بزرگترین بوته گل رز دنیا

بزرگترین بوته طبیعی گل جهان که مساحتی به بزرگی 836 متر مربع را با هزاران گل رز سفید می‌پوشاند از 132 سال پیش تا کنون هر ساله فصل بهار در ایالت آریزونا روئیده است.
سه‌شنبه، 19 آذر 1398
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
بزرگترین بوته گل رز دنیا
احتمالا تا به حال گل‌های جالب زیادی دیده اید، اما هرگز چیزی شبیه بزرگترین بوته رز دنیا در موزه درخت رز تامبستون ندیده اید، یک تنه پر پیچ و خم که حدود ۵. ۳ متر قطردارد و شاخه‌های آن مساحت ۸۳۰ مترمربع را پوشش می‌دهند. قدمت این درخت به سال ۱۸۸۵ بازمی گردد و از آن زمان هر سال بهار گل می‌دهد. این درخت از اسکاتلند حدود یک قرن پیش به این موزه در آریزونا آورده شده است.

در سال ۱۸۸۴ یک معدنچی جوان به نام هنری جی و همسرش مری، اسکاتلند را به مقصد آمریکا و سکونت در یک شهر افسانه‌ای ترک کردند. مری احساس افسردگی کرد و وقتی در این باره برای خانواده اش نوشت، جعبه‌ای پر از گیاه، گلدان و قلمه هایی از باغی فرستادند که مری برایش دلتنگ شده بود. مری به نشانه دوستی یکی از قلمه‌های رز را به دوستی به نام آملیا که در شهر جدید پیدا کرده بود هدیه داد. آن‌ها قلمه را در نزدیکی خانه آملیا کاشتند و نه تن‌ها این رز در صحرای آریزونا گل داد بلکه تبدیل به بزرگترین بوته رز جهان شد. در سال ۱۹۲۰ خانواده ماکیا این خانه قدیمی با بوته رز بزرگش را خریدند؛ بنابراین شروع به ساخت و نصب داربست چوبی و فلزی برای حمایت این گیاه کردند.
 
در سال ۱۹۳۳ جان هیک اولین کسی بود که آن را بزرگترین بوته رز جهان نامید. گل رز همچنان به رشد خود ادامه داد و در نهایت توانست عنوان رسمی «بزرگترین بوته رز جهان» را در گینس به نام خود ثبت کند. این گل رز هر سال حدود شش هفته از مارس تا آوریل گل می‌دهد و حتی فستیوال مخصوص خودش را دارد و هزاران بازدیدکننده مشتاق برای دیدن آن می‌آیند. در این مدت این بوته هزاران گل رز سفید می‌دهد که بویشان تا یک یا دو بلوک دورتر نیز می‌رسد.


منبع: سایت برترینها


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط