بازدید : 744 بار

چهارشنبه، 19 مهر 1391

پرسش :

در یک نگاه کلى، کدام یک از زن و مرد در ساختن شخصیت دیگرى بیشترین تأثیر را دارد؟


پاسخ :
زن در تاریخ یک نقش داشته است که کسى منکر این نقش نیست و آن، نقش غیرمستقیم او در ساختن تاریخ است. مى گویند زن مرد را مى سازد و مرد، تاریخ را؛ یعنى بیش از مقدارى که مرد در ساختن زن مى تواند تأثیر داشته باشد، زن در ساختن مرد تأثیر دارد.
این خودش مسئله اى است که آیا مرد، روح و شخصیت زن را مى سازد [اعم از اینکه زن به عنوان مادر باشد یا به عنوان همسر] یا زن است که فرزند و حتى شوهر را مى سازد؟ مخصوصا در مورد شوهر. آیا زن بیشتر شوهر را مى سازد یا شوهر بیشتر زن را؟ حتما تعجب خواهید کرد که عرض کنم، تحقیقات تاریخى و [بررسى هاى روانى] ثابت کرده که زن در ساختن شخصیت مرد، بیشتر مؤثر است تا مرد در ساختن شخصیت زن و بدین [دلیل]، تأثیر غیرمستقیم زن در ساختن تاریخ انکار[ناپذیر] است.
www.irc.ir
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

156/1935