بازدید : 82 بار

شنبه، 22 ارديبهشت 1397

روانشناسی: با خدا عهد بستم که دیگه عکس برای نامحرم ارسال نکنم، برای اینکه عهد نشکنم چیکار کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : دیپلم ، 22 ساله )

|پیام بهش دادم تاحالا,تمام دلایلمو گفتم ولی انگار ن انگار,میاد پیامارو میخونه و میره,
دیگه خسته شدم,نمیدونم باید چیکار کنم,هرراهی رو ک بگین امتحان کردم,ولی فایده نداشته,دوهفته هیچ پیامی بهش ندادم گفتم شاید خودش پیام بده ولی فایده نداشت,مدام بهش پیام دادم بازم اثر نکرده,دیگه دیوونه شدم بخدا,کارم فقط شده گریه و زاری,صدبارخواستم پیام خدافظی بهش بدم ولی نتونستم,چون بیش ازحد دوسش دارم, از این طرفم اون ناراحته نمیدونم چطور باید از دلش دربیارم.میدونم مقصر خودم بودم,باید از اول براش توضیح میدادم دلیل کارمو تااونم همچین فکری راجب من نکنه,
از ی طرف فک میکنم راست میگه,اگه منم بودم همچین فکری میکرم چون رفتارم اشتباه بود,از ی طرفم من با خدا عهدکرده بودم,نمیتونستم بزنم زیر عهدم,و اینکه بخاطر خودش این کارو کردم,گفتم پیش خدا شرمنده نشیم,ولی اون اصن ی فکر دیگه کرده,
الان دیگه نمیدونم چیکار کنم,خواهش میکنم شما ی راهی جلو پام بذارین,چیکار کنم ک جوابمو بده


مشاور (احسان فدایی - )

با سلام و سپاس از همراهی شما، از این که ما را امین خود دانستید کمال تشکر وقدردانی را داریم. ما قدر ارتباط با شما را می دانیم.
ازدواج و انتخاب همسر یک موضوع بسیار مهم و حیاتی در زندگی انسان است. شاید هیچ موضوعی به اندازه ازدواج و انتخاب همسر، ذهن جوانان را به خود مشغول نکند. اهمیت ازدواج صرفاً به خاطر یک سری مسایل عاطفی و عاشقانه نیست، بلکه سرنوشت انسان و سعادت دنیوی و اخروی او نیز تا حد زیادی به ازدواج و انتخاب همسر بستگی دارد. بسیاری افرادی که در زندگی خود با مشکلاتی روبه رو هستند و یا زندگی شان به طلاق منجر می شود، به خاطر تصمیم گیری های غلط و عدم دقت در انتخاب همسر است.  از طرفی ارتباط دختر و پسر به گونه ای که شما مطرح کرده اید، غیر شرعی است. از نظر اسلام هر نوع ارتباط دختر و پسر بدون ازدواج، اگر به قصد لذت باشد جایز نیست. متاسفانه در سال های اخیر و با الگوگیری از غرب، این پدیده نامطلوب در میان جوانان جامعه ما رواج یافته است که اگر ادامه پیدا کند قطعاً جامعه ما به سرنوشتی دچار خواهد شد که جامعة‌ غرب به آن دچار گردیده اند. انحرافات اخلاقی، روابط جنسی غیر مجاز، اعتیاد، خانه گریزی، ایدز همه به نحوی با این گونه روابط و دوستی ها ارتباط دارد. البته برخی جوانان ابتدا ممکن است با یک هدف پاک مثل ازدواج و امثال آن با کسی دوست شود، امّا در مرور زمان روابط جنبه انحرافی به خود گرفته و چه بسا به جاهای باریک و خطرناک کشیده خواهد شد. بنابراین، هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ روان شناختی این گونه روابط به نفع شما نیست و اگر ادامه پیدا کند، قطعاً به ضرر شما خواهد بود، زیرا آبرو و حیثیت شما خدشه دار خواهد شد. همة‌ جوانان، به خصوص دختران جوان بسیار آسیب پذیر هستند. پس باید بیشتر دقت کنید.
خواهر محترم! درست است که در گذشته عکس هایی از خودتان را برای این فرد ارسال نموده اید ولی به لطف الهی توبه نموده و راه صحیح را در پیش گرفته اید. این فرد نیز باید عکس‌های شما را از بین ببرد و حتی اگر آنها حذف نکند نیز حق سوء استفاده از آنها را ندارد. ضمن اینکه او اصلا انسان دینداری نیست و مناسب ازدواج  با شما نیز نمی باشد؛ چون اگر دیندار بود تقاضای عکس نمی کرد! یا اینکه او از شما میخواست که چنین عکس های را ارسال نکنید! در هر صورت دینداری و اعتقادات او مورد خدشه است و اصلا مورد مناسبی برای ازدواج نیست.
همچنین یادتان نرود که در ازدواج همیشه پسران طالبند و دختران مطلوب، این عادت براساس فطرت انسانی آنهاست. به همین جهت پسران به خواستگاری می روند نه دختران، حتی در روایتی که مربوط به ازدواج آدم و حواست، آدم با این که خلیفه خدا و مسجود ملائکه شد ولی مأمور شد که از حوا خواستگاری کند و خداوند اجازه نداد حوا از آدم خواستگاری کند. حال اگر عکس این عادت فطری اتفاق افتد، نتیجه مطلوبی نخواهد داد و بلکه گاهی سبب تحقیر و شکست روحی دختر می شود. شما با ارسال پیام های زیاد و خواهش و التماس برای بازگشتن این فرد عزت خود را زیر سؤال برده اید و نباید به این کار ادامه دهید فقط و فقط سعی کنید رابطه خود را برای همیشه قطع کنید و به دنبال ازدواج معقول و منطقی باشید. در مورد عکس ها نیز نگران نباشید زیرا خداوند متعال ستارالعیوب است.
موفق و پیروز باشید.

بیشتر بخوانید:

مهم‌ترین نکته‌های ازدواج

ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.