بازدید : 317 بار

يکشنبه، 13 اسفند 1396

صدازدن مادرشوهربا کدوم عنوان بهتره؟سختمه بگم مامان بهشون.

ناشناس ( تحصیلات : لیسانس ، 20 ساله )

سلام علیکم وقت بخیر خسته نباشید مشکل من اینه که نمیتونم به مادرشوهرم بگم مامان نمیدونم حسه خجالته یا اینکه نمیتونم به کسی جز مامان خودم بگم مامان راستش فک نکنم مامان خودم خوشش بیاد که من مادرشوهرمو مامان صدا میزنم و ممکنه ناراحت هم بشه نمیدونم چیکار کنم از طرفی شوهرم همش میگه تو چرا مادر منو صدا نمیزنی و نمیگی مامان و... شوهرم خودش به مادر و پدر من میگه حاج خانوم و حاج آقا نمیگه بابا و مامان بهشون ، چون طبق گفته خودش اختلاف سنیش با پدرو مادرم کمه. ممنون که راهنمایی میکنین


مشاور (خانم مولوی زاده - )

با سلام
دوست عزیز؛ استفاده از دسته ای از واژه ها و کلمات در روابط با اطرافیان موجب می گردد که آنها از احساس نزدیکی بیشتری با ما برخوردار گردیده و احساس صمیمیت و دوستی بیشتری ایجاد گردد. بار مثبت برخی از واژه ها به اندازه ای است که می تواند روابط را در مسیر صحیح خود قرار داده و از کیفیت بالایی برخوردار سازد. بنابراین واژه ها و کلماتی نظیر مادر و مامان به مادر همسر علاوه بر ایجاد صمیمیت و نزدیکی در روابط با آنها، در روابط زناشویی همسران تأثیر داشته و به استحکام پیوند مهر و محبت آنها کمک خواهد نمود. چرا که همسران از داشتن روابط نزدیک و صمیمی همسر خود با خانواده شان احساس غرور و ارزشمندی داشته و این مسئله به طور مستقیم در روابط آنها تأثیرگذار می باشد. البته این موضوع نباید وسیله ای برای جبران قرار گرفته و هر یک از همسران که در این زمینه از دیگری سبقت گیرد نتایج مطلوب آن را در زندگی خود شاهد خواهد بود. در اینجا توصیه به شما دوست عزیز این است که جهت تأمین رضایت مادر خود از این پس نگرانی مادرتان را از بابت تمایز برطرف ساخته و با کسب اجازه از ایشان ، مادر همسرتان را نیز با این واژه مخاطب قرار دهید. بهتر است جهت رفع نگرانی موجود از مادرتان از این پس مادر خود را با لفظ کامل تر مادر جان مخاطب قرار داده تا با اطمینان دادن از محبت بیشتر خود نسبت به ایشان، رضایت ایشان را نیز تأمین نموده و با تلاش در جهت مخاطب قرار دادن مادر همسرتان با واژه "مادر" علاوه بر ایجاد خشنودی در همسر عزیزتان و تأثیرات مطلوب ایجاد شده در زندگی مشترک خود ، به جلب محبت و اعتماد خانواده همسر خود نیز کمک کنید. اینگونه و با نزدیک تر شدن روابط درون خانوادگی از بروز بسیاری از مشکلات ارتباطی احتمالی پیشگیری به عمل آورده و زمینه داشتن یک رابطه مؤثر را از این طریق فراهم خواهید ساخت. لازم به ذکر است در برخورد اول شاید قدری بکاربردن این واژه و مخاطب قرار دادن ایشان کمی سخت به نظر برسد ولی با مداومت در این امر از دشواری آن کاسته شده و بصورت عادت در می آید. دوست عزیز به طور کلی بکاربردن کلمات و واژه های محبت آمیز در روابط با اطرافیان (خانواده ها، و دوستان) معجزه نموده و روابط را از آکنده از مهر، عشق و اعتماد خواهد ساخت که شما دوست گرامی را در استفاده از این راهکار بسیار مؤثر و البته آسان توصیه نموده تا ان شاء الله شاهد اثرات بسیار مطلوب آن در روابط با اطرافیان خود باشید.
با آرزوی لحظاتی خوش و شیرین برای شما دوست گرامی

بیشتر بخوانید:

فنون مادر شوهر داری در قرن 21

ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.