامت استخوان و سیستم ایمنی بدن حمایت می کند. در واقع، نور  خورشید بهترین منبع ویتامین D است، زیرا وجود این ماده مغذی در غذا نسبتا غیر معمول است. این بدان معنا نیست که شما می باید خطر ابتلا به سرطانِ مرتبط با UV را نادیده بگیرید. به این صورت عمل کنید که در هر چیزی که به سلامت مربوط می شود، باید توازن درستی پیدا کنید. در مورد میزان نورآفتاب که باید دریافت کنید آگاه باشید و با هوش عمل کنید.
سعی کنید هر روز حداقل 15 تا 30 دقیقه از نور مستقیم خورشید دریافت کنید. از کرم های ضد آفتاب دوری کنید. در بهترین حالت، آنها از تولید ویتامین D جلوگیری می کنند. بدتر از همه اینکه، بسیاری از کرم های ضد آفتاب دارای مواد شیمیایی خشن هستند که می توانند از طریق پوست جذب شوند و باعث ایجاد چندین مشکل سلامتی شوند. اگر در تمام روز بیرون هستید و در معرض تابش نور درخشان خورشید قرار دارید، در سایه بمانید و از عینک های آفتابی استفاده کنید، و برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، کلاه های عریض و لباس های شل و آستین بلند بپوشید. اگر مجبور هستید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، فقط آنهایی را که ارگانیک، معدنی و گیاهی هستند را خریداری کنید.

 

بیشتر بخوانید : ویتامین D و علایم کمبود آن


2. هوای تمیز را تنفس کنید
همانطور که گفته می شود، شما می توانید هفته ها بدون غذا، و روزها بدون آب زنده بمانید، اما فقط چند دقیقه بدون هوا زنده خواهید ماند. با توجه به اهمیت فوق العاده آن، تقریبا نیازی به گفتن نیست که بهترین هوا، هوای تازه و پاک است. هوای پاک به شما کمک می کند تا از بیماری های تنفسی مانند آسم یا آلرژی ها جلوگیری کنید و به بدن شما کمک می کند تا اکسیژن مورد نیاز همه سلول های زنده را تامین کند. تنفس هوای کثیف می تواند مشکلات بزرگی ایجاد کند. بسیاری از مردم کیفیت ضعیف و پایین هوا را با دود و آلودگی صنعتی مرتبط می دانند. شما ممکن است تعجب کنید از این که بدانید و یاد بگیرید که بر طبق EPA، کیفیت هوا در محیط داخلی معمولا 2 تا 5 برابر بدتر از محیط خارج است. این ممکن است بهترین سناریو باشد؛ در بدترین حالت، هوای داخل می تواند تا 100 برابر سمی تر باشد. به طرز عجیب و غریبی، ساخت و سازِ با کیفیت، ممکن است مورد سرزنش قرار گیرد. این کیفیت انرژی به کار رفته در یک ساختمان برای این است که محکم و کیپ باشد تا از نفوذ هوا و آب جلوگیری کند، اما همچنین اجازه می دهد تا هوای آلوده، در آن انباشته و متراکم گردد. این آلاینده ها عبارتند ازVOCs  و گازهای شیمیایی که بخارات و گازهای خروجی از مبلمان، رنگ، مواد کفپوش و سایر مصالح ساختمانی داخل ساختمان هستند. گمان نکنید که خوشبو کننده هوا می تواند هوا را تمیز کند. بیشتر خوشبو کننده های هوا، فقط عطر های سمی شیمیایی را برای پنهان کردن بوها، منتشر می کنند. به جای آن، یک دستگاه تصفیه هوا برای خانه خود بخرید، ترجیحا دستگاهی که از هر دو فیلتر HEPA و UV استفاده می کند را تهیه کنید. شما همچنین می توانید پنجره ها را باز کنید و تعدادی از گیاهان آپارتمانی را تهیه کنید؛ آنها عالی هستند، فیلترهای طبیعی هوا که اکسیژن پاک را آزاد می کنند. با این حال بهتر است از طبیعت خارج شوید و از هوای تازه و دست اول، لذت ببرید.

3. همیشه هیدراته باشید
براساس برخی برآورد ها، 75 درصد افراد از کم آب شدن بدنشان به صورت خفیف و مزمن، رنج می برند. این بیشتر از آن که باعث شود احساس تشنگی کنید، بر سلامتی شما تاثیر می گذارد. کم آبی مزمن بدن، حداقل، باعث کاهش شدید انرژی شما می شود. بدتر از همه این که، از آنجا که 70% درصد بدن شما آب است، از دست دادن آب بدن می تواند بر هر فرآیندی که در بدن شما صورت می گیرد، از جمله بازسازی استخوان و بافت ها، توانایی های سم زدایی طبیعی، و عملکرد ایمنی بدن، تاثیر منفی و بد بگذارد. حتی چشمک زدن و پلک زدن و ضربان قلب شما به آب نیاز دارد. جادوگران بازاریابِ Madison Avenue ، میلیون ها دلار رف تلاش برای متقاعد کردن ما می کنند که آب، یک چیز ساده و خسته کننده ای است. در عوض، آنها می گویند، باید تشنگی خود را با شیرینی های مایع که حاوی گاز هستند، مانند نوشابه های گازدار و نوشیدنی های انرژی زا، بر طرف کنیم. به حرف آنها گوش نکنید. شما برای عملکرد بدنتان به آب تازه نیاز دارید؛ هیچبه چه مقدار آب نیاز دارید؟ هشت فنجان در روز توصیه استاندارد است. این یک قاعده نسبتا خوبی است اما سایز بدن یا سطح و
مقدار فعالیت در آن محاسبه نمی شود. یک راهنمای بهتر این است که نیمی از وزن خود را در واحد اونس آب بنوشید
جایگزینی وجود ندارد. قهوه، نوشابه های گازدار و نوشیدنی های انرژی زا، منابع خوبی برای هیدراتاسیون نیستند. در واقع، کافئین و قند ادرار آور هستند که سبب از دست دادن آب بدن می شوند. از آنها دوری کنید.
به چه مقدار آب نیاز دارید؟ هشت فنجان در روز توصیه استاندارد است. این یک قاعده نسبتا خوبی است اما سایز بدن یا سطح و مقدار فعالیت در آن محاسبه نمی شود. یک راهنمای بهتر این است که نیمی از وزن خود را در واحد اونس آب بنوشید. به عنوان مثال، اگر وزن شما 180 پوند است ، باید 90 اونس آب در روز بنوشید. البته مردم بر اساس عوامل بسیاری که با هم متفاوت هستند، نیاز های متفاوتی دارند. سایز بدن، فعالیت بدنی، دمای هوای خارج، تعریق و عرق کردن، سلامتی و ده ها مورد از عوامل دیگر، بر میزان آب مورد نیاز بدن تاثیر می گذارند. با قانون نیمی از وزن خود، به عنوان یک پایه، شروع کنید و در صورت نیاز به مقدار آب مصرفی، اضافه کنید.

4. به مقدارکافی استراحت کنید
آیا متوجه شده اید که در برخی از محفل ها، از دست دادن چند ساعت خوابِ شب، به عنوان مدال افتخار در نظر گرفته می شود  در حالی که خواب کامل، که توصیه می شود 8 ساعت در شب باشد، به عنوان یک ضعف دیده می شود؟ این تفکر، یک تفکر کاملا  عقب مانده است. خواب مناسب – در حدود 7 تا 8  ساعت در شب برای اکثر مردم – برای بدن و ذهن سالم ضروری است. استراحت باعث افزایش سطح هورمون طبیعی و پاسخ های انتقال دهنده های عصبی می شود. از بین رفتن خواب می تواند منجر به عملکرد ضعیف به هنگام کار، تصادفات اتومبیل، مشکلات ارتباطی، خشم، و افسردگی شود. چرا بسیاری از مردم که در اطراف ما هستند به طور کامل خسته شده اند؟ برای اکثر مردم، مشکل این نیست که آنها بیش از حد پر مشغله هستند، بلکه مشکل فقط این است که آنها باید تلویزیون را خاموش کنند، گوشی تلفن را کنار بگذارند و چشمانشان را ببندند. در حقیقت، تلاش برای اینکه با تلویزیون یا ابزارهای دیگر به خواب بروید، تنها ریتم طبیعی شبانه روزی بدن شما را از بین می برد و شما را از مسیر اصلی جریان زندگی خارج می کند. تنها کاری که باید بکنید این است که گوشی هوشمند را کنار بگذارید و به رختخواب بروید. فضای خواب خود را تا حدی که امکان دارد تاریک کنید. اگر این امکان پذیر نیست، سعی کنید ماسک خواب بپوشید و از آن استفاده کنید. این یک استراتژی عالی برای مسدود کردن نور است. و همانطور که همیشه شنیده اید، هر شب حدود 8 ساعت خواب را به عنوان هدف برای خود قرار دهید.

5. اغلب اوقات ورزش کنید
ورزش برای سلامت و خلق و خوی شما حیاتی است. تحقیقات به طور روشن و صریح نشان می دهند که اگر به طور منظم ورزش کنید، شانس شما برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم، بهتر است. وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده اینگونه اطلاع رسانی می کند که فعالیت بدنی منظم، میزان مرگ و میر در بسیاری از بیماری های مزمن را کاهش می دهد و به بهبود یا پیشگیری از بسیاری از بیماری ها و شرایط خاص کمک می کند. شما برای داشتن مزیت های سلامتی و بهداشتی، نیازی به داشتن بدنی مانند بدن شرکت کنندگان در بازی های المپیک، ندارید. حتی ورزشی که از حالت سبک به متوسط رشد داشته باشد ​​می تواند مزایای سلامتی فوق العاده ای داشته باشد. اگر چه چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت برای اکثر مردم بهتر است، اما فقط 30 دقیقه فعالیت متوسط، چند بار در هفته می تواند سطح انرژی را بالا ببرد، به شما در بهبود خواب کمک کند، ذهن شما را تیزتر کند و دفاع بدن شما را در برابر بیماری، تقویت کند. برای به حداکثر رساندن مزیت های ورزش، باید در خارج از منزل ورزش کرد. تحقیقات و مطالعات نشان داده است که تمرینات بیرون از خانه، باعث تحمل و استقامت، شور و شوق، لذت و اعتماد به نفس می شود. همچنین کمک می کند تا افسردگی و خستگی کاهش یابد. یک مطالعه نشان داد افرادی که در خارج از خانه ورزش می کردند، ورزش آنها طولانی تر بود و اغلب به طور مکرر ورزش می کردند. لازم به ذکر نیست که ورزش در خارج از منزل همچنین می تواند به شما کمک کند تا دوز روزانه نیازتان به ویتامین D را از نور خورشید دریافت کنید.

6. از یک رژیم غذایی پاکیزه پیروی کنید
شما ممکن است با عبارت، "زباله درون، زباله بیرون" آشنا باشید. غذائی که می خورید در عمل، یک نمونه کامل و عالی از این بیان است. تغذیه خوب برای سلامتی شما حیاتی است. شما می توانید دو برابر افراد دیگر ورزش کنید و بخوابید اما بدون رژیم غذایی پاکیزه، مناسب و متعادل، احساس خستگی و افتادگی می کنید. گروه های زیادی وجود دارند که فکر و بررسی می کنند که بهترین نوع رژیم غذایی چیست. اگرچه اصولی وجود دارد که قابل تغییر نیستند، اما باید انتخاب، فردی باشد. من شخصا، از هر دو رژیم خام خواری و وگان پیروی می کنم و هر دو را توصیه می کنم، اما هر کسی خودش باید تصمیم بگیرد که چه چیزی برای زندگی او خوب است و برایش کار می کند.
اکثر حیواناتی که برای تولید انبوه پرورش داده شده اند، در شرایط سخت و کثیف و بی رحمانه ای پرورش می یابند. نه تنها این ظلم و ستم هیچ ضرورتی ندارد، بلکه باعث تولید و به وجود آمدن حیوانات بیمار می شود که محصولات حیوانی سمی تولید می کنند. یک رژیم گیاهی از این خطرات به دور است، اما اگر تصمیم دارید که گوشت و لبنیات مصرف کنید، حداقل از بدترین های آنها دوری کنید. تنها آن دسته از مواد غذایی حیوانی را مصرف کنید که به صورت ارگانیک، در محیط زیستی وسیع و آزاد، و با استانداردهای اخلاقی در محل زندگیشان، تولید می شوند. و در حالی که این یک موضوع بحث برانگیز است، من اعتقاد دارم که شواهدِ بیش از حد کافی، برای اجتناب از غذاهایی که اصلاح ژنتیکی شده اند، AKA GMOs  وجود دارد. ایتالیا، فرانسه، آلمان، یونان و ده ها کشور دیگر، استفاده از این غذاها را محدود کرده اند و یا مستقیما ممنوع کرده اند. هر چند، در ایالات متحده، این محصولات در همه جا هستند. خرید مواد غذایی ارگانیک، ساده ترین راه برای جلوگیری از  GMO  است. طبق قوانین ایالات متحده و کانادا، یک محصول با برچسب " 100% درصد
ارگانیک"  نمی تواند حاوی هیچ گونه ارگانیسم و ترکیبی که اصلاح ژنتیکی شده باشد، باشند. در نهایت، عادت غذایی مخصوص به خود را داشته باشید و از محصولات غذایی تولید شده که معمولا در مراکز فروشگاهی مواد غذایی قرار می گیرند، بسته بندی شده اند و با مواد اولیه بی ارزش و یا کم ارزش ساخته شده اند، دوری کنید، خصوصا از کربو هیدرات های تصفیه شده، اجتناب کنید. چند سال پیش، محققان در پرینستون حتی تأیید کردند که شکر اعتیاد آورتر از هروئین است. جای تعجب نیست که آمریکایی ها نوشابه های گاز دار را بیشتر از آب خریداری می کنند. اکثر مواد غذایی که می خرید باید از مواد غذایی خام تشکیل شده باشد. سبزیجات، میوه، آجیل، دانه و غلات کامل. من نمی گویم همه مواد غذایی بسته بندی شده برای شما وحشتناک است، اما اکثریت قریب به اتفاق آنها حاوی یک میدان مین از مواد مضر برای بدن شما هستند.

 

برگرفته از سایت:  Food Articles – Global Healing Center.url

ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
تبلیغات جالب یک فروشگاه مواد غذایی!
تبلیغات جالب یک فروشگاه مواد غذایی!

تبلیغات جالب یک فروشگاه مواد غذایی!

چنین اجازه‌ای به شما نخواهیم داد!
چنین اجازه‌ای به شما نخواهیم داد!

چنین اجازه‌ای به شما نخواهیم داد!

مستند حیات خانه ما (قسمت دوم)
مستند حیات خانه ما (قسمت دوم)

مستند حیات خانه ما (قسمت دوم)

مستند حیات خانه ما (قسمت اول)
مستند حیات خانه ما (قسمت اول)

مستند حیات خانه ما (قسمت اول)

ورود پاپ به دفتر آیت الله سیستانی
ورود پاپ به دفتر آیت الله سیستانی

ورود پاپ به دفتر آیت الله سیستانی

بیعت با خدا در دنیا/ استاد انصاریان
بیعت با خدا در دنیا/ استاد انصاریان

بیعت با خدا در دنیا/ استاد انصاریان

آنچه لازم است درباره مصرف گل گاوزبان بدانید
آنچه لازم است درباره مصرف گل گاوزبان بدانید

آنچه لازم است درباره مصرف گل گاوزبان بدانید

خودت را بشناس/ استاد ابراهیمی دینانی
خودت را بشناس/ استاد ابراهیمی دینانی

خودت را بشناس/ استاد ابراهیمی دینانی

فواید دوچرخه سواری و میزان کالری سوزی آن
فواید دوچرخه سواری و میزان کالری سوزی آن

فواید دوچرخه سواری و میزان کالری سوزی آن

مداحی جلسات هفتگی1399/ نریمانی: لا تنسانی فی نافلة اللیل
مداحی جلسات هفتگی1399/ نریمانی: لا تنسانی فی نافلة اللیل

مداحی جلسات هفتگی1399/ نریمانی: لا تنسانی فی نافلة اللیل

مداحی جلسات هفتگی1399/ نریمانی: ای نور دیده من و تاج سرم حسین
مداحی جلسات هفتگی1399/ نریمانی: ای نور دیده من و تاج سرم حسین

مداحی جلسات هفتگی1399/ نریمانی: ای نور دیده من و تاج سرم حسین

مناجات | در دلم با تو اتصالی نیست/ سیدرضا نریمانی
مناجات | در دلم با تو اتصالی نیست/ سیدرضا نریمانی

مناجات | در دلم با تو اتصالی نیست/ سیدرضا نریمانی

حمله اخیر آمریکا به سوریه اقدامی کاملا غیرقانونی و بی‌ربط بود!
حمله اخیر آمریکا به سوریه اقدامی کاملا غیرقانونی و بی‌ربط بود!

حمله اخیر آمریکا به سوریه اقدامی کاملا غیرقانونی و بی‌ربط بود!

بسته تحلیلی خبری (شنبه 16 اسفند99)
بسته تحلیلی خبری (شنبه 16 اسفند99)

بسته تحلیلی خبری (شنبه 16 اسفند99)

تصادف کامیون با اتوبوس مسافربری در هرمزگان
تصادف کامیون با اتوبوس مسافربری در هرمزگان

تصادف کامیون با اتوبوس مسافربری در هرمزگان

علامت نفوذ شیطان در انسان/ استاد عالی
علامت نفوذ شیطان در انسان/ استاد عالی

علامت نفوذ شیطان در انسان/ استاد عالی

از MQ-9 آمریکایی تا پهپاد کمان ۲۲ ایرانی
از MQ-9 آمریکایی تا پهپاد کمان ۲۲ ایرانی

از MQ-9 آمریکایی تا پهپاد کمان ۲۲ ایرانی

خواستگاری رفتن حاج قاسم برای فرزند شهید
خواستگاری رفتن حاج قاسم برای فرزند شهید

خواستگاری رفتن حاج قاسم برای فرزند شهید

ایران یک فرهنگ کهن و یک بازیگر جهانی است...!
ایران یک فرهنگ کهن و یک بازیگر جهانی است...!

ایران یک فرهنگ کهن و یک بازیگر جهانی است...!

تفسیر دعای ماه رجب/ آیت الله شهید مطهری
تفسیر دعای ماه رجب/ آیت الله شهید مطهری

تفسیر دعای ماه رجب/ آیت الله شهید مطهری

همه چیز درباره FATF
همه چیز درباره FATF

همه چیز درباره FATF