0
ویژه نامه ها

افسردگی و وسواس شدید دارم، کمکم کنید.

ناشناس ( تحصیلات : لیسانس ، 28 ساله )

با سلام من حدود هفده سال دچار وسواس فکری شدم خیلی بابتش اذیت شدم ولی همیشه تحت کنترلم بوده اما حدود دو سال که بطرز وحشتناکی وسواسم شدید شد مدتی دارو مصرف میکنم از تیر ماه امسال تقریبا ماه اول مرتب بود بعد نامرتب شد چند روز قطع شد و دوباره خوردم تا این ماه که حدود ده روز نخوردم دوباره شروع کردم پزشکم برام اسنترالین و اولانزاپین تجویز کرد من از عوارض اوللنزاپین ترسیدم و نخوردم فقط یه بار یک چهارم و حالا تصمیم دارم بخورم من حالم وحشتانک بد وخشتناک فکر و خیالای بد میکنم واقعا به هر روشی چنگ زدم که خوب شم نه تنها نشدم بدترم شدم واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا درمورد قرصا بگین که با توجه به اینکه من متاسفانه نسبت به خیلی از داروها واکنش نشون میدم بخورم یا نه البته من اولانزاپین که خوردم تقریبا همش خواب بودم من دانشجوی ارشدم و امتحان دارم تورو خدا کمکم کنین که از درسم نیفتم


مشاور: خانم قربانی

سلام بر شما همراه گرامی سایت راسخون
عنوان کردید که از وسواس فکری رنج میبرید و سابقه طولانی دارد و کنترل شما هم نتیجه بخش نبوده و درمان دارویی را هم طبق تجویز پزشکتان دنبال نکرده اید و علت این کار را حساسیت دارویی و ترس از عوارض ان میدانید و در حال حاضر به دلیل دانشجو بودن و نیاز به آرامش خاطر، دچار تشویش بیشتر شده اید.
همراه گرانقدر، وسواس نیاز به درمان عمیق و پیگیر دارد و تا زمانی که شما اراده جدی برای درمان نداشته باشید و خود سر عمل کنید، فراز و فرود های ناشی از رفتار شما، بیماری تان را حادتر و پیچیده تر میسازد.
اگر واقعا ایمان دارید که از بیماری رنج میبرید و باید درمان شوید، به روانپزشک یا روانشناس بالینی مجرب مراجعه کرده و به او اطمینان کنید. محدودیتهای موجود خود را اعلام کرده و داروهای تجویز شده را با خیال راحت و بدون دخالت نظر شخصی مصرف کنید و به درمان امیدوار باشید.
بنده در حال حاضر، با توجه به مکاتبه اینترنتی و بدون معاینه بالینی حق تجویز یا تایید دارو برای شما نداشته و حتی نمیتوانم نظر پزشک شما را رد کنم زیرا که از تشخیص ایشان اطلاعی ندارم. البته باید یاداور شوم که همین حساسیت شما نسبت به دارو ها هم میتواند ناشی از وسواس فکری تان بوده باشد و قابل درک است. اما درمان این مسئله منوط به اطمینان شما به پزشک مجرب می باشد.
توصیه میکنم درمان را با مراجعه مجدد و معاینه جدید دنبال کنید و اگر بتوانید درکنار دارو درمانی، از مشاوره و روان درمانی هم بهره مند شوید، روند سریع تر و کامل تری را پیش روی خواهید داشت.
شاد وتندرست باشید.

بیشتر بخوانید:
وسواس فکری منفی بافی دارم

ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما