0
ویژه نامه ها

برای تغییر رشته از کاردانش به فنی باید آزمون دهیم؟

ناشناس ( تحصیلات : دبیرستان ، 15 ساله )

برای تغییر رشته از کاردانش به فنی باید آزمون دهیم؟


مشاور: فاطمه سادات زاهدی

با سلام و وقت بخیر خدمت شما همراه گرامی
 

خوشحالم که در این مسیر کنار شما هستم
 

اگر قصد تغییر رشته یا تغییر شاخه دارید باتوجه به ماده 7 آیین نامه هدایت تحصیلی ، می توانید با نظر کتبی مشاور و تأیید کمیته هدایت تحصیلی ناحیه ، منطقه یا شهرستان و رعایت موارد زیر اقدام کنید .
 

تغییر رشته دانش آموزان شاخه‌های نظری یا کاردانش به رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای یا تغییر رشته در همان شاخه منوط به توفیق در امتحانات تمام درس‌های اختصاصی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریور همان سال با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش در رشته‌هایی است که اسامی آن از سوی کمیته هدایت تحصیلی شهرستان اعلام خواهد شد.

تغییر شاخه یا رشته از پایه دهم سایر شاخه‌ها به شاخه و رشته‌های مهارتی پایه یازدهم فنی حرفه ای، منوط به گذراندن و قبولی (احراز شایستگی لازم) در تمامی دروس اختصاصی و مهارتی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریور همان سال است

زمان تغییر شاخه یا رشته در دوره روزانه حداکثر تا پایان امتحانات شهریور پایه دهم است و دانش‌آموز موظف است حداکثر تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد یا شهریور تقاضای کتبی خود را به مدیر واحد آموزشی تحویل دهد تا نسبت به انجام مراحل تغییر رشته اقدام شود.دانش‌آموز متقاضی تغییر رشته می‌تواند درس‌های امتحان تغییر رشته را حداکثر در دو مرحله خرداد و شهریور پایه دهم امتحان دهد.
 

امیدوارم در مسیر تحصیلی خود بهترین ها در انتطار شما باشد .
 

موفق و پیروز باشید .

ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما