0
ویژه نامه ها

مرغ با آلوي سياه تازه

1-ماهيچه هاي مرغ(ساق) را بشوييد،با نمک مزه دار کرده و در يخچال قرار دهيد. آلو هاي شسته را دونيم کرده ، هسته هاي آن را خارج کرده، درون قابلمه بچينيد. ماهيچه ها را روي آلوها چيده، مواد سس (سرکه سيب، سس سويا،زيتون،سماق، تخم گشنيز،ادويه مخلوط، زردچوبه ، نمک، فلفل سياه و آب گوشت يا مرغ)را با هم مخلوط کرده ،روي قابلمه ها ريخته ،در قابلمه را گذاشته،خوراک را روي حرارت ملايم
مرغ با آلوي سياه تازه
مرغ با آلوي سياه تازه
مرغ با آلوي سياه تازه


مواد لازم براي 4تا 6 نفر :

ماهيچه ساقه مرغ 12عدد
آلوي سياه تازه 1کيلوگرم
سرکه سيب 1 تا 2 قاشق چايخوري
روغن زيتون 1 قاشق سوپخوري
سماق (قرمز) 2 قاشق چايخوري
تخم گشنيز 1قاشق،چايخوري ساييده
زردچوبه يک دوم قاشق چايخوري
نمک، فلفل سياه به مقدار لازم
آب گوشت و مرغ يک دوم پيمانه
آرد سيب زميني يک چهارم پيمانه

طرز تهيه:

1-ماهيچه هاي مرغ(ساق) را بشوييد،با نمک مزه دار کرده و در يخچال قرار دهيد.
آلو هاي شسته را دونيم کرده ، هسته هاي آن را خارج کرده، درون قابلمه بچينيد. ماهيچه ها را روي آلوها چيده، مواد سس (سرکه سيب، سس سويا،زيتون،سماق، تخم گشنيز،ادويه مخلوط، زردچوبه ، نمک، فلفل سياه و آب گوشت يا مرغ)را با هم مخلوط کرده ،روي قابلمه ها ريخته ،در قابلمه را گذاشته،خوراک را روي حرارت ملايم به مدت نيم ساعت بپزيد تا ماهيچه ها نيم پز شوند.
2- پس از نيم پز شدن ماهيچه ها،آن را از قابلمه خارج نموده، مواد باقي مانده را بوسيله دستگاه غذا ساز يا مخلوط کن بصورت پوره در آوريد تا سس خوش رنگي به دست آيد. ماهيچه ها را کاملا آغشته به اين سس نموده و درون روغن مايه تفت دهيد ،براي پخت کامل ماهيچه ها را به قابلمه برگردانده، سس را روي آن ريخته، بگذاريد مغز پخت شود.
3- فتو چيني را در آبجوش (بدون اضافه نمودن روغن)پخته،آبکش کنيد ( بدون اضافه نمودن آب ولرم). رشته ها را در يک ظرف لبه دار که قبلا آن را با محافظ پوشانده ايد و کف آن را هم با آرد سيب زميني پوشش داده ايد قرار دهيد و با پشت قاشق بفشاريد تا به هم بچسبند. اجازه دهيد تا فتوچيني سرد شود، سپس به اشکال و ابعاد دلخواه برش داده و با کمي کره و روغن مايه سرخ کنيد.
4- ماهيچه هاي آماده شده را در ظرف مورد نظر قرار داده و همراه با سس و فتوچيني سرخ شده سرو نماييد.
نکته:
1-انرژي کل اين غذا1327 کيلوکالري مي باشد61درصد از کربوهيدرات، 15 درصد آن از پروتئين و 24 درصد آن از چربي تامين مي گردد.
منبع:نشريه ي هنر آشپزي شماره ي 57
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.