بازدید : 132 بار

سه‌شنبه، 9 مرداد 1397

مشاوره ازدواج: تا الان خواستگار نداشته ام؛ حالا هم که آمده والدینم مرا در جریان نگذاشتند؛ چکار باید کرد؟

ناشناس ( تحصیلات : دبیرستان ، 17 ساله )

سلام من دختر17ساله ای هستم که میخواهم ازدواج کنم.درشهرقم،دخترها زود ازدواج میکنند.
من خواهربزرگترمجرد دارم که...که مانع من است!مادرم خیلی راضی نیستند من ازدواج کنم بدلیل سنم و وجودخواهرم.حالاکه تاحدی داره راضی میشه من دیگه خواستگارام رفتند!...دیگه خواستگاری ندارم!
حالابعدمدتها آقاپسری به محل کار پدرم رفتند ومنو از پدرم خواستگاری کردند.پدرم تاحالاهیچ چیزی درباره ازدواج من نشنیده بود.من ازطریق واسطه درجریان خواستگاری قرارگرفته ام.پدرم اسم وفامیل اون آقاروپرسیدند و بهش گفتند من باید اول بامادرش وخودش صحبت کنم و شماهم هفته بعد فلان روز اینجاباشید.
چندروز از اون ماجرا گذشته و والدینم به من چیزی نگفتند!فقط بین2تا علت گیرکردم:
1-پدرم شوکه شدند ومیخواهند با خودشان کنار بیایند
2-احتمال بسیار زیاد مادرم نگذاشتند که من درجریان باشم.
به هرحال هرکدومش که باشه،من واقعا حالم بده!خیلی ناراحتم!همین الان که دارم مینویسم داره اشکم درمیاد.
دلیل ناراحتی ام 3تاچیزه:
1-چراهیچکس حتی پدرم که منوخیلی قبول داره،حالا منو باور نداره
2چراهمیشه توی طول زندگیم مادرم بهم بی اعتمادبوده و همیشه هوای خواهرمو داشته؟!چرا همیشه توی خونه من آدم بده ومقصرهستم و آبجیم آدم خوبه؟!چراوقتی آبجیم ظالمه و من مظلوم،بازم همه خاندان طرفدارخواهرم هستند؟ازبچگی لکنت داشتم ودر5سالگی تونستم 90درصد درست صحبت کنم ولی اون10درصد همیشه باعث تحقیرمن جلوی خانواده ام هست!....
3-من اون آقاپسر رو از دورمیشناسم و میدونم که بهم میخوریم و کفویت کامل داریم.دلوعقلم رضانمیده که بخاطرحرف والدینم،موردی به این خوبی رو ازدست بدم!
من واقعانمیدونم چیکارکنم؟!تاحالاهر راهی رو رفتم که مادرم بهم اعتماد کنه وبه قول خودش ببینه به رشدعقلی رسیدم و هیچ کدام فایده ای نداشت؟!!!!!!!!!!!1
حالابرعکس بیشترمشاوران ازدواج و معلمینم میگویند توکاملا به رشد عقلی رسیدی و حداقل درظاهرهم که شده بزرگانه رفتارمیکنی!
شماروبه خانم حضرت فاطمه زهراسلام الله علیها،بگید چیکارکنم؟!


مشاور (خانم مولوی زاده - )

دختر عزیزم سلام
به نظر می رسد که شما قدری عجولانه دیگران را قضاوت نموده و تصور شما این است که از جانب خانواده خود مورد بی مهری قرار گرفته اید. دوست عزیزم، فرزندان پاره های تن والدینشان هستند و پدر و مادر دلسوزترین و مهربان ترین افراد نسبت به فرزندان خویش می باشند. البته گاهی نوع رفتار برخی فرزندان باعث ایجاد واکنش هایی در پدر و مادر می گردد که سایر فرزندان این واکنش ها را به تبعیض تعبیر می کنند. در صورتی که مهر و عشق والدین نسبت به همه فرزندانشان یکسان می باشد. در اینجا شما دوست عزیز نیز ممکن است به نوعی با رفتار خود،ایشان را در انجام وظیفه تربیتی خود دچار نگرانی ساخته و باعث گردیده اید که عکس العملی تربیتی از آنها سر زند که توجه داشته باشید نگرانی انها برای تربیت شما نیز حاکی از عشق و محبت ایشان نسبت به شماست. نگرانی والدین برای فرزندان از این حیث است که مبادا با تربیت ناقص انها فرزندشان در زندگی آینده خود دچار مشکلاتی گردد و زندگی به وی سخت گذرد. این است که نهایت تلاش خود را در تربیت فرزند دلبندشان بکار می بندند تا آینده ای زیبا و روشن و به دور از هر معضل و مشکلی را تجربه نماید. بنابراین شما دوست عزیز با عنایت به جایگاه تربیتی والدین خود و توجه به این وظیفه خطیر و البته ارزشمند، به عمق دلسوزی و نگرانی آنها که حاصل عشق انها به شماست پی برده و قدر مهربانی آنها را بدانید و از تجربیات و نظرات ارزشمند آنها در زندگی خود بهره مند گردید. در خصوص ازدواج شما نیز خدمتتان عرض می نمایم که ازدواج از مهم ترین رویدادهای زندگی هر فردی است که نیازمند دقت بسیار می باشد. انتخاب همسر از تصمیمات بسیار مهم در زندگی ماست که چنانچه زمان کافی و دقت لازم را در این امر لحاظ ننماییم ممکن است عواقب جبران ناپذیری در زندگی ما به همراه داشته باشد. ضمن اینکه فردی که تصمیم به ازدواج می گیرد (چه دختر و چه پسر) بایستی از بلوغ کافی در زمینه های مختلف (فکری، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مالی و ...) برخوردار بوده و پس از اثبات آمادگی های لازم است طرفین (دختر و پسر) مورد ارزیابی کارشناسانه (توسط مشاور پیش از ازدواج) جهت بررسی تناسب های لازم قرار گیرند. بنابراین به شما دوست عزیز و خواهر گرامی توصیه می نمایم فرصت و زمان کافی را برای خود و خانواده های هر دو طرف فراهم سازید. به خانواده خود و والدینتان اعتماد کنید و نسبت به مخالفت های احتمالی ایشان مقاومت ننموده و به نظرات مشفقانه آنها احترام گذارید. مطمئن باشید که والدین شما آرزوی خوشبختی شما را داشته و تلاش های ایشان در جهت سعادت شما می باشد. اعتماد شما نسبت به والدین خود و احترام به نظر ایشان بیانگر بلوغ فکری و اجتماعی شماست که از شرایط لازم جهت ازدواج می باشد. ایشان نیز با مشاهده رفتارهای سنجیده از شما به آمادگی شما جهت ازدواج پی برده و اطمینان داشته باشید که خواستگاران شایسته شما را پذیرفته و زمینه ازدواج شما را فراهم می سازند. امید است شما دوست عزیز نیز با انتخابی عاقلانه همسری شایسته را برای زندگی آینده خود برگزیده و زمینه ساز آینده ای سراسر سعادت و خوشبختی برای خود باشید.

بیشتر بخوانید:
زمان ازدواج

نظرات کاربران
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.