راه هایی برای تقویت رشد مژه

از کم پشتی مژه‌هایتان رنج می‌برید؟ راهکارهای مختلفی را امتحان کرده اید برای اینکه مژه های تان را پرپشت کنید ولی جواب نگرفته‌اید؟ در این مطلب درمان های خانگی را پیشنهاد می کنیم که علاوه بر زیباتر شدن مژه، به تقویت و رشد سریع مژه های شما کمک کند.
يکشنبه، 3 آذر 1398
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
راه هایی برای تقویت رشد مژه

افزایش رشد مژه و تقویت آن ها

اگر مژه ها را نادیده بگیریم و روش های مراقبتی را برای آن ها مد نظر قرار ندهیم، خیلی زود با اثرات ناخوشایندی، همچون ریختن مژه ها یا نازک و شکسته شدن آن ها مواجه خواهیم شد.

برای پرپشت شدن و افزایش رشد مژه ها نیز راه های بسیاری وجود دارد. بسیاری از افرادی که با مشکل کم پشت بودن یا کوتاهی مژه های خود روبرو می شوند، اولین راهکار خود را استفاده از داروهای شیمیایی و انجام عمل های زیبایی مثل کاشتن مژه و یا حتی اکستنشن مژه می دانند.

اما باید بدانید که روش های آسان تری نیز برای افزایش رشد مژه ها و کاهش اثرات تخریبی روی آن ها نیز وجود دارد که نیاز به هزینه های گزاف نداشته و تنها به توجه و مراقبت شما نیاز دارد.

در ادامه به برخی از این روش ها اشاره خواهیم داشت.
 
همیشه قبل از خواب آرایش چشمان خود را پاک کنید
حقیقت امر این است که یکی از اصلی ترین عوامل کاهش ضخامت مژه ها و حتی ریختن آن ها در خانوم ها، استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد و پاک نکردن آن ها می باشد.

همیشه به یاد داشته باشید که قبل از خواب، آرایش چشمان خود را کاملا پاک کنید. عدم انجام این کار می تواند حتی باعث ایجاد عفونت های چشمی نیز شود.

برای این کار بهتر است از پاک کننده های مواد آرایشی موجود در بازار استفاده کنید و به آرامی و با حرکات نرم، اقدام به پاک نمودن مواد ارایشی از روی مژه ها و چشمان خود نمایید.
 
از فر مژه کمتر استفاده کنید
استفاده هر روزه و همیشگی از فر مژه می تواند باعث ضعیف شدن ساقه مژه ها و در نتیجه شکستگی و ریختن آن ها شود. در واقع شما باید هر از چند گاهی به مژه های خود استراحت داده و از مواد آرایشی برای آن ها استفاده نکنید تا به این ترتیب آن ها فرصت رشد دوباره را پیدا کنند. ریمل مژه باعث می شود تا مژه ها شکننده تر شده و در نتیجه زودتر آسیب ببینند.
 
مژه های خود را روزی دو بار شانه کنید
همانگونه که روزانه موهای خود را شانه می زنید، سعی کنید شانه زدن مژه هایتان را نیز به عادت روزانه تبدیل کنید. شانه زدن مژه ها باعث می شود تا خون به جریان بیفتد و در نتیجه مواد مغذی بیشتری به فولیکول های مو رسانده شود. برای این منظور شما می توانید از شانه مخصوص مژه استفاده کنید. برای اثر گذاری بهتر و افزایش رشد مژه ها پیشنهاد می شود حداقل روزی دو مرتبه شانه زدن مژه ها را انجام دهید.
 
از مژه های مصنوعی استفاده نکنید
مژه های مصنوعی ممکن است چهره و چشمان شما را زیباتر نشان دهند و برای مواقعی که مژه های طبیعی خودتان چندان پرپشت و جذاب نیستند، کارآمد باشندف اما استفاده مداوم از مژه مصنوعی می تواند باعث آسیب رساندن به مژه های طبیعی خودتان شود. هر بار که شما از مژه های مصنوعی استفاده می کنید، ریسک آسیب رساندن به مژه های طبیعی خود را به جان خریده اید پس توصیه می شود فقط در مواقع نیاز از آن ها استفاده کرده و تا حد ممکن اجازه دهید تا مژه های طبیعی خودتان رشد نمایند.
 
از روغن کرچک استفاده کنید
اگر شما شب هنگام و در زمان خواب، مژه های خود را به روغن کرچک آغشته کرده و در صبح روز بعد آن ها را بشوئید، قطعا پس از مدتی تاثیرش را خواهید دید.

روغن کرچک به دلیل دارا بودن مقادیر بسیاری از ویتامین E می تواند در افزایش رشد مژه ها موثر بوده و آن ها را خیلی زود به پرپشتی و تراکم بالا برساند.


منبع: سایت نظارت بر خانواده


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط