0
ویژه نامه ها

ابتلای همزمان به دو سویه کرونا

پرسش :

آیا ابتلای همزمان به ۲ سویه کرونا امکان پذیر است؟


پاسخ :
کارشناسان می‎ گویند پس از مشخص شدن ابتلای یک زن ۹۰ ساله بلژیکی به هر ۲ سویه «آلفا» و «بتا»، ابتلا به ۲ سویه مختلف ویروس کرونا به طور همزمان امکان پذیر است.

به گزارش گاردین، این زن بلژیکی که واکسینه نشده بود در مارس ۲۰۲۱ به دلیل ابتلا به ویروس کووید-۱۹ جان خود را از دست داده است. وی پیش از ابتلا به ویروس و انتقال به بیمارستان شهر «آلست» در بلژیک، تنها زندگی می‌کرد و در خانه خود تحت مراقبت‌های پرستاری بود.

پزشکان این زن بلژیکی معتقدند که وی از ۲ فرد مختلف به ۲ سویه از سویه‌های ویروس کرونا مبتلا شده است. این مورد عجیب در نشست میکروب شناسی و بیماری‌های عفونی اروپا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، اما این موضوع هنوز به طور رسمی در یک مجله معتبر منتشر نشده است.

«آن ونکربرگن»، زیست شناس مولکولی، می‎ گوید: «هر ۲ سویه در آن زمان در بلژیک در حال گسترش بوده، بنابراین به احتمال زیاد این زن مسن به سویه‌های مختلف ویروس کرونا از ۲ فرد مختلف مبتلا شده است.»

به گفته پزشکان، این زن، سابقه پزشکی خاصی نداشته است. وی پس از بستری شدن در بیمارستان، آزمایش کووید-۱۹ مثبت را ثبت کرد اما در ادامه، علایم تنفسی اش به سرعت بدتر شد و ۵ روز بعد جان خود را از دست داد.

نمونه تنفسی این زن بلژیکی پس از مرگ آزمایش شد و مشخص شد که او به هر ۲ سویه «آلفا» و «بتا» مبتلا بوده است.

منبع: خبرگزاری میزان
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما