معرفی فیلم هایی در زمینه هک کردن

معمولا اغلب افراد از فیلم های هکری خوششان می آید. سینما صنعتی است که با مسائل روز دنیای مدرن سازگار می شود و آنها را به تصویر می کشد. به همین دلیل این مضامین به خوبی با حقیقت منطبق شده و بهتر از هر هنر دیگر آن ها را نمایش می دهد.
شنبه، 4 آبان 1398
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
معرفی فیلم هایی در زمینه هک کردن

معرفی بهترین فیلم ها در زمینه هک برای افرادی که به این موضوع علاقه دارند

فیلم ها و نمایش های عجیب و غریب و تحریف شده ای در زمینه ی روش های مختلف هک وجود دارد و این ها از داستان های غیر واقعی ساخته شده اند که بیشتر برای سرگرمی طراحی شده و نباید به آن ها به دید فیلم آموزش هک نگاه کنید.

با این حال ، با وجود داستان سرایی خیالیشان ، هر یک از این فیلم ها به نوعی به یاد ماندنی هستند و می توانند یک آخر هفته سرگرم کننده ای را برایتان رقم بزنند.

در اینجا به معرفی بهترین فیلم ها در زمینه ی هک می پردازیم. قبل از هرچیز بهتر است تاکید شود که با مشاهده این فیلم ها شما نمی توانید به تکنیک های اصلی هکرها دسترسی پیدا کنید و تنها می توانید با آن ها کمی سرگرم شوید.
 

سریال آقای ربات (Mr. Robot)

درحالی که فیلم آقای ربات یک سریال تلویزیونی است ، اما آن را در این لیست گنجانده ایم زیرا فیلمی بسیار خوب و جذاب است! داستان این فیلم به دلایل مختلفی درخشان است. در این فیلم از فیلمبرداری و موسیقی فوق العاده ای استفاده شده.

کاربران رایانه می دانند که این فیلم نیز یک اسطوره بسیار دقیقی است در زمینه ی انواع مختلف هک.

در این فیلم شاهد اشاراتی مستقیم به فناوری گوشی های هوشمند، لینوکس، Raspberry Pi، نوسانات ارزهای فیات، حملات rootkit، حملات DDOS، مهندسی اجتماعی، اینستاگرام و زیرساخت های شبکه خواهید بود.
 

فیلم دختری با خالکوبی اژدها (The Girl with the Dragon Tattoo)

نقش اصلی در این فیلم دختری است که هکر سوئدی است و سندرم آسپرگر دارد. او با یک روزنامه نگار برای افشای راز یک قتل همکاری می کند و یک خال کوبی اژدها دارد. بر اساس رمان های Stieg Larsson، این فیلم تحسین جهانی را برانگیخته و توسط دنیل کریگ به زبان انگلیسی بازسازی شده است.
 

فیلم غیر قابل ردیابی (Untraceable)

فیلم غیر قابل ردیابی فیلمی مرموز و هیجان انگیز با لحظاتی بسیار ترسناک و دلهره آور است. نماینده اف بی آی (FBI) به نام مارش وظیفه ی متوقف ساختن یک قاتل زنجیره ای را دارد تا بتواند مانع قتل عام بیشتر قربانیان و اقدامات وحشیانه ای که وی از طریق اینترنت انجام می دهد شود.
 

فیلم ماتریکس (The Matrix)

ماتریکس در واقعیت و اگزیستانسیالیسم یک فیلم ماجراجویی اساسی بود. باید گفت که در حقیقت شما با دیدن این فیلم نمی توانید به یک سرور لینوکس نفوذ کنید و نحوه ی انجام آن را یاد بگیرید. اما با این حال قطعاً این فیلمی جذاب است.
 

فیلم امتیاز (The Score)

ادوارد نورتون و رابرت دنیرو در این فیلم فوق العاده هستند! در یک نقشه هوشمندانه برای دزدی برخی از آثار باستانی ، نورتون و دنیرو باید با کمک یک هکر که در زیرزمین مادرش زندگی می کند ، به سیستم های امنیتی نفوذ کنند. 10 دقیقه از داستان این فیلم مختص هک و 100 دقیقه ی دیگر آن در رابطه با سرقت فوق العاده آن هاست.
 

کسب و کار ایتالیایی (The Italian Job)

در فیلم های مدرن که مرتبط با سرقت هستند همیشه نوعی هک وجود دارد. این فیلم خاص که ژانر سرقت دارد بسیار سرگرم کننده است ، به خصوص وقتی که هکر اصلی در این فیلم همان مخترع واقعی “ناپستر” است. حداقل 20 دقیقه از این فیلم اکشن مربوط به هک است . قطعاً اگر آن را ندیده اید پیشنهاد می کنیم خود را از لذت دیدن آن محروم نسازید.

فیلم Sneakers

این فیلم از زمان خودش (سال 1992) تا به امروز فیلمی جذاب است. داستان فیلم درمورد دو دوست دانشگاهی است که مسیرهای مختلف زندگی را طی می کنند. یکی از آن ها به یک هکر اخلاقی تبدیل می شود و دیگری را می توان گفت به اندازه ی دوستش نجیب نیست. برخی از فراز و نشیب های عالی و صحنه های طنز در این فیلم باعث می شود آن را به گزینه ای مناسب برای گذراندن یک بعد از ظهر در خانه تبدیل کند.
 

فیلم پارک ژوراسیک (Jurassic Park)

این یک فیلم سرگرم کننده ایست! وین نایت هکر منفوری را به تصویر می کشد که اسرار DNA را از پروژه ژوراسیک سرقت می کند و این به قیمت خونش تمام می شود. در این فیلم به مدت 5 دقیقه به صحنه های مرتبط به هکر می پردازد و 110 دقیقه دیگر آن داستان فیلم اکشن-ماجراجویی است.
 

فیلم هسته (The Core)

این سبک از فیلم ها برای همه مناسب نیست ، اما این فیلم کلاس B به طرز شگفت انگیزی سرگرم کننده است. صحنه های دراماتیک قابل توجه و مضامینی از ایثار و دوستی در این فیلم وجود دارد و بخش های مربوط به هک دنیا حدودا 10 دقیقه از کل فیلم هستند.
 

فیلم کلاه سیاه (Blackhat)

این یکی از جدید ترین و پرفروش ترین فیلم ها در زمینه ی هک است. مایکل مان در زمان خود فیلم های بسیار قدرتمندی ساخته است مانند گرما و آخرین مایکان. اما متاسفانه ، این فیلم مایکل مان مطمئناً یکی از بهترین فیلم های او نیست. بنابراین اگر بتوانید نقص های موجود در این فیلم را نادیده بگیرید و مانند همه ی این فیلم ها هیچ گونه انتظاری از یادگیری تکنیک های واقعی هک نداشته باشید، در این حالت ارزش سرگرمی را در فیلم Blackhat خواهید یافت.
 

طبقه سیزدهم (The Thirteenth Floor)

این فیلم درباره دانشمندانی است که دنیای مجازی ایجاد می کنند که در آن شرکت کنندگان به رایانه وصل شده و به یک شخصیت رایانه ای تبدیل می شوند.

در واقع شخصیت ها از وجود شخصیت رایانه ای خود بی خبر هستند ، اما پس از آن یک قتل در زندگی واقعی پایه و اساس داستان را متحول می سازد.
 

فیلم هکر ها (Hackers)

پیشنهاد می کنیم که وقت خود را برای تماشای این فیلم نگذارید. این فیلم داستان ضعیفی دارد، و صحنه های هک در آن به واقعیت نزدیک نیست. اما می توانید صرفا جهت اینکه بگویید آن را دیده اید این فیلم را تماشا کنید.
 

فیلم سینمایی (Foolproof)

این فیلمی کانادایی ست که با بودجه کم تولید شده و درباره سارقین بانک است. Foolproof برای بسیاری از بینندگان غافلگیر کننده بود.

رایان رینولدز و دوستانش در دنیای مجازی برای سرگرمی خود بانک ها را سرقت می کنند ، اما در نهایت آن ها تهدید به انجام یک دزدی واقعی می شوند.

در مجموع می توان گفت این فیلم ارزش دیدن را دارد.
 

فیلم Takedown

این فیلم همچنین بعنوان Track Down نیز شناخته می شود و داستانی پر شور و هیجان انگیز از یک هکر تلفن (phone phreaker) به نام کوین میتنیک است. این یک فیلم کلاس B است ، حتی یک فیلم درجه C در ذهن بسیاری از مردم.
 

فیلم گفتگو (The Conversation)

در حالی که شما در این فیلم کلاسیک هیچ گونه رایانه ای را نمی بینید ، موضوع نظارت و نقض حریم خصوصی افراد در اینجا به طرز ماهرانه ای بررسی می شود.
 

فیلم Tron: Legacy

در این فیلم یک هکر به دنیای دیجیتال به نام The Grid منتقل می شود و به عنوان یک گلادیاتور سایبری باید در جنگ بماند تا بتواند جلوی Master Control شرور را بگیرد.

تخیل در این فیلم تحول بزرگی در دنیای داستان های علمی-تخیلی ایجاد کرد و امروز ، این فیلم را باید هر فردی که از کامپیوتر استفاده می کند ببیند.
 

فیلم سینمایی (The Net)

ساندرا بولاک در این فیلم بعنوان یک مهندس نرم افزار بازی می کند که توسط سارقان دیجیتال سرقت هویت می شود. طرفداران ساندرا بولاک همچنان از تماشای این فیلم لذت خواهند برد.
 

فیلم غارتگران دره ی سیلیکون (Pirates of Silicon Valley)

این فیلم روایتی است از داستانی نادرست در رابطه با چگونگی به وجود آمدن اپل و مایکروسافت. در حالی که این فیلم نقد ها و دیدگاه های متفاوتی را داشته ، اما بسیاری از مردم اظهار داشته اند که آن را دوست دارند. می توانید دیدن این فیلم را امتحان کنید تا نظر شخصی خود را راجع به آن بدانید.
 

فیلم اره ماهی (Swordfish)

با وجود اینکه در این فیلم خشونت بیش از حد وجود دارد ، اما وجود موقعیت های شگفت انگیز ، و جلوه های ویژه ی برجسته در فیلم ، آن را به فیلمی تبدیل کرده که ارزش دیدن را داشته باشد. جان تراولتا شخصیت شریر و بد این داستان است ، هیو جکمن هکر قهرمان و هال بری دامپر دوشیزه ای مرموز است.
 

فیلم Gamer

این فیلم خشن مورد علاقه ی گیمرهای ویدیویی است. در این فیلم یک آینده تخیلی را به تصویر می کشیده می شود که در آن ذهن زندانیان به کنسول های بازی ثروتمندان متصل می شود. 10 دقیقه پایانی فیلم ترکیبی از هک و خود بزرگ بینی (مگالومانیا megalomania) است.
 

نکته ی پایانی

تمام فیلم هایی که از آن ها یاد شد فیلم هایی جذاب و اکشن در زمینه ی هک است. در واقع فیلم های بسیار زیاد دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که ما در این جا به برخی از بهترین های آن ها پرداختیم.

اما باید در نظر داشته باشید که هیچ کدام ازاین فیلم ها نحوه ی هک کردن را به شما آموزش نمی دهند و در حقیقت شما نمی توانید با دیدن آن ها به یک هکر واقعی تبدیل شوید ، بلکه اگر به این موضوعات علاقه مند باشید دیدن آن ها تنها باعث سرگرمی شما می شود.

منبع: سایت نظارت بر خانواده


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط