0
ویژه نامه ها

عشق‌بازی به سبک «کراش»

برخی شیوه کراش را روشی جالب برای ابراز عشق در  بین جوانان می‌دانند چرا که معتقدند خطری برای کسی ایجاد نمی‌کند، اما عد‌ه‌ای دیگر از شعله‌ور شدن آتشی خانمان سوز به دنبال این ابراز عشق‌های یواشکی خبر می‌دهند.
عشق‌بازی به سبک «کراش»
این روز‌ها ابراز عشق پنهانیِ یک‌طرفه را، کراش می‌نامند.
 
خلاصه : برخی شیوه کراش را روشی جالب برای ابراز عشق در  بین جوانان می‌دانند چرا که معتقدند خطری برای کسی ایجاد نمی‌کند، اما عد‌ه‌ای دیگر از شعله‌ور شدن آتشی خانمان سوز به دنبال این ابراز عشق‌های یواشکی خبر می‌دهند.

تعداد کلمات 818 / تخمین زمان مطالعه 4 دقیقه 

عشق بازی به سبک کراش

کراش؟!؟

کراش به عشق پنهانی و یک‌طرفه می‌گویند؛ در کراش فرد عاشق شده، ولی معشوق از این عشق و علاقه بی‌خبر است در برخی موارد هم در کراش فرد عاشق شده است، اما طوری وانمود می‌کند که انگار از طرف مقابل متنفر است. کراش تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که ابراز عشق و علاقه به شکلی پنهانی باشد بنابراین به محض باخبر شدن معشوق از این عشق، فرد از کراش خارج می‌شود.
 

عشق همراه با رنج

وقتی شما می‌گویید روی یک فرد کراش دارید به این معناست که از ته دل او را دوست دارید؛ معمولا این نوع دوست داشتن به نوعی است که به فرد ابراز نمی‌شود و در دل باقی می‌ماند، رنج دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای به شما ندارد، واقعا مشکل و توام با احساسات ناامیدی، یاس و افسردگی است؛ زمانی که فکر می‌کنید آن فرد دقیقاً همان شخص مورد نظر است، این احساسات قوی‌تر هم می‌شوند. بیشتر آدم‌ها به امید اینکه روزی بتوانند به هر قیمتی و با هر وسیله‌ای به وصال محبوب برسند روزگار می‌گذرانند، اما در حقیقت این امید‌ها هیچ‌وقت به واقعیت تبدیل نمی‌شوند، در نتیجه آن‌ها در زندگی احساس ناکامی می‌کنند.
 

کراش به کجا ختم می‌شود؟

کراش به دوستی و ازدواج ختم نمی‌شود، زیرا رابطه‌ای پنهانی است که معشوق از آن اطلاع ندارد، در رابطه‌های حقیقی و واقعی هر دو طرف سعی در شناخت همدیگر دارند و همین طور که یک شخص علاقه‌اش را ابراز می‌کند به طرف مقابل هم فرصت می‌دهد که علاقه یا تنفرش را بیان کند.
 

نشانه‌های عشق واقعی

عشق واقعی زمانی است که ۲ طرف از نظر احساسی و ذهنی، در همه احساساتشان با هم شریک هستند. در عشق واقعی، معشوق دوست دارد بداند که شما چه علایقی دارید و از چه چیز‌هایی خوشتان نمی‌آید؛ همچنین در این عشق، ۲ نفر از موفقیت و شادی یکدیگر خوشحال می‌شوند؛ افرادی که یکدیگر را دوست دارند در بدترین و بهترین شرایط زندگی در کنار هم هستند و از هم حمایت می‌کنند. اگر فردی به شما علاقه‌مند باشد زمانی را هر چند کوتاه، با شما سپری می‌کند؛ اشخاصی که یکدیگر را دوست دارند از با هم بودن لذت می‌برند؛ همچنین در صورتی که فردی صبورانه به شما کمک می‌کند که مشکلات شخصی خود را حل کنید این به آن معناست که آن شخص به شما علاقه دارد؛ فردی که به شما علاقه‌مند است حتی به جزئی‌ترین کار‌ها و صحبت‌های شما هم توجه می‌کند و پس از گذشت مدت زمانی طولانی حتی جزئی‌ترین صحبت‌های شما را هم به یاد می‌آورد.
 

نشانه‌های عشق یک طرفه یا بیمارگونه

عشق یک طرفه، عشقی است که در آن میل به معشوق، موضوعی ذهنی است یعنی عاشق در افکار و پیش فرض‏هایش باور دارد که معشوقش به او علاقه‌مند است و او از احساسات معشوقش بی اطلاع است.
 

چرا کراش ایجاد شد؟

در کراش فرد عشق یک‌طرفه را با خیالش پر و بال می‌دهد؛ بنابراین بدون اینکه شخص از طرف مقابل، پاسخ منفی بشنود این فرصت را دارد که عشق‌بازی را تجربه کند؛ افرادی که تحمل شنیدن پاسخ منفی معشوق را نداشته یا تمایل ندارند که با واقعیت روبرو شوند جذب کانال‌های کراش‌یاب از طریق فضای مجازی می‌شوند.
افرادی که روی شخصی کراش دارند اشخاصی هوس‌باز هستند؛ برخی افراد هم ناخواسته و برای سرگرمی و کنجکاوی وارد کانال‌های کراش‌یاب می‌شوند.
 

عواقب ناگوار کراش برای جوانان

اشخاص در کراش عشقی خیالی را تجربه می‌کنند؛ خیال ابزاری است که اگر مهار نشود می‌تواند فرد را مستعد ابتلا به بیماری‌های گوناگون کند؛ در کراش فرد با ناکامی و محدودیت‌های عالم واقعیت روبرو نمی‌شود؛ کراش موجب می‌شود که مشکلات روانی شخص گسترش پیدا کند و فرد تنها شود، زیرا آن لذتی را که از پرورش خیال نصیبش می‌شود در عالم واقعیت نمی‌تواند احساس کند، بنابراین فرد دچار لذتی کاذب می‌شود که این لذت شخص را مستعد ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی می‌کند.
 

زندگی حقیقی

در کراش فاصله بین دنیای ذهنی با واقعی فرد افزایش پیدا می‌کند در نتیجه شخص دچار اضطراب و افسردگی می‌شود. جوانان در دانشگاه‌ها باید یاد بگیرند، اگر نسبت به شخصی علاقه ای دارند، از این علاقه بتوانند فرصتی برای دوست داشته شدن واقعی و ساختن یک زندگی حقیقی ایجاد کنند، ولی در کراش عشق پنهانی و یک‌طرفه است و به سرانجام نمی‌رسد.
 

بازده بالاتر

اگر دانشجویان در دانشگاه‌ها وارد کانال‌های کراش‌یاب شوند، به تدریج نسبت به یادگیری دروس بی‌انگیزه می‌شوند بنابراین آن‌ها نمی‌توانند مهارت‌های لازم را در دانشگاه‌ها کسب کنند. طبق بررسی صورت گرفته بازده آموزشی زن و مرد متاهل در دانشگاه‌ها، نسبت به دختر و پسر مجرد مختلط، یا دختر و پسر مجرد تک جنس، بیشتر است.
 
منبع :  گفت‏وگو‌یی با شکوفه اویارحسینی، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و عطیه رضایی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی.

بیشتر بخوانید :
آیا عشق گناه است؟
عشق چیست و چرا باید عاشق شویم؟
عشق چیست و عشق واقعی کدام است؟!
دوستی دختر و پسر  و پیامدهای آن

ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما