0
ویژه نامه ها

طرز تهیه چند مدل دسر و شیرینی ایتالیایی

در این مقاله قصد داریم طرز تهیه سه مدل دسر و شیرینی پرطرفدار ایتالیایی را به شما عزیزان آموزش دهیم، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
طرز تهیه چند مدل دسر و شیرینی ایتالیایی

شیرینی کانولی


مواد لازم

لایه صدفی
آرد همه کاره: ۱ و ۳/۴ پیمانه (۲۵۰ گرم)
شکر سفید: ۱ و ۱/۲ قاشق غذاخوری (۱۸ گرم)
نمک: ۱/۴ قاشق چایخوری
کره: ۳ قاشق غذاخوری (۴۳ گرم)، به صورت مکعبهای کوچک
آب انگور: ۱/۳ پیمانه
تخم مرغ: ۱ عدد
سفیده تخم مرغ: ۱ عدد
روغن: ۸ پیمانه برای سرخ کردن

مواد میانی
پنیر ریکوتا با شیر کامل: ۹۰۰ گرم
شکر پودر شده: ۱ و ۱/۲ پیمانه (۱۸۰ گرم)
مینی شکلات چیپسی: ۳/۴ پیمانه (۱۲۶ گرم)
پودر دارچین: ۱/۴ قاشق چایخوری
پسته خام خرد شده: اختیاری

طرز تهیه خمیر خشک شیرینی کانولی
آرد، شکر و نمک را داخل غذاساز بریزید. حدود ۱۰ بار آن را پالس بزنید. کره را بصورت مکعب های کوچک دراورید و داخل آن بریزید و پالس بزنید تا زمانی که تکه‌های کره قابل دیدن نباشد.

آب انگور و تخم مرغ را اضافه کنید. باز هم با هم مخلوط کنید، در همین حین آب انگور بیشتر اضافه کنید تا خمیر به حدی خمیر به هم بچسبد و نرم باشد (بیش از ۱ قاشق غذاخوری آب انگور اضافه‌تر، نیاز نیست).

آن را به شکل یک توپ درآورده، داخل کاسه‌ای چرب بگذارید. روی آن را با پارچه یا پلاستیک بپوشانید و بگذارید به مدت حداقل ۳۰ دقیقه و حداکثر ۲ ساعت بگذارید تا استراحت کند.

داخل یک ماهیتابه گود بزرگ یا قابلمه روغن را به ارتفاع ۳ سانتی متر بریزید و تا دمای ۳۴۵ تا ۳۵۵ درجه فارنهایت گرم کنید. نصف خمیر را در بیاورید و روی نصف دیگر آن را بپوشانید تا از خشک شدن آن جلوگیری شود. خمیر را روی سطحی که کمی آرد پاشی شده، خیلی نازک پهن کنید (تقریبا ۱/۸ یک سانتی متر).

با استفاده از یک کاتر کلوجه با قطر ۹ سانتی متر، خمیر را به صورت دایره‌ برش بزنید. میله‌های کانولی یا همان چوبهای ساق عروس را با اسپری روغن چرب کنید.

با استفاده از انبر فلزی، با دقت خمیر را داخل روغن داغ گذاشته و تا زمانی که طلایی تیره و ترد شود، سرخ کنید یعنی حدود ۱ تا ۲ دقیقه (مواظب دمای روغن باشید تا زیاد داغ نشود و کانولی ها نسوزند).

با استفاده از انبر کانولی سرخ شده را از روغن درآورید (بگذارید روغن اطراف آن داخل قابلمه بریزد)، آن را روی حوله کاغذی بگذارید تا روغن آن کامل برود. با استفاده از انبر فلزی یا حوله کاغذی تا شده، قالب فلزی را نگه دارید و یک حوله کاغذی دور خمیر سرخ شده بپیچید و با دقت آن را از روی قالب بردارید.

بگذارید قالبهای فلزی خنک شوند و این مراحل را دوباره تکرار کنید. می‌توانید آرد اضافه‌تر روی خمیرهای باقی مانده دور دایره‌ها را بتکانید و آنها را جمع کرده و داخل کاسه بگذارید تا استراحت کند و حداقل ۱۰ دقیقه استراحت کند سپس دوباره استفاده کنید.

روی توری شیرینی پزی بگذارید تا خنک شود سپس داخل آن را با مواد میانی کانولی پر کنید و با شکلات چیپسی ریز و یا پسته تزئین کنید و یا روی آن پودر شکر بپاشید.

طرز تهیه مواد میانی شیرینی کانولی
درست کردن مواد میانی ساده‌ترین بخش این دستورالعمل است. پنیر ریکوتا را آبگیری کنید. ریکوتا، شکر، چیپس شکلاتی و دارچین را داخل کاسه بریزید تا مخلوط شوند. با هم خوب مخلوط کنید.

برای آبگیری پنیر یک آبکش فلزی را داخل کاسه بگذارید و داخل آبکش پارچه تنظیف بگذارید سپس پنیر را داخل آبکش حاوی پارچه تنظیف بریزید.

یک لایه پارچی نخی را روی پنیر بگذارید یک وسیله سنگین مثل یک ظرف ترشی یا مربای پر را روی پنیر بگذارید به مدت ۸ ساعت بماند. بعد از این زمان اگر ۱۰ دقیقه اضافه‌تر هم بگذارید برای درست کردن کانولی بهتر است.

این خمیر را بدون غذاساز و با دست می‌توان درست کرد به این ترتیب:
همه مواد خشک را داخل کاسه بریزید. با استفاده از چنگال یا له کن خمیر، کره را داخل خمیر له کنید.
تخم مرغ و آب انگور را داخل کرده و با قاشق چوبی بهم بزنید. مقداری بیشتری آب انگور اضافه کنید تا با هم مخلوط شوند.
کمی ورز دهید تا توپی نرم و چسبنده تشکیل شود. خمیر را استراحت دهید و طبق دستور بالا سرخ کنید.

نکات مهم جهت تهیه شیرینی کانولی
خمیرهای خشک کانولی را در ظرفی دردار در دمای اتاق نگه داشت، می‌توان آنها را به مدت ۱ هفته نگهداری کرد. مواد میانی باید در یخچال جدا از بخش خشک آن نگه داشته شوند. می‌توان حدود ۵ روز در یخچال نگه داشت.

برای ترد شدن بخش خمیری کانولی در صورتی که دقیق طبق دستورالعمل انجام داده باشید، معمولا نباید مشکلی داشته باشید اما اگر بخش بیرونی کانولی چندان ترد نیست می‌توانید آنها را روی توری شیرینی پزی که توی سینی پخت کلوچه قرار گرفته، بگذارید و در فر ۱۲۵ درجه به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بپزید تا برشته شود.

به هیچ عنوان ترد کردن در فر را همراه با مواد میانی انجام ندهید. دادن زمان استراحت به خمیر باعث عمل کردن گلوتن و کار بهتر با خمیر می‌شود.

خمیر را خیلی نازک با وردنه پهن کنید تا بخش بیرونی شیرنی خوب ترد شود. روغن را به دمای مناسب برسانید و دمای آن را با دماسنج مخصوص مایعات، چک کنید. دما را در طول زمان سرخ شدن، یکسان نگه دارید.

رطوبت پنیر را بگیرید چون در غیر اینصورت به هنگام اضافه کردن شکر، همانند سوپ شل خواهد شد. بهترین زمان برای سرو کردن کانولی، ۱ ساعت پس از آماده کردن آنهاست. اگر بگذارید بمانند، رطوبت ریکوتا داخل بخش خشک بیرون اثر گذاشته و آن را نرم می‌کند.

نکته
این شیرینی بر اساس منطقه‌ای که درست می‌شود، نمونه‌های متنوعی دارد که شما نیز می‌توانید سعی کنید آنها را امتحان کنید:

استفاده از روغن قنادی در عوض کره در خمیر. سرخ کردن در روغن جامد، قنادی، روغن بادام زمینی یا روغن نارگیل تصفیه شده.

استفاده از شکر دانه‌ای در عوض پودر شکر (در این صورت خوب بهم بزنید تا هر گونه دانه شکری حل نشده باقی نماند).

افزودن ۲ قاشق چایخوری پودر کاکائو یا ۱/۴ قاشق چایخوری دارچین به خمیر خشک کانولی برای ایجاد طعم.

می‌توان به جای آب انگور از آب و ۱ قاشق غذاخوری سرکه استفاده کرد سپس در صورت نیاز آب یا آب انگور بیشتری اضافه کنید.

رنده پوست پرتقال، شکلات خرد شده یا شکلات چیپسی ریز، دارچین، اسانس وانیل به مواد میانی اضافه کنید.

هر دو طرف خمیر خشک کانولی را داخل شکلات ذوب شده بزنید. قبل از ریختن مواد میانی داخل یخچال بگذارید تا سفت شود.

بعد از ریختن مواد میانی در بخش خشک، هر دو انتهای کانولی را در پسته خام خرد شده بغلتانید. می‌توانید از پنیر ماسکارپونه برای مواد میانی استفاده کنید. ۲۰۰ گرم ماسکارپونه را جایگزین ۲۰۰ گرم ریکوتا کنید.

ابتدا با فشار دادن در لبه‌های کاسه آن را له کنید سپس داخل مواد میانی بریزید. می‌توانید قبل از سرو، مقداری شکر پودر شده روی آن بپاشید. 1


لاو کیک ایتالیایی / دسر ویکتوریا


مواد لازم برای کیک ویکتوریا
آرد ۱۷۵ گرم
شکر ۱۷۵ گرم
کره ۱۷۵ گرم
تخم مرغ ۳ عدد
پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
اسانس وانیل چند قطره

مواد دسر کیک ویکتوریا
پنیر ماسکارپونه یا خامه ای ۴۰۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
شکر ۱ لیوان
ماست ۱ لیوان
شکلات تخته ای ۲۰۰ گرم
خامه فرم گرفته ۲ لیوان
اسانس وانیل چند قطره


طرز تهیه چند مدل دسر و شیرینی ایتالیایی

طرز تهیه
کیک ویکتوریا
برای تهیه کیک ویکتوریا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود؛ کره نرم شده در دمای اتاق را همراه با شکر بزنید تا خوب مخلوط شوند سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و بزنید و در آخر اسانس وانیل را اضافه نمایید ( تخم مرغ ها و کره را ۳۰ دقیقه پیش از شروع کار در دمای اتاق قرار دهید ).
 
داخل کاسه ای آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را مخلوط کنید سپس این مواد را روی مایه کیک کم کم الک کنید و با لیسک مخلوط نمایید، داخل قالب کاغذ روغنی قرار دهید، با قاشق مقداری از مایه کیک بردارید و ته قالب بریزید و پخش کنید تا لایه نازکی از کیک ته قالب قرار گیرد ( بدلیل اینکه مایه این کیک بافت سفت تری نسبت به کیک های دیگر دارد بهتر است کمی انتهای قاشق را چرب یا مرطوب کنید تا مایه کیک بهتر پخش شود ).

دسر ایتالیایی کیک ویکتوریا (لاو کیک)
پنیر ماسکارپونه را داخل کاسه ای بریزید و تخم مرغ ها، شکر، ماست و اسانس وانیل را اضافه کنید و با همزن بزنید تا یکدست شود سپس کرم پنیری را داخل قالب و روی لایه نازک کیک شکلاتی بریزید و خوب پخش کنید، بقیه مایه کیک شکلاتی را با دقت روی کرم پنیری بریزید و با قاشق سطح کیک را صاف کنید.

طرز تهیه چند مدل دسر و شیرینی ایتالیایی
 
قالب کیک را داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت ۴۰ – ۶۰ دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد ( دمای فرها متفاوت است و پیشنهاد میشود پس از ۴۰ دقیقه با فرو بردن خلال چوبی داخل کیک آن را تست کنید ) ، پس از پخت کیک را کنار بگذارید تا سرد شود.

طرز تهیه چند مدل دسر و شیرینی ایتالیایی

کیک ویکتوریا دسر ایتالیایی
شکلات تخته ای را خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید و روی حرارت بخار آب ( روش بن ماری ) قرار دهید تا شکلات ذوب شود سپس شکلات را با خامه فرم گرفته خوب مخلوط کنید و این کرم را روی کیک بریزید و پخش کنید، دسر را حداقل به مدت ۸ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود سپس برش بزنید و سرو کنید.
 
نکته ها: می توانید از انواع کرم ها برای پوشش کیک استفاده کنید، همچنین می توانید از گردوی خرد شده، چیپس شکلاتی، پودر نارگیل، میوه های خرد شده و … استفاده کنید. 2


کیک ایتالیایی


مواد لازم
تخم مرغ :5 عدد
آرد :1پیمانه
آب انگور شیرین :سه چهارم پیمانه
روغن زیتون :سه چهارم پیمانه
شکر :1 پیمانه
پوست لیمو شیرازی :یک عدد
بکینگ پودر  :  کم
وانیل :کمی
دارچین :کمی
نمک :کمی
شهد توت سیاه و ترافل  برای تزیین

طرز تهیه چند مدل دسر و شیرینی ایتالیایی

طرز تهیه
ابتدا فر را با حرارت 175 درجه سانتی گراد یا 350 درجه فارنهایت  روشن کنید تا گرم شود.

بعد تخم مرغ ها را بشکنید و زرده و سفیده آن را از هم جدا کنید، دقت کنید که سفید و زرده با هم قاطی نشوند.

سپس زرده تخم مرغ را با شکر هم بزنید تا کاملا به خورد هم بروند و پف کنند. بعد به ترتیب روغن زیتون، آب انگور، پوست لیمو، نمک و وانیل را  به مخلوط زرده و شکر اضافه کنید و هم بزنید.

 آراد را با بیکینگ پودر مخلوط کنید و 2 - 3 بار الک کنید. سپس کم کم به مایه کیک اضافه کنید و هم بزنید به طوری که آرد به خورد مواد برود.

پره های هم زن را تمیز و خشک کنید و بروید سراغ سفیده تخم مرغ، سفیده را انقدر هم بزنید که رد پره های هم زن روی آن باقی بمانه و وقتی ظرف را برگردانید از داخل آن بیرون نریزد.سپس سفیده را در چند مرحله و به آرامی به بقیه مواد کیک اضافه کنید تا پف آن نخوابد.

کف و دیواره قالب مورد نظرتان را چرب کنید و مایه کیک را داخل آن بریزید و در طبقه وسط فر به مدت 35 تا 45 دقیقه قرار دهید تا کیک پخته شود. حتما کیک را قبل از در آوردن از فر با چنگال یا سیخ چوبی تست کنید تا از پخت کامل کیک مطمئن شوید.

در فاصله پختن کیک شهد توت سیاه را آماده کنید.

به این ترتیب که یک استکان شکر را با توت ها مخلوط کنید و با کمی آب روی حرارت قرار دهید تا توت ها بپزند و شهدش آماده شود.

بعد از اینکه کیک پخته و سرد شد آن را برش بزنید و شهد توت سیاه را به همراه کمی ترافل روی برش کیک ها بریزید.

 احتیاجی نیست شهد توت سیاه خیلی بجوشد و قوام بیاید .

نکات تکمیلی در مورد کیک ایتالیایی
کیک ایتالیایی جزو کیک و شیرینی - انواع کیک می باشد.

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45دقیقه می باشد.

کیک ایتالیایی را می توانید در وعده صبحانه - میان وعده - دسر - سرو کنید.

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب می باشد. 3


پی نوشت:
1.www.shia-news.com
2.www.nazweb.ir
3.www.namnak.com
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
گذری بر سجایای اخلاقی تربیتی حضرت خدیجه( س)
گذری بر سجایای اخلاقی تربیتی حضرت خدیجه( س)

گذری بر سجایای اخلاقی تربیتی حضرت خدیجه( س)

بند ۱۱ استغفار هفتادبندی امیرالمومنین (ع)/ مطیعی
بند ۱۱ استغفار هفتادبندی امیرالمومنین (ع)/ مطیعی

بند ۱۱ استغفار هفتادبندی امیرالمومنین (ع)/ مطیعی

از زیر پلکای پرخون/ حاج محمود کریمی
از زیر پلکای پرخون/ حاج محمود کریمی

از زیر پلکای پرخون/ حاج محمود کریمی

جریان عاشقانه خواستگاری حضرت خدیجه(س)/ استاد حامد کاشانی
جریان عاشقانه خواستگاری حضرت خدیجه(س)/ استاد حامد کاشانی

جریان عاشقانه خواستگاری حضرت خدیجه(س)/ استاد حامد کاشانی

ای همراز مصطفی | حمید علیمی
ای همراز مصطفی | حمید علیمی

ای همراز مصطفی | حمید علیمی

استوری | یا خدیجه(س) یار احمد: هلالی
استوری | یا خدیجه(س) یار احمد: هلالی

استوری | یا خدیجه(س) یار احمد: هلالی

علل، علاج و سرطان تخمدان
علل، علاج و سرطان تخمدان

علل، علاج و سرطان تخمدان

حکمت | ناز روزه‌دار هنگامه افطار خریدنی است / استاد توکلی (نسخه اینستاگرام)
حکمت | ناز روزه‌دار هنگامه افطار خریدنی است / استاد توکلی (نسخه اینستاگرام)

حکمت | ناز روزه‌دار هنگامه افطار خریدنی است / استاد توکلی (نسخه اینستاگرام)

چگونه شخصیت اجتماعی فرزندانمان را برای مقابله با آسیب های اجتماعی شکل دهیم؟
چگونه شخصیت اجتماعی فرزندانمان را برای مقابله با آسیب های اجتماعی شکل دهیم؟

چگونه شخصیت اجتماعی فرزندانمان را برای مقابله با آسیب های اجتماعی شکل دهیم؟

کلاب هاوس در نقش مُسکّن
کلاب هاوس در نقش مُسکّن

کلاب هاوس در نقش مُسکّن

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان با نوای نوجوانان گروه سرود نسیم غدیر همراه با ترجمه/صوتی و تصویری
دعای روز دهم ماه مبارک رمضان با نوای نوجوانان گروه سرود نسیم غدیر همراه با ترجمه/صوتی و تصویری

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان با نوای نوجوانان گروه سرود نسیم غدیر همراه با ترجمه/صوتی و تصویری

چرا آموزش و پرورش با کنکور موافق است؟!
چرا آموزش و پرورش با کنکور موافق است؟!

چرا آموزش و پرورش با کنکور موافق است؟!

نه به روحانی یا امتداد روحانی؟!
نه به روحانی یا امتداد روحانی؟!

نه به روحانی یا امتداد روحانی؟!

قرنی که گذشت...!
قرنی که گذشت...!

قرنی که گذشت...!

المپیک بهمراه کرونا
المپیک بهمراه کرونا

المپیک بهمراه کرونا

روز تیله‌ی آبی؛به مناسبت روز زمین پاک
روز تیله‌ی آبی؛به مناسبت روز زمین پاک

روز تیله‌ی آبی؛به مناسبت روز زمین پاک

روحانی:مردم بجای مرغ ماهی بخورند!
روحانی:مردم بجای مرغ ماهی بخورند!

روحانی:مردم بجای مرغ ماهی بخورند!

۴ نکته مهم تغذیه‌ای افطار و سحر!
۴ نکته مهم تغذیه‌ای افطار و سحر!

۴ نکته مهم تغذیه‌ای افطار و سحر!

کیک|طرز تهیه کلوچه بستنی
کیک|طرز تهیه کلوچه بستنی

کیک|طرز تهیه کلوچه بستنی

مردی که نامزد گلوله‌ها بود!
مردی که نامزد گلوله‌ها بود!

مردی که نامزد گلوله‌ها بود!

مراسم افطاری سپاه با حضور حاج قاسم و سردار حجازی
مراسم افطاری سپاه با حضور حاج قاسم و سردار حجازی

مراسم افطاری سپاه با حضور حاج قاسم و سردار حجازی