سارقان زمان خود را بشناسید

بسیاری از افراد و چیزها وجود دارند که باعث می شود ما زمان خود را از دست بدهیم و معمولا تلاشی برای جلوگیری از آن انجام نمی دهیم و این به دلیل آن است که برای زمان خود ارزش قائل نیستیم ؛ زمان طلا است و اینها که گفتیم سارقان زمان هستند پس برای مقابله با به سرقت رفتن وقت و زمان تان با آنها مقابله کنید.
جمعه، 25 آبان 1397
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
سارقان زمان خود را بشناسید

قبول درخواست هایی که هیچ کاری انجام نمی دهند و یا به شما اجازه نمی دهد که به اهداف خود برسید، زمان زیادی را تلف می کنید.

چکیده : بسیاری از افراد و چیزها وجود دارند که باعث می شود ما زمان خود را از دست بدهیم و معمولا تلاشی برای جلوگیری از آن انجام نمی دهیم و این به دلیل آن است که برای زمان خود ارزش قائل نیستیم ؛ زمان طلا است و اینها که گفتیم سارقان زمان هستند پس برای مقابله با به سرقت رفتن وقت و زمان تان با آنها مقابله کنید.

تعداد کلمات 1472 / تخمین زمان مطالعه 7 دقیقه

سارقان زمان خود را بشناسید
سارقان زمان
 را بشناسید و با آنها مقابله کنید 

اگر ما اجازه بدهیم که دزدان زمان از زندگی ما دزدی کنند، ما به دینامیکی بسیار منفی می رسیم. زمان بیشتری برای تعهدات شان نیاز خواهیم داشت و باید آن زمان را از جایی دیگر برداریم در این صورت نمی توانیم زمان کافی با خانواده و دوستان سپری کنیم، که خیلی جالب نیست.
برخی از این دزدان و سارقان زمان از بیرون می آیند، و دیگران توسط خودمان تولید می شوند ؛ برخی از آنها واضح است و برخی مشخص نیستند. آنها ممکن است چند دقیقه در این جا و آنجا سرقت کنند، که در نهایت در انتهای هفته به ساعت های از دست رفته می رسد. در هر حال، در این بخش یک لیست از برخی از سارقان زمان وجود دارد که باید بیشتر مراقب باشید شما باید این دزدان را شناسایی و ریشه کن کنید.
 

اصلی ترین دزدان و سارقان درونی و بیرونی زمان

اختلال شخصیت:

اگر دچار اختلال شخصیتی باشید، نمی توانید در مورد مسائل تصمیم گیری کنید. شما باید از یک روش برای سازمان دهی شخصی استفاده کنید. (GTD را توصیه می کنم، اما هر سیستمی که به شما اجازه می دهد تا خودتان را مدیریت کنید، کاملا معتبر است). هر روز وقت کمتری برای سازماندهی مسائل خود صرف کنید و زمان بیشتری را صرفه جویی کنید. وظایف مشابه را با هم انجام دهید و برنامه عملیاتی روزانه را آماده کنید.
 

اهداف نامعلوم از سارقان زمان:

اگر شما در مورد اهداف خود مطمئن نیستید، نمی توانید به طور موثری کار را انجام دهید و برنامه ریزی کنید.این، منجر به تغییرات مداوم در اولویت ها و درگیری ها میان آنها می شود. اهداف خود را در کوتاه مدت، متوسط ​​و بلند مدت مشخص کنید و این اهداف را به صورت منظم بررسی کنید.
موارد مهم را از موارد دیگر جدا کنید ؛
بدون داشتن اطلاعات کافی تصمیم گیری نکنید، می تواند یک بحران یا یک فرصت از دست رفته را تحریک کند.
 

برای تلف نشدن وقت، نه گفتن را یاد بگیرید:

قبول درخواست هایی که هیچ کاری انجام نمی دهند و یا به شما اجازه نمی دهد که به اهداف خود برسید، زمان زیادی را تلف می کنید.
در اینجا برخی از کمک ها در این زمینه وجود دارد: دلیل و نکاتی برای گفتن نه.
_ناتوانی در انجام کار:اگر وظایف خود را به درستی انجام ندهید، کارهایی را انجام خواهید داد که دیگران بهتر، سریعتر و با هزینه کمتری انجام می دهند. و این یک خطای جدی است.
_عدم تمرکز، اضافه کاری، خستگی، استرس و عوامل دیگر می تواند بسیار دردناک باشد.
 

تعویق:

اگر تا پایان روز وظیفه خود را انجام ندهید، و مجبور شوید ان را به زمان دیگری موکول کنید، شما را تحریک خواهند کرد، تحریک یک اثر مخرب بر سازمان شما خواهد داشت. وقفه در کار موجب نگرانی و استرس می شود. به طور متوسط ​​15 دقیقه یا بیشتر طول می کشد تا تمرکز پیدا کنید.اگر بازدید کننده های غیر منتظره داشته باشید، عذر خواهی کرده و جلسه را به زمان دیگری موکول کنید.
اجازه ندهید همکارتان زمان شما را سرقت کند و با شما مشغول صحبت شود، آنها را مودبانه ، اما محکم متوقف کنید ؛ به طور مشابه ، با حسن نیت ارائه ، مکالمات تلفنی غیر ضروری را قطع کنید. تلفن همراه را در آن لحظات که نیاز به تمرکز کامل دارید ، خاموش کنید.
 

ایمیل، شبکه های اجتماعی و پیام های فوری علت اصلی تلف شدن وقت :

همه اینها می تواند منبع دیگری از وقفه باشد. این برنامه ها را خاموش کنید و در اول روز آنها را چک کنید و به ایمیل ها پاسخ دهید.
 

بحران یا وضعیت اضطراری:

این شرایط دردسر ساز هستند. و بیشتر به دلیل انجام اشتباه کارها یا عدم انجام وظایف ایجاد می شوند. هر کجا که ممکن باشد، باید از بحران جلوگیری کرد. چطور؟ تعریف اهداف و وظایف، سازماندهی، برنامه ریزی، تصمیم گیری، برقراری ارتباط منظم، گفتن نه به بعضی چیزها، اجتناب از وقفه ها، به طور خلاصه، اجازه ندهید وقت شما دزدیده شود.


چطور حریف سارقان و دزدان زمان شویم؟

آنها را از زندگی روزمره خود دور کنید ؛ اگر احساس می کنید که در روز خود زمان کافی برای انجام تمام فعالیت های خود ندارید و متوجه می شوید که کار می کنید، اما هیچ نتیجه ای نمی بینید، پس باید از شر دزدان زمان خود خلاص شوید. برای اکثر موارد، شما معمولا زمان زیادی را صرف چیزهای بی اهمیت می کنید، و آنها به اندازه ای شما را منحرف می کنند ، تا به طور کامل از مسیر خارج شوید.
 

دقیقا بدانید که چه چیزی زمان شما را هدر می دهد :

به منظور مراقبت از این مشکل، ابتدا باید بدانید که چگونه دزدان زمان خود را شناسایی کنید هر شخصی دزدان خود را دارد، که شامل افراد و یا عوامل می شود .شما باید دقیقا آنچه را که وقت را هدر می دهد، پیدا کنید و آن را متوقف کنید.
 

برای تلف نشدن وقت روز خود را برنامه ریزی کنید:

برنامه ریزی فعالیت های روزانه شما همیشه آسان نیست با این حال، اگر می خواهید از زمان خود بیشترین بهره را ببرید، لازم است لیستی از همه چیزهایی را که باید در یک روز انجام دهید، آماده کنید. با سازماندهی فعالیت های خود، شما می توانید تمام کارهای خود را به شیوه ای ساختاری انجام دهید.
 

اهداف را سازماندهی کنید:

شما باید بدانید که چگونه می توانید فعالیت های خود را با توجه به سطح اهمیت سازماندهی کنید ؛ با انجام این کار، ابتدا می توانید از مهمترین وظایف خود مراقبت کنید. پس از اتمام مسائل اولویت اول، می توانید به بقیه فعالیت های خود برسید.
 

برای تلف نشدن وقت یاد بگیرید چطور "نه" بگویید:

شما باید بدانید که نباید همیشه به دیگران کمک کنید ؛ باید قادر به گفتن نه، بدون داشتن احساس گناه باشید. اگر "نه" گفتن را بلد باشید، مجبور نیستید همه چیزهایی را که دیگران می خواهند را انجام دهید در عوض، شما را مجبور می کند زمان را برای فعالیت های خود تنظیم کنید و مانع از انباشته شدن آنها می شود.
 

برنامه ریزی کنید تا وقت تان هدر نشود:

همانطور که همه افراد ویژگی های خاص خود را دارند، ما همه سطوح بهره وری خودمان را داریم. بعضی از مردم می توانند هر زمان و همیشه کار کنند و فعال باشند - این یک مزیت بزرگ است. با این حال، همه اینطور نیستند بنابراین، شما باید بدانید که چه زمانی بیشتر فعالیت می کنید و سعی کنید از هر گونه وقفه ای که ممکن است بر بهره وری شما تأثیر بگذارد جلوگیری کنید.
 

همکاری برای تلف نشدن وقت:

باید بدانید که تنها کارمند خوب نیستید. اگر تمام مسئولیت های خود را بر عهده خودتان بگذارید، زمان کافی برای پایان دادن به آنها نخواهید داشت. بنابراین، باید بدانید که چگونه می توانید فعالیت ها را به دیگران منتقل کنید. از همان آغاز، باید همه کارهایی را که هر کس می تواند انجام دهد، به او اختصاص دهید.
 

استفاده از تلفن را کنترل کنید:

گفتگوهای طولانی به نظر می رسد یک دزد بزرگ است ؛ شما باید طول تماس های تلفنی خود را کنترل کنید. اگر می دانید که تماس های دریافتی، فوری نیست،می توانید منتظر بمانید تا زمانی که فعالیت های خود را تمام کنید، پس آنها را به زمان دیگری موکول کنید و در کار خود وقفه ایجاد نکنید.
دنبال کردن اخبار در رسانه های اجتماعی عامل دیگری است که وقت را هدر می دهد شما باید به تلفن خود توجه داشته باشید، اما تنها زمانی که لازم است
 

محدود کردن جلسات و تعطیلات که زمان زیادی را می دزدند ؛

اگر ملاقات یا جلسات مهمی نیستند، از آنها اجتناب کنید.
اگر نمی توانند منتظر بمانند، سعی کنید آنها را تا حد ممکن کوتاه نگه دارید.
یک استراحت کوتاه داشته باشید.
همیشه این کار را برای کاهش تنش انجام دهید.
پس از چند ساعت کار مداوم، باید برای 10 دقیقه استراحت کنید و سپس به کار بازگردید.
 

وسایل را سازماندهی کنید:

اگر وسایل خود را سازماندهی کنید، کار شما آسان تر می شود. علاوه بر این، نگه داشتن فضای خود را به صورت تمیز و سازماندهی شده به فضای کاری شما کمک می کند.
برای هدر نرفتن وقت، یک کمالگرا نباشید:
همه می دانند که همه چیز باید انجام شود. با این حال، نیازی نیست تا در مورد آنها وسواس به خرج دهید، چون فقط زمان را هدر می دهد.

منبع : سایت نمناک

بیشتر بخوانید : 
سارقین زمان خود را شناسایی کنید
دزد زمان خود را بیشتر بشناسید
سه مانع ذهنی در برابر مدیریت زمان
برنامه ریزی برای مدیریت زمان​​​​​​​
گام مهم در مدیریت زمانارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
سبک زندگی مرتبط