تزیین اتاق فرزند

یکی از کارهای بسیار دوست داشتنی برای فرزندان، چینش و تزیین اتاق خود با سلیقه ی خودشان است. اگر والدین اجازه ی این کار را به فرزندان بدهند شاهد مزایای این کار هم خواهند بود. با مطالعه مطلب زیر به فرزندتان حتما اجازه ی این کار را خواهید داد.
يکشنبه، 21 مرداد 1397
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: سیدروح الله حسین پور
موارد بیشتر برای شما
تزیین اتاق فرزند
خلاقیت و اعتماد به نفس فرزندان با تزیین اتاق خودشان می تواند افزایش یابد.
 
چکیده: یکی از کارهای بسیار دوست داشتنی برای فرزندان، چینش و تزیین اتاق خود با سلیقه ی خودشان است. اگر والدین اجازه ی این کار را به فرزندان بدهند شاهد مزایای این کار هم خواهند بود. با مطالعه مطلب زیر به فرزندتان حتما اجازه ی این کار را خواهید داد.

تعداد کلمات 571 / تخمین زمان مطالعه 3 دقیقه 

تزیین اتاق فرزند

آیا فرزندم می تواند خودش اتاقش را تزیین کند؟

اتاق نوجوانان یکی از مکان هایی است که آنها دوست دارند تا حد ممکن به خودشان اختصاص داشته باشد و در آنجا احساس راحتی کنند. در عین حال بسیاری از والدین دوست دارند اتاق فرزندشان را طبق سلیقه ی خودشان تزیین کنند.
بچه های خلاق دوست دارند خودشان این کار را بکنند و اگر والدین شان به آنها اجازه ی انجام این کار را ندهند، ناراحت می شوند. آنها دوست دارند اتاق شان را مثل اتاق دوستانشان تزیین کنند.
 

احترام گذاشتن به نظر فرزند

نوجوانی که احساس می کند نمی تواند در تزیینات اتاق خودش دخالت کند ممکن است برای رسیدن به این هدف به مخالفت با والدینشان بپردازد. البته نظر والدین در این باره محترم است ولی آنها باید به نظرات فرزندشان نیز گوش کنند. مثلا آنها می توانند به فرزندشان اجازه دهند با عکس های مختلف اتاقش را تزیین کند یا جای وسایل مختلف را تغییر بدهد و یا قالیچه ای در اتاقش پهن کند. بعد از مدتی والدین می توانند دوباره اتاق فرزندشان را مثل قبل بچینند.
اگر شما دو بچه دارید و آنها با هم یک اتاق دارند، فضای خاصی را به هر یک از آنها اختصاص دهید و از آنها بخواهید در تزیین کردن اتاق شان باهم همفکری کرده و کنار بیایند. اگر فرزندتان به تغییر دکوراسیون اتاق خودش زیادتأکید می کند، شاید او مشکلی دارد و برای فرار از آن مشکل دست به این کار می زند. اگر او با مشکلی روبه رو شده این کار برایش فایده ای نخواهد داشت. اگر او در خانه، مدرسه و جمع دوستانش مشکل خاصی ندارد و برای تنوع می خواهد این کار را انجام دهد، به او سخت نگیرید. شاید این کار او به خاطر خلاقیت ها، کنجکاوی و یا جلب توجه کردن باشد.
 

مزایای تزیین اتاق توسط فرزند

انجام این کار توسط بچه ها مزایای خاص خودش را نیز دارد. نوجوان شما می تواند مهارت خاصی را یاد بگیرد و خلاقیت خودش را نیز بالا ببرد. او همچنین بیشتر احساس استقلال می کند. وقتی او می بیند شما اجازه میدهید کار مورد علاقه اش را انجام دهد اعتمادش به شما بیشتر شده و بیشتر به حرفهای شما گوش می کند.
او را مجبور نکنید که قول بدهد همیشه اتاقش را تمیز نگه دارد. اگر او از ابتدا بچه ی مرتب و تمیزی بوده، از این به بعد نیز همین طور خواهد بود. اگر او خیلی مرتب و تمیز نبوده و شما اصرار کنید که بعد از تغییر دکوراسیون اتاقش باید آنجا را تمیز نگه دارد، شوق و هیجان او را از بین می برید. در این صورت به جای این که او از ظاهر و دکوراسیون جدید اتاقش لذت ببرد، از این ناراحت میشود که مبادا زیر قولش بزند و شما را ناراحت کند. بنابراین انتظارات نابجایی از او نداشته باشید. تمیز نگه داشتن اتاق او، مسئله ای جداگانه است و ربطی به این ندارد که او دوست دارد خودش اتاقش را تزیین کند.
 
منبع: راهنمای کامل تربیت کودک (از تولد تا نوجوانی)
نویسنده: رابین گلدستاین
مترجم: شیرین یزدانی
 

بیشتر بخوانید :
رشد خلاقیت در کودکان
بی نظمی در نوجوانان
مسئولیت‌پذیری کودکان از طریق مراقبت از وسایلنظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
سبک زندگی مرتبط