Twitch  و YouTube از نظر کارکرد چه تفاوت هایی دارند ؟
 
چکیده
دو وب سایت twitch  و youtube به عنوان دو محصول شناخته شده در عرصه ی به اشترک گذاری ویدئو شناخته شده اند. در این مقاله سعی داریم تفاوت های این دو را برای شما شرح دهیم.

تعداد کلمات : 1150 / تخیمن زمان مطالعه : 5 دقیقه
 
شاد
 
نویسنده: ANTHONY HEDDINGS
مترجم: هادی  انصاری چشمه
 
Twitch  برای مدت طولانی  به عنوان یکی از مهمترین ابزارها جهت مشاهده ویدیوهای آنلاین شناخته شده است.  YouTube که به تازگی کار خود را شروع کرده است ، توانسته با قابلیت سیستم Live   ( پخش بصورت زنده ) بین افراد از محبوبیت خاصی برخوردار شود.

بنابراین ، تفاوت استفاده از  YouTube و  Twitch در چیست؟
افراد چگونه میتوانند مطالب شما را پیدا کنند ؟
 
شیب
 

در  Twitch بینندگان به راحتی ،  با جست و جوی کانالی که قصد تماشای آن را دارند ، میتوانند به موضوعات خود که اغلب بازی های کامپیوتری است ، دسترسی پیدا کنند. اگر شما نیز در حال بازی کردن همان بازی که آنها در حال تماشا هستند ، باشید میتوانند شما را ببینند. زمانی که افراد به دنبال بازی خاصی میباشند ،  Twitch  بصورت نزولی کانال ها را بر اساس تعداد بازدید کنندگان ردیف میکند. از آنجایی که افراد همیشه تمایل دارند برنامه های زنده پر طرفدار یا کم طرفدار را مشاهده کنند ،  Twitch توانسته با چنین قابلیتی نیاز آنها را برطرف کند.

ایراد دیگری که میتوان از  سیستم جستوجوی Twitch گرفتن کمبود Thumbnail ( نشانگر تصاویر کوچک )  است.  Twitch  این Thumbnail ها را بصورت تصادفی انتخاب میکند ، در چنین حالتی هیچ چیزنمیتواند شما را از دیگر کانال های موجود جدا کند. این نتیجه در همه چیز بطور عجیب یکسان بنظر میرسد.

در  YouTube شرایط بهتری داریم. درحالی که پیدا کردن بازی که در حال انجام آن هستید ، برای سایر افراد کار آسانی نیست _ مخوصوصا بازی هایی که معروف نیستند _ اما الگوریتم های  YouTube میتواند طبق علاقه و پیشنهادی که دارید ، شما را به سمت Stream سایر افراد هدایت کند. اگر بطورمنظم ویدیو مسیازید و چند دنبال کننده هم داشته باشید ، تعجب افرادی که به  Stream شما میپیوندند اندکی بیشتر میشود. به علاوه ، از آنجایی که افراد میتوانند در هر زمان هر ویدیویی که میخواهند را تماشا کنند ، استفاده از ویدیوهای استاندارد به منظور جذب مخاطب بیشتر میتواند تأثیر بیشتری از  Stream های آنلاین داشته باشد. این بدین معناست که ، شما برای جذب مخاطب بیشتر حتما لازم نیست بصورت مداوم از Stream  های آنلاین استفاده کنید ، میتوانید با ساخت و انتخاب ویدیوهای با کیفیت وجذاب ، تأثیری مشابه را تجربه کنید.

 

بیشتر بخوانید : یوتیوپ(YouTube) برای موساد کار می کنددر مورد ریز عکس ها ، از آنجایی  که Stream در  YouTube دارای عملکردی مشابه با فیلم های طولانی دارد ، میتوانید برای هرکدام از Stream  خود یک ریز عکس  Upload کنید. این کار باعث میشود تا سایر افراد با دیدن این ریز عکس روی آن کلیک کنند ، همانگونه که میتوانید با یک جست و جوی ساده  Stream  های موجود برای بازی “ Fortnite”  را تماشا کنید.
 
 
 
 
مطالب کلی و راهنمای مطالب
تمرکز اصلی Twitch  بر روی بازی هاست. آنها اخیرا “ IRL “  خود را راه اندازی کرده اند و از سال گذشته محبوبیت های زیادی به دست آورده اند ، اما در کل ، این یک سرویس جهت پخش بازی هاست. YouTube از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است ، زیرا هر محتوایی که میخواهید را میتوانید بصورت آنلاین مشاهده کنید . ( صرفا جهت مشاهده بازی نیست.)

قوانین هر سایتی متفاوت است. Twitch بسیار سختگیر تر از YouTube است، و برخی اوقات بدون هیچ دلیل قابل توضیحی افراد را  Ban  میکند. برای مثال ، افراد به دلیل دریافت اهداهای نامناسب از جانب بازدید کنندگان ، Ban میشوند ، ممکن است این انتفاق به این دلیل بیفتد که فرد گفته علاقه ای به Streamer های ( افرادی که بصورت آنلاین ویدیوهای خود را در معرض تماشا میگذارند ) معروف ندارد ، حتی اگر زمانی افراد نگرانی های خود  در مورد  Platformرا بصورت صوتی بیان کنند احتمال  Ban شدن آنها وجود دارد. خبر خوب این است که در  Twitch محرومیت ها  ( Ban) موقتیست که ممکن است تنها یک یا دو هفته طول بکشد ، مگر اینکه توهینی جدی کرده باشید.

از طرف دیگر ، YouTube زیاد به این چیزها اهمیت نمیدهد.محرومیت استفاده از  you tubنسبت به  Twitch  بسیار سخت تر است.  YouTube حتی دارای یک سیستم “Three Strike “ ( منظور همان 3 نقطه است، ...، ) میباشد که ... را جاگزین عبارات توهین آمیز میکند. اصلی ترین مشکل YouTube  بی اعتبار کردن تبلیغات و زیر پا گذاشتن قوانین Copyright در ویدیوها میباشد. شما هرآنچه که میخواهید را میتوانید در  YouTubeبیان کنید ، زیرا اصلا به این چیزها اهمیت نمیدهد. این چیزها ممکن است حتی  بر خلاف قانون باشد _ با این حال ، میتوانید شاهد سهل انگاری  YouTube در این زمینه ها باشید.

درآمدی که میتوانید از این 2 سایت داشته باشید.
 
نه
 
Twitch
مشترکان ( دنبال کنندگان ) : هر مشترک درآمدی برابر با 5$ برای Streamer دارد. 50 درصد آن را خود Twitch برمیدارد که میشود 2.50$ به ازای هر دنبال کننده. این تنها قرارداد استاندارد است و میتواند برای Streamer  های پرطرفدار متفاوت باشد. Streamer  های بزرگ تر ممکن است دارای هزاران تا 10 هزار مشترک داشته باشند.
اهداها : بسته به اهداکنندگان که چه مقدار اهدا میکنند ، که معمولا از 1 $ تا 10$ میباشد ، 100% این پول نصیب Streamer  میشود .  Streamer های معروف میتوانند توسط همین اهداها  درآمدی بیش از 1000$  در ماه داشته باشند.

Bits
Bits یک سیستم اهدایی داخلی میباشد. معمولا استفاده از آنها کم میباشد و در مبالغ کمتر پرداخته میشوند. سهم Twitch از این مورد 29%  است.در  Twitch بینندگان به راحتی ،  با جست و جوی کانالی که قصد تماشای آن را دارند ، میتوانند به موضوعات خود که اغلب بازی های کامپیوتری است ، دسترسی پیدا کنند. اگر شما نیز در حال بازی کردن همان بازی که آنها در حال تماشا هستند ، باشید میتوانند شما را ببینند. زمانی که افراد به دنبال بازی خاصی میباشند ،  Twitch  بصورت نزولی کانال ها را بر اساس تعداد بازدید کنندگان ردیف میکند. از آنجایی که افراد همیشه تمایل دارند برنامه های زنده پر طرفدار یا کم طرفدار را مشاهده کنند ،  Twitch توانسته با چنین قابلیتی نیاز آنها را برطرف کند.
Ads (تبلیغات )

این تبلیغات دارای کارکرد مشابه با  Youtube میباشند که در ابتدای ویدیوها ظاهر میشوند. این تبلیغات درآمد چندانی ندارند با این وجود سودآور است.

YouTube
Super Chat :
این قابلیت مختص سیستم اهدایی  Youtube میباشد. سهم  Youtubeازاین مورد 30% است  درصورتی که  Twitch هیچ سهم یا هزینه ای از کاربر نمیگیرد.

Members   ( اعضا )
Member های YouTube همان  Subscribers در  Twitch میباشند. سهم  Youtube از این مورد 30% میباشد که همچنان کمتر از Twitch  است.

Ads (تبلیغات)
برای برخی از افراد، تبلیغات در  YouTubeبسیار بدتر از تبلیغات  Twitchمیباشد. تبلیغات Youtube درکانالها موجود نمیباشد زیرا Youtubeهمه آنها را بی اعتبار میکند.

در مجموع ،  Twitch تمایل به پرداخت بیشتری نسبت به  Youtube دارد. عمدتا این کار باعث تنزل فرهنگ سایت میشود. در  Twitch  Streamer های بزرگ به راحتی میتوانند تعداد زیادی مشترک پیدا کنند و در هر ساعت صدها هدیه را دریافت کنند  ، در حالی که این موضوع در  Youtube بسیار پراکنده تر است ، تعداد کمی Superchats و چندین تبلیغ در اینجا و آنجا.

در کل ،  Twitch  و  Youtube هر دو پایگاه های بسیار خوبی برای پخش ویدیو میباشند و میتوانند پشتیبان شما در پروسه ساخت محتوا و همچنین شغلتان باشند. زمانی که وقتش رسید ، شما باید جایی عمل Stream را انجام دهید که مخطبانتان حضور دارند نه جایی که دوست دارید.

 

برگرفته از سایت: howtogeek.com