بازدید : 476 بار

شنبه، 17 فروردين 1392

با سلام یکی از اقوام ما(پسر می باشد) قبلا اهل نماز...

ناشناس ( تحصیلات : لیسانس ، 31 ساله )

با سلام
یکی از اقوام ما(پسر می باشد) قبلا اهل نماز و قرآن بود البته الان هم نماز می خواند ولی طبق شواهدی که دیده ایم کارهای فاسد (جنسی)انجام می دهد از طرف دیگه هر کاری می کنیم ازدواج هم نمی کنه چی کار کنیم؟


مشاور (سید حبیب الله احمدی - )

باسلام. بهتر بود که کمی با جزئیات بیشتر توضیح می دادید. مخصوصاً هم در مورد شواهدی که از آن صحبت کردید و هم در مورد ماهیت کارهای ایشان. در هرحال، احتمال سوء تفاهم و سوء ظن غلط وجود دارد مگر اینکه شواهد کاملاً عینی و انکارناپذیری موجود باشد. همچنین این مهم است که من منظور دقیق شما را از کارهای فاسد ایشان بدانم. چون این موضوع می تواند ابعاد مهمی از مسئله و راه حل مقابله با آن را مشخص نماید. مثلاً اگر رفتارهای ایشان، مربوط به خودارضایی باشد،‌ یک مسئله مطرح می شود و اگر مربوط به روابط جنسی نامشروع باشد، یک مسئله ی دیگر، که هریک تدابیر خاص خود را می طلبد. به هرحال، مسئله ی ایشان هرچه که باشد، در نهایت باید این را در نظر داشته باشید که شما فقط می توانید ایشان را راهنمایی کنید و به ایشان اطلاعات بدهید. در نهایت، این خودش است که باید انتخاب کند که می خواهد زندگیش در مسیر سالم جریان یابد یا ناسالم. اما نکته ی اساسی در این میان، این است که در این موارد، تا زمانیکه بخواهید به زبان زور و سرزنش و کنایه و تحقیر، متوسل شوید، نتیجه ی عکس خواهید گرفت. بهترین ابزار تأثیر گذاری شما بر او رابطه است. او بیشترین تأثیر را از کسانی می گیرد که بهترین رابطه را با او داشته باشند. شما به عنوان اطرافیان، لازم است که به او نشان دهید که وضعیت او برای شما مهم است و شما دغدغه ها و ذهنیت حال حاضر او را درک می کنید. اگر او به چنین ادراکی برسد مبنی بر اینکه شخصیت و هویت حال حاضرش توسط شما به خوبی درک شده است، بیشترین احتمال تأثیر پذیری از راهنمایی های شما بوجود خواهد آمد. هرچندکه در این شرایط هم احتمال تأثیر پذیری وتغییر مثبت، صددرصد نیست اما احتمال تغییر در این حالت، نسبت به روش های دیگر مانند اجبار و سرزنش و ... خیلی بیشتر است.

ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.