بازدید : 80 بار

جمعه، 12 مرداد 1397

احساس میکنم شوهرم نسبت بهم سرد بشه چیکار کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : کم سواد ، 23 ساله )

سلام.
احساس میکنم چند بار مشکلات و دعوا من و خانواده شوهرم باعث شده شوهرم نسبت بهم سرد بشه
چیکار کنم دوباره دوسم داشته باشه و واسش مهم باشم خیلی نگران زندگیمم


مشاور (علی محمد صالحی - )

عرض سلام و وقت بخیر.
نکته اول اینکه ظاهرا مطمئن نیستی که شوهرت نسبت بهت سرد شده یا نه، و بیان کردی «احساس میکنم...»، چون زمانی ما میگیم احساس میکنم که اطمینان صد در صد نداریم، و ممکنه این برداشت تو از اینکه همسرت بهت سرد شده، یک برداشت اشتباه از رفتار همسرت باشه، مثلا همسرت از چیز دیگه ای ناراحته و تو فکر میکنی یا احساس میکنی بخاطر اینکه من چند بار با خانوادش مسئله داشتم، الان اون نسبت به من سرد شده، در حالیکه ممکنه اصلا اینطور نباشه یا حتی برعکس بخاطر رفتارهای خانواده خودش باشه که ناراحته، چون اگه اشتباه نکنم همسرت خودش هم با خانوادش تنشهایی داشت، و تنها راهی که میتونی مطمئن بشی اینه که در مورد همین قضیه در یک زمان و فضای مناسب، با همسرت صحبت کنی و از احساس خودت بهش بگی و بیان کنی که: «من احساس میکنم بخاطر مسائلی که بین من و خانوادت پیش اومد تو از من ناراحتی، میخوام در این مورد با هم صحبت کنیم یا اگه من رفتار  اشتباهی داشتم و از من ناراحتی دوس دارم که به من بگی تا بدونم، یا اگر مسئله دیگه ای هست و دوس داری به من بگی خوشحال میشم که بشنوم..». در هر حال خیلی از مواقع زن یا شوهرا به اشتباه ذهن خوانی میکنن، یعنی بدون اینکه از همسرشون سوال کنن تا مطمئن بشن با خودشون تصور میکنن آره همسرم بخاطر اون قضیه از من ناراحته یا دیگه مثل سابق به من علاقه نداره یا سرده یا...، در حالیکه ممکنه اصلا اینطور نباشه و همسر از چیز دیگه ای ناراحت باشه. در هر صورت ذهن خوانی دیگران، و تصور اینکه فردی فکر کنه میفهمه تو ذهن دیگران چی میگذره یکی از خطاهای فکریه که میتونه باعث سوء برداشت و مسائل زیادی بشه. بنابراین اول باید نسبت به احساس خودت مطئن بشی، و در قدم بعدی در مورد اینکه پرسیدی «چیکار کنم دوباره دوسم داشته باشه و واسش مهم باشم؟»، میتونی همین رو از همسرت بپرسی که دوس داری من چطوری باشم؟، یا کدوم یک از رفتارهای من تو رو ناراحت میکنه و میخوای دیگه انجام ندم؟ و انجام ندادنش تو رو خوشحال میکنه؟»، و در ادامه اگه فضا مناسب بود خودت هم میتونی چیزهایی که دوست داری همسرت انجام بده یا انجام نده رو، به شوهرت بگی تا اون هم بدونه چه چیزهایی تو رو خوشحال میکنه. یکی از چیزهایی که برای زندگی مشترک خیلی مفیده، دیالوگ داشتن یا گفتگوی دو طرفه بین زن و شوهره.
موفق و خوشبخت باشی.

بیشتر بخوانید:

قوانین طلایی ارتباط همسران

ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.