بازدید : 115 بار

دوشنبه، 17 ارديبهشت 1397

خلقت انسانها چگونه بوده و نوع بشریت چگونه تکثیر شده است؟

ناشناس ( تحصیلات : لیسانس ، 27 ساله )

از نظر شما خلقت انسانها چگونه بوده و نوع بشریت چگونه تکثیر شده است؟


مشاور (محمد علی رضایی - )

با سلام و احترام
پرسشگر گرامی:
قرآن کریم در سوره حجرات آیه 18 مى‏ فرماید:" اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم، و شما را تیره‏ ها و قبیله‏ ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید" (یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا).که منظور از آفرینش مردم از یک مرد و زن همان بازگشت نسب انسانها به" آدم" و" حوا" است، بنا بر این چون همه از ریشه واحدى هستند معنى ندارد که از نظر نسب و قبیله بر یکدیگر افتخار کنند، و اگر خداوند براى هر قبیله و طائفه‏اى ویژگیهایى آفریده براى حفظ نظم زندگى اجتماعى مردم است، چرا که این تفاوتها سبب شناسایى است، و بدون شناسایى افراد، نظم در جامعه انسانى حکمفرما نمى‏شود، چرا که هر گاه همه یکسان و شبیه یکدیگر و همانند بودند، هرج و مرج عظیمى سراسر جامعه انسانى را فرا مى‏ گرفت. در این که میان" شعوب" (جمع" شعب" بر وزن صعب) به معنى" گروه عظیمى از مردم" و" قبائل" جمع" قبیله" است.
موفق و پیروز باشید

ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

171/8672