بازدید : 79 بار

دوشنبه، 11 تير 1397

روانشناسی: درگیر رابطه ای شدم که توان جدا شدن ازش رو ندارم" چیکار کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : لیسانس ، 37 ساله )

س ساله وارد رابطه ای شدم اوایل همه چیز عالی بود .ولی از پارسال ک باهمکار کردیم همهچیز بهم ریخت .ازهیچ کوششی مضایقه نکردم برای یهتر شدن رابطم .الان احساس میکنم ک طرف مقابلم اندازه من درگیری احساسی نداره و اونطور ک من انتظار دارم ارزش بهم نمیده . نسبتب من بی تفاوته .رفتارش با کلامش یکی نیست .باتوجهب اینکهباهمکار میکنیم هیچ تعهد مالی در برابر من نداره چ کار باید بکنم .


مشاور (خانم قربانی - )

سلام بر شما همراه گرامی. تشکر میکنم از شما که به سایت راسخون اعتماد داشتید و بنده وهمکارانم رو برای مشورت انتخاب کردید. قدردان اعتماد شما هستیم.
همراه گرامی، سوال شما بسیار کوتاه و موجز بود و چه بهتر بود کمی در مورد نوع رابطه، عمق رابطه، و هدف از شروع اون رو توضیح میدادید تا بنده هم بتونم با توجه به زوایای این امر راهنمایی دقیق تری داشته باشم.
در حال حاضر با توجه به تجارب، مجبورم نوع رابطه شما رو ارتباط با غیر همجنس در نظر بگیرم با هدف دوستی یا ازدواج. امیدوارم که به بیراهه نرفته باشم و حدسم درست باشه. بااین وصف اگر این اقا، هدف شما ازدواج بوده باشه که باید بگم نتایج کنونی، اثرات ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج هست و متاسفانه برعکس نظر شما، هیچ کارشناسی این امر رو دور از ذهن نمیدونسته و دیر یا زود حتی بدون شراکت کاری هم این اتفاق می افتاد. اگر هم از اول صرف دوستی این ارتباط آغاز شده، که باز هم باید بگم این نوع دوستی ها، تعهد بردار نبوده و در بیشتر مواقع با سوء استفاده همراه هست و و در نهایت نارضایتی و جدایی. متاسفانه دختران ما به این ارتباط ها متعهدانه نظر میکنند و تمام تلاش شون رو برای جلب نظر فرد مقابل دارند اما نگرش پسرها کاملا متضاد بوده و جهت تنوع طلبی، اظهار قدرت، و تامین فوری و غیرمسئولانه نیازهای خود، به سمت اون میرن و دراین میان کسی که از صمیم قلب تلاش کرده برای ثبات رابطه، متضرر میشه. در رابطه شما هم به نظر میرسه که این اتفاق افتاده و شما باید تصمیم جدی برای ادامه ارتباط بگیرد و شفاف و واضح، موضع خودتون رو اعلام کرده و نظر فرد مقابل رو هم جویا بشید. ناراحتی خودتون رو از وضع موجود بیان کنید و از ایشون به دلیل بی توجهی و عدم مسئولیت پذیری، توضیح بخواهید. این اظهار نظرات و مواضع، خودبخود ادامه مسیر رو براتون روشن و هموار میکنه. در صورت بهانه گیری باید مطمئن بشید که اعتماد بیجا و بیش از اندازه به این فرد داشتید، لذا از همکاری و ادامه ارتباط با این فرد صرف نظرکنید تابیشتر متضرر نشوید. اگرهم دلیل ایشان متقاعد کننده بود، و قصد ازدواج داشتید که سریعا اقدام کنید چراکه میزان اشنایی بیش از اندازه طولانی شده و اگرهم نه، دوستی های بدون قاعده، سرانجام خوبی برای شما نخواهد داشت.
شاد و سربلند باشید.

بیشتر بخوانید:
پیامدهای رابطه ی دختر و پسر

ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.