چگونه دوست خوبی باشیم؟

در این مقاله راهکارهایی جهت پایداری و طولانی تر شدن رابطه دوستی ارائه می شود.
دوشنبه، 11 شهريور 1398
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
چگونه دوست خوبی باشیم؟
ما آدم ها موجودات اجتماعی ای هستیم و بیشترین شادی و حس خوب رو زمانی حس می کنیم که اون رو با بقیه شریک بشیم. برای موفقیت در زندگی باید سعی کنیم روابط اجتماعی مون رو تقویت کنیم. بخشی از این روابط مربوط به گروه دوستان ما هستن. دوستان خوب زیبایی های زندگی رو برامون دلنشین تر می کنن، عبور از سختی ها در کنارشون راحت تر هست و لذت شادی ها و لحظه های خوب، همراه با اونها چند برابر میشه. در موقع لزوم بهمون انرژی میدن و مارو از افسردگی و استرس دور نگه میدارن. اگر شما هم یکی از این دوست های فوق العاده دارین براتون اینجا چند پیشنهاد داریم که این رفاقت رو دلچسب تر و طولانی تر کنین.

به علایق دوستتون توجه کنین و با بهونه های کوچیک خوشحالش کنین. مثلا شاید با یه ذره دقت متوجه بشین شکلات مورد علاقه ش چیه و اون شکلات رو با یک بسته بندی خلاقانه بهش هدیه بدین. و یا وقتی دوستتون مریض هست با یک نوشته ی پر محبت و انرژی بخش میتونین بهش حال خوب هدیه کنین.

یکی از مهم ترین قوانین دنیای رفاقت این هست که همیشه طوری رفتار کنین که دوست دارین باهاتون رفتار بشه. اگر دوست ندارین بدقولی ببینین همیشه آدم خوش قولی باشین. اگر از دروغ بدتون میاد راستگو باشین، اگر امانت داری براتون مهمه، خودتون آدم امانت داری باشین و ..

بابت تمام رفتار های مناسب  و کارهای خوب دوستتون ازش تشکر کنین. قدردان بودن یکی از کلید های موفقیت تو روابط اجتماعی ، از جمله دوستی هست. با این کار طرف مقابلتون رو به انجام کار های خوب تشویق می کنین و این روحیه رو در اون فرد تقویت می کنین. به علاوه از این کار زیبا و بازخوردش، خودتون هم پر از حس خوب میشین.

پذیرفتن اشتباهات نشون دهنده ی مسئولیت پذیر بودن هست و نشون میده که فرد شجاعی هستین و این موضوع یک نقطه ی قوت برای روابط دوستان به شمار میاد پس، از قبول کردن اشتباهاتتون نترسین.

یادتون باشه حتی تو صمیمی ترین روابط دوستی هم هر کسی حریم شخصی خودش رو داره و باید به این حریم خصوصی احترام بذارین. پس در کار دوستتون سرک نکشین و بذارین تا جایی که دوست داره در مورد زندگی شخصیش صحبت کنه. سوال پیچ کردن دوستتون ممکنه اذیتش کنه.

در روابط دوستانه تون طرف مقابلتون رو هم در نظر بگیرین و شرایطش رو درک کنین، خودخواه نباشین و به افکار دوستتون هم احترام بگذارین. دوستی یک انتخابه پس اگر فکر کنین همه چیز باید به میل شما پیش بره بعد از یک مدت دوستانتون رو از دست میدین.


منبع: سایت رنگی رنگی


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط