0
ویژه نامه ها

انتخابات پرشور؛ نشان زنده بودن ملت ایران

ملت ایران زنده است، ملت ایران مؤمن است، ملت ایران پایبند به مبانی انقلاب است، ملت ایران به دنبال استقلال و به دنبال آرمان های انقلاب اسلامی و به دنبال عزت ملی و اسلامی خود هست
انتخابات پرشور؛ نشان زنده بودن ملت ایران
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  فرمودند:
این انتخاباتی که اتفاق افتاد، خیلی حادثه ی بزرگی بود؛ حادثه ی شیرینی بود. این همه از چند ماه قبل علیه این انتخابات در دنیا تبلیغات کردند و امیدشان این بود که بیست درصد مردم شرکت می کنند؛ این را صریحا گفتند؛ اما این همت را تصور نمی کردند.
 
ما بارها در صحبت های عمومی و علنی، خطاب به سیاست گذاران بلوک های قدرت جهانی می گفتیم به حرف این تحلیل گران غلط اندیش و کج اندیش که شماها را دربارهی وضع ملت ایران گمراه می کنند، گوش ندهید؛ زیرا ملت ایران، این نیست که اینها می گویند.
 
ملت ایران زنده است، ملت ایران مؤمن است، ملت ایران پایبند به مبانی انقلاب است، ملت ایران به دنبال استقلال و به دنبال آرمان های انقلاب اسلامی و به دنبال عزت ملی و اسلامی خود هست؛ اما اینها باور نمی کردند و با تحلیل های غلط خودشان نسبت به ملت ایران، حرف زدند و تحلیل کردند و تصمیم گرفتند. ملت ایران در این انتخابات خودش را نشان داد.
 
شرکت بالای مردم، قریب سی میلیون؛ و در جمعه ی بعد، بیست وهشت میلیون، حادثه ی عظیمی است که در این کشور اتفاق افتاد؛ حادثه ی بی نظیری است. این عزت ملت ایران است؛ این عظمت ملت ایران است؛ عظمت انقلاب است، که همه باید این عظمت را در دنیا بفهمند و منطق ملت ایران را بشناسند و با این محاسبات، با این مردم حرف بزنند و در مقابل این مردم موضع بگیرند. بنده بار دیگر این عظمت را به این ملت تبریک عرض می کنم. انتخابات بسیار خوبی بود؛ حرکت بسیار عظیمی بود؛ کار بسیار پرافتخاری بود.(1)
 
پی‌نوشت‌:
1- بیانات در دیدار رئیس و مسؤولان قوه قضائیه و خانواده های شهدای فاجعه هفتم تیر 1384/4/7
 
منبع: انتخابات؛ لیلة القدر نظام اسلامی (آراء و نظرات مقام معظم رهبری درباره انتخابات)، بکوشش: سعید شیرازی، ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی، تهران، 1390ش، ص 133
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.