0
ویژه نامه ها

اسلام و روحانیت؛ متضمن مردم سالاری اسلامی

در کشور ما اگر قرار شد مردم سالاری ای وجود داشته باشد و حاکمیت در دست مردم باشد، جز در سایه اسلام و جمهوری اسلامی این کار ممکن نیست.
اسلام و روحانیت؛ متضمن مردم سالاری اسلامی
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  فرمودند:
در کشور ما اگر قرار شد مردم سالاری ای وجود داشته باشد و حاکمیت در دست مردم باشد، جز در سایه اسلام و جمهوری اسلامی این کار ممکن نیست. اگر سایه اسلام و جمهوری اسلامی در این مملکت بود.
 
 به برکت اسلام و نفوذ روحانیت و به برکت چیزهایی که در قانون اساسی وجود دارد، می شود مردم سالاری را در اینجا نگه داشت؛ والا اگر این عوامل نباشد، همان کسانی که کودتای ۲۸ مرداد و قبل از آن کودتای سوم اسفند رضاخان را راه انداختند، می آیند و زیر کاسه کوزه داعیه های روشنفکری و مردم سالاری می زنند و آنها را می برند.
 
اگر خیلی همت و لطف کنند، زایده ای از مردم سالاری های خودشان را - که متعلق به کمپانی ها و امثال اینهاست - در این جا درست خواهند کرد. بیش از این نخواهد بود؛ اگر نگوییم نظامیان و احزاب خودساخته آن چنانی را بر سر کار می آورند. (1)
 
پی‌نوشت‌:
1- بیانات در دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت 1380/6/5
 
منبع: انتخابات؛ لیلة القدر نظام اسلامی (آراء و نظرات مقام معظم رهبری درباره انتخابات)، بکوشش: سعید شیرازی، ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی، تهران، 1390ش، صص104-103
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.