زهرا موسوی

همه فکر میکنن من چیزی نمی فهمم!

همه فک میکنن من خنگم وقتی سوال می پرسم همه میگن این چه سوالیه به این راحتی تو چقد خنگی خیلی ناراحت میشم ولی نشون نمیدم چون بازم میگن این چه خنگیه که گریه میکنه چیکار کنم دارم خسته میشم
يکشنبه، 27 فروردين 1402
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: مهدیس حسینی
موارد بیشتر برای شما

زهرا موسوی

همه فکر میکنن من چیزی نمی فهمم!

زهرا موسوی ( تحصیلات : راهنمایی ، 12 ساله )

همه فک میکنن من خنگم وقتی سوال می پرسم همه میگن این چه سوالیه به این راحتی تو چقد خنگی
خیلی ناراحت میشم ولی نشون نمیدم چون بازم میگن این چه خنگیه که گریه میکنه
چیکار کنم دارم خسته میشم


مشاور: مهدیس حسینی

با سلام خدمت کاربر گرامی

اهمیت تصور دیگران از شما و نظر آنها از موارد ضعف اعتماد به نفس شماست.در قدم نخست پیشنهاد می کنم که در جهت افزایش اعتماد به نفس خود تلاش کنید،یک انسان با اعتماد به نفس سالم باید احساس خوبی از خودش داشته باشد و برایش مهم نباشد که دیگران چه تصوری از او دارند،مهم احساسی است که خودتان نسبت به خودتان دارید،همین که بدانید خنگ،نادان،یا ... نیستید کافیست.

قرار نیست وقتی دیگران با بی ادبی و بی فرهنگی به ما برچسب ها و عناوین مختلف را نسبت می دهند ما باور کنیم که همانی هستیم که آنها می گویند،عزیز من اگر قرار باشد خودتان را آزار بدهید که دیگران در مورد من این تصور را دارند یا اینگونه فکر می کنند اولین و آخرین نفر که صدمه می خورد خود شما هستید،با جماعت نادان نمی شود درگیر شد ،هیچکس نمی تواند یک چوب بردارد و به همه متذکر شود من خنگ نیستم، من تنبل نیستم ،من زشت نیستم ، من نادان نیستم، من بی ادب نیستم و ... . اصلا امری محال است که بخواهیم به دیگران گوشزد کنیم ما چه هستیم . شما سنی ندارید از هم اکنون به خودتان بگویید اهمیت ندارد دیگران چه تصوری از من دارند مهم این است که من نسبت به خودم احساس خوبی دارم و از خودم راضی هستم.
 

نکته بعدی این است اگر زمانی سوال میپرسید و دیگران با توهین و تحقیر پاسخ شما را می دهند چرا از این دیگران کمک می گیرید؟
 

چرا برای دستیابی به سوالات تان از کتاب ها و فضای مجازی و اینترنت و شبکه های مختلف آموزشی کمک نمی گیرید؟
 

سعی کنید مطالعه خارج از کتب مدرسه داشته باشید اطلاعات خودتان را در اکثر زمینه هایی که تصور می کنید به آنها نیاز دارید بالا ببرید تا هیچ وقت نیازمند راهنمایی های حتی کوچک دیگران نباشید تا با پاسخ دادنشان به شما برچسب خنگ بودن بزنند.
 

فراموش نکنید داشتن روحیه پرخاشگری نشان دهنده ی اعتماد به نفس شما نیست بلکه زورگو بودن فرد را نشان می دهد.تلاش کنید که با صدا و لحن مناسب صحبت کنید حالت بازوها و دست هایتان می تواند میزان اعتماد به نفس شما را نشان دهد. اگر از کسی سوالی می پرسید و او با این لفظ که چقدر خنگی همینو هم بلد نیستی به شما پاسخ می دهد شما هم مودبانه بگویید من متاسف هستم که از شخص اشتباهی سوال پرسیدم.
 

ولی بهترین روش این است که کمتر سوال بپرسید و سعی کنید خودتان با جستجو و تحقیق به پاسخ پرسش هایتان برسید. در کنار آن بر روی افزایش اعتماد به نفس تان کار کنید اجازه ندهید اینکه دیگران در مورد من چگونه فکر می کنند شما را آزار بدهد.
 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مشاوره مرتبط