بازدید : 91 بار

شنبه، 13 مرداد 1397

مشاوره خانواده: شوهرم ازم سرد شده؛ چطوری درستش کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : فوق دیپلم ، 26 ساله )

شیش سال ازدواج کردم ی دختر چارساله دارم اوایل ازدواجمون بد نبود دعوا داشتیم اونم بیشتر بخاطر اینکه عشق ماشین بودو خرج ماشین میکرد یا سرچاقی تا بعد بچه ک دخترم ی ساله شدو شبا تا چهار وسه بیداربود تو اتاق پیشش میموندم بازی میکردم تا بخوابه و همسرمم با گوشی مبموند تا بالاخره تو مجازی بایکی دوست شد و دختره خیلی قربون صدقه بقولی محبت میکرد و من وقتی اعتراض میکردم ک چرا چت میکنه میگف همینطور دردو دل این حرفا تا رابطشون صمیمی شدو دعواهامون بیشترشذ و میگف تقصیر خودته تو بهم محبت نکردی چیکار کردی برام همش غر زدی رابطه هم هروقت خودت خواستی ازاین حرفا البته منم خوذمو مقصرمیدونم ولی کاراونم اشتباه بودو فقط میگه تقصیر توعه حالا ی ساله زندگیمون خیلی سردشذه و دیگه حتی وقتی میگم باکی چت میکنی مبگه ب تو ربطی نداره تو پیاما ک باهاش حرف ردم گف دیگه دوست ندارم. ..حالا سر حرفش باهاش قهرکردم و خواستم بیرم مشاوره .اون حرف زد بعدم مشاور بامن ک با طلاق چیزی درست نمیشع ب بچتون فکر کنین اینده اون چی میشه و این حرفا بمن گف ب نیازاش تو هرشرایطی پاسخ بده و محبت کن ولی من خیلی وقته اینو میخوام بهش میگم شوهرم میگه همش ازترس طلاق تظاهر دوست دارم گفتنات خیلی بی روح .الکی میگی ولی واقعا دوسش دارم ولی نمیتونم پیامایی ک ب دختره گفت و حرفایی ک بهم زد و یادم بره واقعا ازته دل ابرازعلاقه کنم حالا من چجووری ی طرفه این زندگی رو درس کنم اون الان س ماهه ب حالت فهر حرف نمیزنه فقط شام مبخوره مبره اتاق رابطه ای هم نداریم من چجوری بااین شرابط ابراز علاقه کنم و درس کنم ؟؟


مشاور (خانم مولوی زاده - )

با سلام به شما خواهر عزیز
دوست عزیز؛ به طور کلی دلایل بروز این رفتار در مردان را در عوامل مختلفی باید جستجو کرد:
1_ اغلب مردانی که اقدام به ایجاد رابطه با زن دیگری می نمایند در توجیه رفتار نادرست خود، نق زدن‌های دائمی و نزاع‌ها و مجادله‌های همسر خود و به طور کلی عدم ارضای نیازهای جنسی، عاطفی و روانی را عامل رفتار خود می‌دانند. همچنین عدم جذابیت همسر خود را از عوامل دیگر می‌دانند و گله‌مند هستند از این که همسرشان دیگر مانند سابق به ظاهر خود نمی‌رسد و توجه چندانی به آرایش و پوشش خود ندارد.
2_ بسیاری از مردان نیز مایلند بدانند که چقدر از نظر سایر زنان جالبند و از جذابیت برخوردارند و به خاطر وجود همین حس برتری‌جویی به سوی چنین روابطی کشیده می شوند. از سوی دیگر گرایش مردان متاهل به سوی زنان دیگر صرفا به دلیل نیل به اهداف جنسی نیست. بلکه مشکلات عاطفی، روحی و روانی دوره‌های مختلف زندگی در این باره نقش بسزایی دارد چرا که این افراد وقتی به هر دلیلی در زندگی مشترک با کمبودها و بی‌توجهی‌های عاطفی روبه‌رو می‌شوند ناخواسته از مسیر اصلی زندگی منحرف می شوند. خواهر گرامی؛ خدا در زن چنین قدرتی قرار داده است که با استفاده درست از احساسات و عواطف زنانه، همسرش را اسیر خود نموده و به زندگی مشترک بازگرداند. خدا در قرآن حال این زن را با تعبیر زیبایی چنین بیان نموده است: «هُنَّ لِبَاسٌلَّکُم‏ » آنها لباس شما هستند، این تعبیر زیبای خدا بیانگر آن است این زن است که مرد را حفظ می کند و از نظر روحی و جسمی از هر گونه انحراف، فساد، ناراحتی و افسردگی حفظ نماید.
1_در اینجا پیش از هر چیز به شما دوست عزیز توصیه می گردد همسر خود را ببخشید. بخشش شما علاوه بر ایجاد آرامش در شما، فضای رابطه شما را با امنیت و آرامش همراه خواهد ساخت.
2_ از هرگونه سرزنش و شماتت همسر خود در این خصوص بپرهیزید. سرزنش شما نه تنها اوضاع را بهبود نخواهد بخشید بلکه به فاصله ایجاد شده در رابطه شما دامن خواهد زد.
3_ با فراهم نمودن فضای محترمانه و عاشقانه، محیط آرام بخشی برای همسرتان ایجاد نمایید تا او را از بیرون خانه به درون خانه و فضای زندگی مشترک بیاورید و نیازهای عاطفی، روحی و جسمی او را ارضاء نمایید.
4_ علائق همسر خود را شناخته و نوع پوشش و آرایش، تزئینات منزل و حتی نوع غذای تهیه شده و به طور کلی امور زندگی خود را مطابق علاقه و سلیقه همسر خود ساخته تا باعث جذب بیشتر وی گردد.
در پایان به شما توصیه می گردد ضمن برخورداری از صبر در انجام راهکارها فرصت بیشتری را در اختیار همسر خود قرار دهید تا به زندگی مشترک بازگشته و رابطه آسیب دیده شما اصلاح گردد.
پیامبر (ص) میفرمایند: بهترین زنان شما کسی است که بچه زا، خیلی با محبت، عفیفه، مقابل همسرش نرم و متواضع، پیش شوهرش زیبا وخوش لباس، ولی درمقابل غیر شوهرش پوشیده ودر حجاب، حرف شوهرش را گوش می دهد و مطیع فرمانش است، وقتی با شوهرش خلوت می کند خودش را در اختیار او قرار دهد ولی مانند مردان نبایدباشد(باناز وعشوه زنانه باشد).  (وسائل ‏الشیعة ج: 20 ص: 29).

بیشتر بخوانید:
عوامل سرد شدن روابط عاطفی همسران را بشناسیم

ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.