خرید یک سیستم خوب برای طراحی و گرافیک و کار با نرم افزارهای سنگین
 
چکیده
برای کسانیکه رشته ی گرافیک را انتخاب می کنند یکی از مهمترین دغدغه ها این مسئله است که آیا سیستمشان پاسخگوی نیازهای آینده ی آنها در زمینه ی نرم افزارهی گرافیکی خصوصا فتوشاپ خواهد بود یانه. ما در این مقاله راهنمایی های لازم را برای خرید یک سیستم خوب برای طراحی و گرافیک و کار با نرم افزارهای سنگین ارائه خواهیم داد.

تعداد کلمات : 737 / تخمین زمان مطالعه : 3 دقیقه
 
شیب
 
نویسنده: Peter LeeMay
مترجم: هادی  انصاری چشمه
 
اگر شما طراح گرافیک هستید ، پس میدانید که در زمینه کاریتان یک کامپیوتر خوب چه اهمیتی دارد. بدون یک کامپیوتر خوب ، محدودیت هایی در کار شما ایجاد خواهد شد و برنامه های مورد استفاده دچار نواقص عملکردی میشوند. از آنجایی که ممکن است آشنایی لازم با کامپیوتر را نداشته باشید ، دانستن نیازهایتان و همچنین تشخیص قطعات مهم کامپیوتر ممکن است برای شما کاری دشوار باشد. در این مقاله به شما کمک میکنیم تا بهترین کامپیوتر برای طراحی گرافیک را پیدا کنید.
 
سخت افزار :
اگر در زمینه طراحی گرافیک تازه وارد هستید ، میتوانید کار خود را با استفاده از یک سیستم ساده شروع کنید. هرچیزی که قدیمی تر از 3 سال نباشد و دارای قدرت معمولی باشد میتواند مورد مناسبی برای شروع باشد.اگر شما طراح گرافیک هستید ، پس میدانید که در زمینه کاریتان یک کامپیوتر خوب چه اهمیتی دارد. بدون یک کامپیوتر خوب ، محدودیت هایی در کار شما ایجاد خواهد شد و برنامه های مورد استفاده دچار نواقص عملکردی میشوند. از آنجایی که ممکن است آشنایی لازم با کامپیوتر را نداشته باشید ، دانستن نیازهایتان و همچنین تشخیص قطعات مهم کامپیوتر ممکن است برای شما کاری دشوار باشد. در این مقاله به شما کمک میکنیم تا بهترین کامپیوتر برای طراحی گرافیک را پیدا کنید.

اما اگر بطور جدی پیگیر طراحی گرافیک هستید ، نمیتوانید از سر و ته سیستم خود بزنید ( نمیتوانید از قطعات معمولی استفاده کنید و باید حتما حرفه ای باشند . ) مهمترین مواردی که باید مد نظر داشته باشید ، سرعت  CPU ، کیفیت تصویر ، RAM و حافظه سیستم میباشد.

سرعت پردازشگر و  RAM
شغل طراحی گرافیک شدیدا به پردازشگر شما بستگی دارد ، پس باید سرعت پردازشگر شما به گونه ای باشد که بتواند بسیاری از برنامه ها را اجراء و کنترل کند. برای برنامه های معمولی طراحی شما تقریبا به یک CPU با سرعت  1Ghz نیاز دارید. اما این مقدار حداقل آن چیزی است که نیاز دارید _ پس اگر میتوانید سعی کنید کمی قوی تر از این را تهیه کنید.

مورد بعدی  RAM است. حافظه  RAM روی تعداد برنامه هایی که با هم باز میکنید تأثیر مستقیم میگذارد ، زمانی که حرف از طراحی گرافیکی به میان بیاید ، این موضوع نیز از اهمیت بیشتری برخوردار میشود. برای این مورد شما برای شروع ، حداقل به 8gig RAM نیاز دارید. اگر میخواهید کارایی سیستم خود را افزایش دهید ، سعی کنید اول به سراغ  RAM بروید. اگر سرعت  CPU خود را به بالاتر از 8GHz افزایش دهید ، شاهد تغییرات چشمگیری در سرعت سیستم خود نخواهد بود . سرمایه گذاری روی  RAM خیلی بهتر است. اگر  RAM خود را به 16 یا 32 گیگ ارتقاء دهید شاهد تغییرات اساسی روی سیستم خود خواهید بود.
 
هارد دیسک :
زمانی که صحبت از هارد دیسک میشود ، زیاد نگران این موضوع نباشید. 1 ترابایت حافظه کافی است و میتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. حال اگر بخواهید کارهای خود را با لپ تاپ انجام دهید ، کمتر از این هم بکارتان میآید ، زیرا میتوانید پول خود را صرف خریدن هارد اکسترنال کنید. حتی اگر کامپیوتر هم دارید باید خرید یک هارد اکسترنال را جز برنامه های خود قرار دهید تا بمنظور ایمنی بیشتر و ذخیره فایل های خود از آن استفاده کنید. حال اگر قصد خرید هاردهای اکسترنال را دارید سعی کنید بجای HDD یک هارد  SDD تهیه کنید. زیرا هاردهای  SSD در برابر ضربه و آسیب ها مقاوم ترند ، دارای سرعت بالاتری میباشند و همچنین در ساخت آنها از قطعات متحرکی که در  HDD وجود دارد استفاده نمیشود. خرید هاردهای اکسترنال زمانی مهم هستند که شما یک لپ تاپ با حافظه کم خریده باشید. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد هاردهای اکسترنال بدست آورید میتوانید از سایت های مربوطه استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید : خلاقیت در طراحی گرافیک


مانیتور :
اگر قصد انجام کار طراحی گرافیک دارید ، هرچقدر  Resolution مانیتور شما بیشتر باشد کیفیت نمایش آن بیشتر میشود. برخی از برنامه ها حتی روی  Resolution کمتر از 1280 X 800 ، اجرا نمیشوند ، پس مطمئن شوید که  resolution مانیتور شما کمتر از این مقدار نباشد. اگر برایتان مقدور است ، میتوانید مدل پیشرفته  Retina ( شبکیه ای ) را خریداری کنید ، اما آماده پرداخت هزینه آن باشید . اما بدانید که فقط  Mac این گزینه ها را پیش روی شما قرار میدهد. حال که میدانید برای طراحی گرافیک نیازمند چگونه سیستمی هستید ، بگردید و یکی از آن کارآمدها را برای خود تهیه کنید.
 

برگرفته از سایت:  cpmputerhowtoguide.com