0
ویژه نامه ها

آیا واقعا من هم می توانم یک روز ازدواج کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : فوق لیسانس ، 27 ساله )

سلام وقتتون بخیر.من ۲۷ سالمه و دو مرتبه قرار بوده که ازدواج کنم اما به یکسری دلایل ازدواجم بهم خورد.سری اول با وجود اینکه خواستگارم با خونوادش اومده بود ولی انگار کسی به این وصلت راضی نبود.که اخرش هم سر مسائل خرید عقد و اینا این وصلت بهم خورد.از این اتفاق روحیه خوبی واسه ازدواج نداشتم ولی به درخواست یکی از آشنایان یک مورد خوب معرفی شد و من هم بخاطر خوانواده خودم دیگه قبول کردم.اما زمانی که جواب های ازمایش اعتیاد اومد برخلاف گفته آشنا جواب ازمایش اون پسر مثبت شده بود و این هم باعث شد که من حاضر به ازدواج نشم.اکنون هم حال روحی مساعدی برای ازدواج ندارم اما بخاطر اینکه فرزند آخر خانواده هستم و تمام خواهرانم ازدواج کرده اند احساس ترس دارم که نکند من نتوانم ازدواج کنم و بخت من سیاه باشه. حالا از شما کمک میخوام که بگویید با این اتفاقاتی که برای من افتاده آیا واقعا منم یک روز ازدواج میکنم؟


مشاور: مهدیس حسینی

دوست گرامی سلام

 این سوالی است که افراد مجرد چه دختر و چه پسر همیشه از خودشان می پرسند که اگر ازدواج نکنم چه اتفاقی می افتد؟
 

 حس تنها ماندن علتی است که موجب میشود افراد مجرد دائماً به این موضوع فکر کنند. ازدواج کردن بخشی از مسیر زندگی است و بودن در یک رابطه عاطفی مناسب بسیاری از نیازهای روحی و جسمی شما را از میان بر می دارد.

ازدواج کردن باعث می شود اطرافیان شما را به عنوان یک بالغ بشناسند، کسی که به بلوغ عاطفی و فکری رسیده است. ازدواج زودهنگام یک حسن عالی برای جوانان محسوب می شود. البته گاهی اوقات ترس از قضاوت دیگران باعث میشود که دختران علی رغم میل باطنی خود با ازدواجی موافقت کنند.

گاهی اوقات نگرانی این را دارند که اگر ازدواج نکنند دیگران تصور خواهند کرد دختر خوب، شایسته و کاملی نیستند. ازدواج کردن یا نکردن یک انتخاب شخصی است که فرد بنا بر شرایط شخصی اش در مورد آن باید تصمیم بگیرد. گاهی اوقات همه شرایط ازدواج فراهم است اما فرد مناسبی برای ازدواج کردن پیدا نشده است. اگر شرایط ازدواج به هر دلیلی مهیا نیست به هیچ دلیل توصیه نمی کنم که با فرد اشتباهی ازدواج کنید تنها به این علت که فقط ازدواج کرده باشید زیرا در این صورت مشکلات عدیده ای برای تان ایجاد می شود.
 

 این تصور که به اندازه کافی خوب نیستم یا دختر زیبایی محسوب نمی شوم ممکن است به دیگران نیز سرایت کند. به ویژگی های مثبت خود تکیه کنید و ابداً خودتان را دست کم نگیرید مطمئن باشید این روش در طرز فکر و نوع نگاه دیگران به شما تاثیر بسزایی میگذارد.

توصیه می کنم بیشتر در جامعه حضور داشته باشید. در تمامی مهمانی های خانوادگی شرکت کنید، موقعیت هایی که احتمال می دهید پسر یا فردی از اعضای خانواده‌اش شما را ببینند. 
 

تحصیلات و شغل تان را جدی بگیرید، قطعاً کسی که تحصیلات بالا دارد و در مکان مناسبی مشغول به کار است گزینه مناسب تری برای ازدواج است. یکی از مواردی که در کم بودن خواستگار خوب نقش دارد ضعف در برقراری ارتباط با دیگران مخصوصاً آقایان است.

زمانی که شما نتوانید با یک آقا به درستی ارتباط برقرار کنید طبیعتاً آقایان نیز انگیزه‌ای برای پا پیش گذاشتن نخواهند داشت. جذب خواستگار خوب بیشتر از آنچه که تصور می کنید به مهارت ها و توانایی های فردی شما در حوزه روابط عاطفی وابسته است.

شما باید تلاش کنید تا فرد دلخواهتان را به سمت خودتان جذب کنید، دایره افرادی که با آنها معاشرت می‌کنید را گسترش دهید با افراد جدید آشنا شوید تا بیشتر توسط خواستگاران یا واسطه ها دیده شوید. در پایان عرض می کنم کمی صبر و تآمل داشته باشید و تغییرات کوچکی در زندگی خود ایجاد کنید.

ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما