0
ویژه نامه ها

روش های اعجاب انگیز برای زیبا تر شدن خانم ها

اول از همه اینکه ، زیبایی همیشه از درون افراد نشات می گیرد . بهترین راه برای زیبا شدن ، طبیعی به نظر آمدن است اما ایده ها و راه هایی هم هست که به آن کمک می کند . لازم نیست برای زیبا دیده شدن حتماً چشمتان را در سایه و گونه هایتان را در رژگونه غرق کنید . این مقاله به شما نشان می دهد که چطور سایه ها و شکل های
روش های اعجاب انگیز برای زیبا تر شدن خانم ها

روش های اعجاب انگیز برای زیباتر شدن خانم ها
روش های اعجاب انگیز برای زیباتر شدن خانم ها


 

 
اول از همه اینکه ، زیبایی همیشه از درون افراد نشات می گیرد . بهترین راه برای زیبا شدن ، طبیعی به نظر آمدن است اما ایده ها و راه هایی هم هست که به آن کمک می کند . لازم نیست برای زیبا دیده شدن حتماً چشمتان را در سایه و گونه هایتان را در رژگونه غرق کنید . این مقاله به شما نشان می دهد که چطور سایه ها و شکل های طبیعی صورتتان را زیباتر نشان دهید تا هم اعتماد به نفستان بالا رود و هم زیبایی طبیعی داشته باشید . اعتماد به نفس زیباترین ویژگی در دنیاست . اندامتان را صاف و سرتان را بالا نگه دارید چون این حالت احساسی در شما ایجاد می کند که بدانید که هستید ، چه می خواهید و چطور باید از زندگی لذت ببرید .

مراحل
 

۱ - لبخند بزنید . اگر هر از گاهی لبخند بزنید ، باعث می شود هم احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید و به دیگران این احساس مثبت را منتقل کنید . حتی می توانید جلوی آینه لبخند زدن را تمرین کنید . این می تواند شروع بسیار خوبی برای روزتان باشد و حال و هوایتان را بهتر کند . اما همیشه به یاد داشته باشید که برای تکمیل زیبایی لبخندتان باید دندان هایتان را خوب مسواک کنید .
۲ - مراقب پوستتان باشید . با یک کرم مرطوب کننده که SPF آن حداقل ۱۵ باشد ، پوستتان را پاکیزه و مرطوب نگه دارید . بیشتر از سه بار در هفته روی صورتتان لیف نکشید چون ممکن است پوستتان را اذیت کند مخصوصاً اگر روی پوستتان جوش داشته باشید . برای آنها که پوست مرطوب دارند ، استفاده از ماسک می تواند به از بین بردن روغن اضافی پوست کمک کند . البته این ماسک ها را هم بیشتر از یکبار در هفته استفاده نکنید .
۳ - لایه برداری پوست ، یعنی برداشتن لایه کهنه و مرده پوست ، می تواند کمک کننده باشد . لایه برداری می تواند آسیب های ناشی از جوش و آکنه پوست را کاهش دهد اما اگر روی پوستتان جوش دارید ، بهتر است که از متخصص پوست هم کمک بگیرید .
۴ - با کمتر کردن آرایش صورتتان ، زیبایی طبیعی تابستانی را به پوستتان ببخشید . آرایش برای تقویت شکل و ترکیب صورت شماست نه برای پوشانیدن آن . برای چشمانتان حتماً از خط چشم استفاده کنید چون به چشمانتان شکل می دهد . برای روز از رنگ ها و سایه های جیغ استفاده نکنید اما استفاده از این رنگ ها برای شب اشکالی ندارد . اگر روی صورتتان جوش دارید ، برای درمان آن از محصولاتی که پوستتان را بیش از حد خشک می کند استفاده نکنید .
- لباس هایی انتخاب کنید که اندامتان را متناسب تر نشان دهد . پوشیدن لباس های خیلی لختی هم همیشه خوب نیست چون باعث می شود دیگران فکر زیاد خوبی در موردتان نکنند .
- می توانید لباس هایی انتخاب کنید که هم جذاب و در عین حال سنگین به نظر بیایید . یک شلوار جین یا دامن با یک بلوز زیبا بسیار متناسب به نظر خواهد آمد . البته دقت کنید که کفش هایتان هم حتماً باید با لباستان ست باشد .
۵ - با لوازم جانبی و زینتی ظاهرتان را چشمگیرتر کنید . اما دقت کنید که زیاد هم در این زمینه افراط نکنید . یک هدبند ، تل یا گردن بند کافی است . یادتان باشد هرچه کمتر ، بهتر .
- لباس هایی بخرید که اندامتان را لاغرتر و متناسب تر نشان دهد .
۶ - مراقب موهایتان باشید . به طور منظم موهایتان را کوپ کنید و همیشه دنبال مدل ها و رنگ هایی برای موهایتان باشید که به شکل صورت و نوع موهایتان بیاید .
- همیشه موهایتان را شانه کنید اما نه بیش از اندازه . مدل موی صاف و فر هر دو را برای خود امتحان کنید .
- اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید ، دقت کنید که رنگ مورد نظرتان حتماً به رنگ پوستتان بیاید . سعی کنید فقط تا یک تا دو سایه روشنتر یا تیره تر از رنگ طبیعی موهایتان پیش روید .
۷ - صاف بایستید . اینکار نشان می دهد که به خودتان احترام می گذارید و همه هم دنبالتان خواهند بود . علاوه بر این برآمدگی های اضافی بدنتان را هم کمتر نشان می دهد . طرز ایستادن و نشستن اهمیت زیادی دارد و می تواند به جذابیتتان اضافه کند .
۸ - اهمیت زیبایی درونتان را درک کنید . آدم های زیبا در دنیا زیاد هستند اما زیبایی خیلی متداول است . بعد از حرف زدن با چند نفر از آنها متوجه می شوید که این آدم ها زیاد هم زیبا نیستند . رفتار بد با دیگران ممکن است درون آنها را خیلی زشت هم نشان دهد و باعث شود دیگران دیگر اهمیت چندانی به زیبایی بیرونشان هم نشان ندهند .
- پس یادتان باشد اگر با دیگران بد رفتار کنید ، همه آرایش های دنیا هم نخواهد توانست زیبا نشانتان دهد .
- به خودتان و دیگران احترام بگذارید و خواهید دید که چه حس خوبی پیدا می کنید .
۹ - احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید . وقتی حستان به خودتان خوب باشد ، ظاهرتان هم خوب خواهد شد . پس اعتماد به نفس داشته باشید .
- مردم به سمت کسانیکه به خودشان احترام می گذارند جذب می شوند و با آنها راحت هستند . دوست داشتن و احترام گذاشتن به خودتان به معنی خودخواهی و خودبینی شما نیست . فقط به دیگران نشان می دهد که از ظاهر خودتان راضی و خوشحال هستید .
- خودتان باشید ، با دیگران گرم و دوستانه برخورد کنید و احساس خوبی پیدا کنید . مطمئن باشید که خیلی زود همه این را متوجه می شوند .
۱۰ - اگر دوستانتان تحسینتان کردند ، سعی نکنید آنها را منفی کنید ، تحسین و تمجید اطرافیان را بپذیرید و از آن برای بالا بردن اعتماد به نفستان استفاده کنید . یک تشکر کردن مودبانه خیلی بهتر از پایین آوردن خودتان است .
۱۱ - ورزش کنید . همه کسی را که به خودش احترام می گذارد و مراقب بدن خود است را دوست دارند . خوب به نظر رسیدن فقط به آرایش و لباس محدود نمی شود ، سالم بودن و داشتن احساسی خوب نسبت به خود هم بخشی از آن است .
- حداقل نیم تا یک ساعت در روز وقتتان را به ورزش اختصاص دهید و روزانه ۸ لیوان آب بنوشید . آب درخشش زیبایی به پوستتان می دهد .
- اگر وقت برای باشگاه رفتن ندارید ، حداقل ۴۰ دقیقه در روز - در فواصل استراحت های ۲۰ دقیقه ای بین کار هم که شده - را به پیاده روی تند اختصاص دهید .
- هر ورزشی که دوست داشته باشید خوب است اگر هم ورزشی را تا به حال امتحان نکرده اید ، یکی را انتخاب کنید که با شرایطتان جور باشد .
۱۲ - خواب کافی داشته باشید . این به شما کمک می کند همیشه بهترین ظاهر را داشته باشید و داشتن یک الگوی منظم برای خواب باعث می شود هر روز سرحال و سرزنده از خواب بیدار شوید و روز خوبی داشته باشید .
۱۳ - هر روز بدنتان را برس بکشید . یک برس با موی پلاستیکی یا موی طبیعی برداشته و دایره وار روی بدنتان بکشید . از پا ها شروع کنید و بالا تا سینه پیش روید . اینکار پوستتان را سفت کرده ، سلولیت را برطرف نموده و پوست های مرده را از بین برده و درخشش خوبی به پوستتان می دهد . بهتر است اینکار را صبح ها انجام دهید چون سرحال ترتان می کند . یادتان باشد اینکار را حتماً روی پوست خشک انجام دهید .
۱۴ - بهداشت دندان ها را رعایت کنید . بعد از هر غذا دندان هایتان را مسواک کنید و روزی دو بار از نخ دندان استفاده کنید و یادتان باشد هرچه بیشتر مسواک بزنید ، بهتر است .
- البته دقت کنید که مسواک را سفت روی دندان ها نکشید . ممکن است فکر کنید اینطوری دندان هایتان بهتر تمیز می شوند اما فقط به آنها آسیب می رساند .
- حتماً بعد از گذشت ۱۰ دقیقه از خوردن غذا مسواک کنید چون باعث می شود به مینای دندان آسیب برسد و اگر وقت برای صبر کردن ندارید ، فقط دهانتان را با آب خالی بشویید .
- دندان هایتان را سفید کنید . همه با دندان های سفید و تمیز زیباتر به نظر می رسند . و خرید سفیدکننده های دندان هم چندان برایتان گران تمام نمی شود . همچنین موقع مسواک کردن دندان ها حتماً لثه ها ، زبان و سقف دهانتان را هم مسواک بکشید .
۱۵ - شاخص حجم بدن ( BMI ) خود را اندازه گیری کنید . اینکار به شما کمک می کند وزن سالم خود را بدانید و دیگر وزن خود را با دیگران مقایسه نکنید .
۱۶ - موهای زائد بدن و صورت را از بین ببرید . موهای زائد بدن و صورتتان را به طور منظم با هر روشی که برایتان مقدور است ، از بین ببرید .
۱۷ - با چشمانتان هم لبخند بزنید . چشم ها دریچه روح هستند . پس وقتی با چشمانتان بخندید مردم بلافاصله جذبتان می شوند .
۱۸ - با محصولات خاص ، موهایتان را براق و درخشان نگه دارید .

نکات
 

- به مقدار کافی آب بنوشید . از مواد غذایی سالم و مغذی مثل ماهی ، میوه ها و سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید . این مواد به درخشندگی پوستتان کمک می کنند .
- اگر پوستتان مستعد جوش است از بخار روغن درخت چای استفاده کنید . این بخار منافذ پوستتان را باز کرده و این روغن به از بین بردن جوش ها کمک می کند .
- بعد از استفاده از بخور های صورت یا سونا از تمیزکننده پوستی مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید . پس از شستشوی پوستتان ، یک مرطوب کننده بدون روغن روی آن بمالید . با اینکه ممکن است به خاطر سن پایینتان به نظرتان مسخره بیاید از کرم های ضد چروک استفاده کنید . این کرم ها به پوستتان درخشندگی خاصی می دهد و استفاده مداوم از آن از بروز چروک جلوگیری می کند .
- استفاده از مومک برای برداشتن موهای بدن بهترین روش است . بهتر است اینکار را در سالن های آرایشی انجام دهید اما به هیچ وجه برای پوست صورتتان از این روش بهره نگیرید . چون پوست صورت بسیار حساس است . بند انداختن برای پوست صورت بهترین روش است .
- از اسپری ، دئودورانت یا لوسیون برای پوستتان استفاده کنید . با اینکه جای دوش گرفتن را نمی گیرد اما باعث می شود دیگران از کنار شما بودن لذت ببرند .
- یک آرایشگر خوب برای خودتان انتخاب کنید . ممکن است مجبور شوید پول بیشتری بپردازید اما ارزشش را دارد . اگر مطمئن نیستید که چه مدل مویی به شما بیشتر می آید ، از آرایشگرتان کمک بگیرید .
- روی رژ لبتان برق لب بزنید .
- ناخن هایتان را همیشه زیبا و مرتب نگه دارید . حداقل هفته ای دوبار نزد مانیکوریست بروید و اگر از عهده هزینه آن برنمی آیید ، خودتان اینکار را یاد بگیرید . انجام فرنچ مانیکور آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست . ناخن های پاها را هم فراموش نکنید .
- همیشه موهایتان را تمیز نگه دارید . با استفاده از شامپوی مناسب موهایتان را درخشان و سالم نگهدارید . اگر موهایتان وز دارد ، حتماً از نرم کننده و حالت دهنده و ضد وز برای موهایتان استفاده کنید . اگر وقت ندارید که هر روز صبح موهایتان را بشویید ، شب قبل آنها را شسته و کار درست کردن را برای صبح بگذارید .
- وقتی شب موهایتان را می شویید ، در همان حالت که خیس هستند آنها را ببافید . اینکار باعث می شود صبح که موهایتان را باز کنید ، حالت زیبایی پیدا کند و درست کردن آن آسانتر شود . مدل هایی را برای درست کردن موهایتان انتخاب کنید که با شکل و فرم صورتتان جور باشد .
- از عطری استفاده کنید که بهترین احساس را در شما ایجاد می کند . همچنین می توانید از لوسیون بدن استفاده کنید . البته دقت کنید که بیش از اندازه عطر به خودتان نزنید . کمی از عطرتان را روی یکی از مچ ها زده ، آن مچ را به مچ دیگرتان بمالید و بعد روی بازو ها و گردنتان بمالید .
- مراقب لب هایتان باشید . از رژ لب های خوب و حتماً از برق لب استفاده کنید .
- کفش های پاشنه بلند پاهایتان را فوق العاده نشان می دهند .
- به خودتان در آینه نگاه کنید . بهترین ویژگیتان چیست ؟ پاها ؟ موها ؟ دهانتان ؟ شانه هایتان ؟ ببینید چطور می توانید این ویژگی را برجسته تر کنید . مثلاً اگر موهای زیبایی دارید ، هر یک روز در میان آنرا بشویید تا براقتر و زیباتر به نظر برسند .
- آنها که پاهای بلند و زیبایی دارند ، حتماً به دقت همیشه آنها را اپیلاسیون کنند تا بتوانند با پوشیدن دامن یا شلوارک های زیبا آنها را برجسته تر نشان دهند . آنها که شانه ها و استخوان بندی زیبایی دارند می توانند از تاپ ها و بلوزهایی استفاده کنند که زیبایی اندامشان را بیشتر جلوه گر کند .
- هر شب یک حمام طولانی اما نه خیلی داغ بکنید . اینکار به ریلکس کردنتان کمک می کند .
- هروقت که از وضعیت ظاهرتان ناراحت و غصه دار شدید ، با چند نفر از دوستانتان برای شام بیرون بروید و با آنها دردودل کنید .
- اگر از درون شاد و خوشحال باشید ، به بیرونتان هم منتقل خواهد شد . کارهایی انجام دهید که از آن لذت می برید ، به کنسرت بروید ، کفش بنفش بپوشید ، با حیوانات بازی کنید و ….
- اعتماد به نفس یکی از جذابترین ترین چیزها در دنیاست . جسور باشید . پشتتان را صاف و سرتان را بالا نگه دارید . این حالت نشان می دهد که می دانید که هستید ، چه می خواهید و کجا می روید . برای چشمهایتان از سایه های متفاوت و متنوع استفاده کنید . دکوراسیون اتاقتان را هر از گاهی تغییر دهید . با غریبه ها حرف بزنید . پر رو باشید اما نه بی ادب، محدوده خود را بشناسید . مطمئن باشید که زیبایید .
- خودتان باشید . بر حسادت خود و مقایسه کردن خود با دیگران غلبه کنید . ببینید چه چیز باعث می شود که دیگران اینقدر خوب به نظر برسند . ببینید چطور می توانند حواس همه را به نقاط مثبت خود جلب کنند و با این روش نقاط منفی خود را بپوشانند .
- اگر پوستتان بی عیب و هیکلتان زیبا نیست نگران نباشید . زیبایی به شکل ها و اندازه های مختلف می آید . و یادتان باشد زیبایی واقعی همان زیبایی درونی است .
- ابروهایی که شکل طبیعی داشته باشند همیشه زیباتر هستند اما دقت کنید که ابروهایتان را حتماً دست یک متخصص خبره بسپارید .
- اگر سنتان پایین است ، از رنگ های شادتر استفاده کنید .
- وانمود نکنید کسی هسیتید که واقعاً نیستید . خودتان بودن همیشه بهترین کار است . وقتی به خودتان در آینه نگاه میکنید ، ببینید که چقدر زیبا هستید . اینکار اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد .
- زیبا بودن در درون همه دخترهاست . این شمایید که باید آمادگی نشان دادن آن را داشته باشید .
- همچنین یادتان باشد که باید همیشه زیبا به نظر برسید ، نه فقط برای پسرها.

هشدارها
 

- در آرایش کردن افراط نکنید . آرایش نکردن به شما نشان می دهد که بدون آن هم زیبا هستید و چندان به آن نیاز ندارید .
- یادتان باشد که یک لبخند زیبا بهترین دارایی شماست ، پس مراقب دندانهایتان باشید و مرتب نزد دندانپزشک بروید .
- همیشه درمورد اینکه آیا لازم است در همه قسمت های صورت آرایش داشته باشید یا نه خوب فکر کنید .
- هیچوقت به خاطر ظاهرتان کارهایی که از آن لذت می برید را کنار نگذارید . لزومی ندارد چون هر روز موهایتان را صاف میکنید دیگر شیرینی نپزید .
- هیچوقت موی بالای لبتان را با تیغ اصلاح نکنید . بند انداختن یا استفاده از موبر برای آن بهتر است .
- مصرف مشروبات الکلی یا موادمخدر به هیچ وجه به زیباتر کردن شما کمک نمی کند . درواقع در طول زمان ، دقیقاً نتیجه عکس روی شما خواهد داشت .
- اینکه مثل زن های هرزه به نظر برسید زیبایتان نمی کند . فقط شان شما را تا حد آن افراد پایین می آورد . بنا بر سنتان لباس بپوشید . هات و سکسی بودن همه چیز زندگی نیست .
- به توجه مردان سن بالا ارزش بگذارید اما محتاط باشید . یادتان باشد که آنها تجربه بیشتری دارند ، خودشان را می شناسند و اعتماد به نفسشان بالاست . از طرف دیگر، بهتر هم می توانند از شما سوء استفاده کنند پس حسابی مراقب باشید .
- زیبایی یک نفر، یک هنر ساده مثل نقاشی یا مجسمه سازی نیست . اگر انسانیت ، شجاعت ، اعتماد به نفس و شوخ طبعی در چشمانتان بدرخشد ، زیباتر به نظر خواهید آمد . پس قلب پاک، روح دلیر و همه خصوصیات مثبت خود را به نمایش بگذارید .

منبع:وفاق
ارسال توسط کاربر محترم سایت :sajad2007
 

نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
با علل ایجاد بوی بد دهان آشنا شوید
با علل ایجاد بوی بد دهان آشنا شوید

با علل ایجاد بوی بد دهان آشنا شوید

دندان قروچه یا براکسیزم
دندان قروچه یا براکسیزم

دندان قروچه یا براکسیزم

سندرم پای بی قرار
سندرم پای بی قرار

سندرم پای بی قرار

صدور حکم بدوی برادر مسیح علی نژاد / چه کسی صفحه ی آزادی یواشکی زنان در ایران را در فیس‌بوک راه‌اندازی کرد؟
صدور حکم بدوی برادر مسیح علی نژاد / چه کسی صفحه ی آزادی یواشکی زنان در ایران را در فیس‌بوک راه‌اندازی کرد؟

صدور حکم بدوی برادر مسیح علی نژاد / چه کسی صفحه ی آزادی یواشکی زنان در ایران را در فیس‌بوک راه‌اندازی کرد؟

آشنایی با خواص و فواید انجیر خشک
آشنایی با خواص و فواید انجیر خشک

آشنایی با خواص و فواید انجیر خشک

علل وزوز گوش، علائم، پیشگیری و درمان
علل وزوز گوش، علائم، پیشگیری و درمان

علل وزوز گوش، علائم، پیشگیری و درمان

ماهی ساردین و فواید آن برای سلامتی
ماهی ساردین و فواید آن برای سلامتی

ماهی ساردین و فواید آن برای سلامتی

معرفی خواص ماهی کولی
معرفی خواص ماهی کولی

معرفی خواص ماهی کولی

آشنایی با فواید ماهی قزل آلا
آشنایی با فواید ماهی قزل آلا

آشنایی با فواید ماهی قزل آلا

همه چیز درباره موارد استفاده و عوارض دابیگاتران (پاراداکسا)
همه چیز درباره موارد استفاده و عوارض دابیگاتران (پاراداکسا)

همه چیز درباره موارد استفاده و عوارض دابیگاتران (پاراداکسا)

قرص امپرازول چیست؟
قرص امپرازول چیست؟

قرص امپرازول چیست؟

خواص روغن گل پامچال
خواص روغن گل پامچال

خواص روغن گل پامچال

همه چیز درباره مصرف ترامادول
همه چیز درباره مصرف ترامادول

همه چیز درباره مصرف ترامادول

آشنایی با موارد مصرف و عوارض داروی سیمواستاتین
آشنایی با موارد مصرف و عوارض داروی سیمواستاتین

آشنایی با موارد مصرف و عوارض داروی سیمواستاتین

آیا لبنان به سمت جنگ داخلی می رود؟
آیا لبنان به سمت جنگ داخلی می رود؟

آیا لبنان به سمت جنگ داخلی می رود؟

سرطان سلول های پلاسما چیست و چه علائمی دارد؟‎
سرطان سلول های پلاسما چیست و چه علائمی دارد؟‎

سرطان سلول های پلاسما چیست و چه علائمی دارد؟‎

ترومبوز سیاهرگ عمقی
ترومبوز سیاهرگ عمقی

ترومبوز سیاهرگ عمقی

آمار و برنامه ریزی در اسلام
آمار و برنامه ریزی در اسلام

آمار و برنامه ریزی در اسلام

حد و مرز ولایت خدا و ولایت طاغوت
حد و مرز ولایت خدا و ولایت طاغوت

حد و مرز ولایت خدا و ولایت طاغوت

بوتولیسم بیماری نادر اما خطرناک
بوتولیسم بیماری نادر اما خطرناک

بوتولیسم بیماری نادر اما خطرناک

احتمال بروز عارضه آپاندیسیت برای همه
احتمال بروز عارضه آپاندیسیت برای همه

احتمال بروز عارضه آپاندیسیت برای همه