نکات مهم در شب زفاف

شب زفاف اصطلاحی است که به اولین شب بعد از ازدواج می گویند که غالباً همراه با رابطه جنسی همراه است. توجه به برخی از نکات در این شب بسیار مهم است. با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید.
سه‌شنبه، 20 اسفند 1398
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
نکات مهم در شب زفاف
توجه به نیازهای عاطفی زن، یکی از نکات بسیار مهم در شب زفاف است. 

شب زفاف

شب زفآف چیست؟ شب زفاف( شب اول عروسی) شبی است که که عروس و داماد نخستین رابطه جنسی خویش را انجام می‌دهند. هم در گذشته و هم اکنون در خانواده های سنتی ایرانی رسم است که در شب اول عروسی ( شب زفاف) زنان پشت در اتاق عروس و داماد می نشینند تا داماد دستمال خونی شب عروسی را نشان آن ها بدهد تا از پشت در بلند شوند و به منزل های خویش بازگردند. این دستمال خونی بیانگر  پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد است. رابطه جنسی در شب زفاف باید از روی قوانین شب حجله انجام شود.

شب زفاف به چند دلیل مهم است:
۱. شب زفاف برای اغلب زوجها شب پر التهابی است و اولین شب ارتباط جنسی جدّی میان آنهاست.
۲. مسأله بکارت خویش عامل اصلی اضطراب برای خانم هاست. ترس از درد و خونریزی و از سوی دیگر نداشتن خونریزی دختران را مضطرب میکند .
۳.  این شب برای زوجین، به خصوص زنان، شبی به یاد ماندنی است.
۴. پاره شدن پرده بکارت اغلب با امدن مقداری خون همراه است و این برای دو طرف مهم و استرس آور بوده و در زنها همراه با درد و سوزش و ضعف جسمانی است.
 

شب زفاف در گذشته

زفاف چیست؟ شب زفاف اصولا به اولین رابطه جنسی همراه با دخول زوج اطلاق می شود و معمولاً در شب ازدواج رخ می دهد. پدر دختر طبق یکی از رسومات گذشته، عروس و داماد را مقابل اتاق حجله دست به دست میکند و مادر زن پشت در اتاق می ایستد تا داماد دستمال خونی شب اول ازدواج را تحویل دهد.
 

زمان مناسب آمیزش شب زفاف

تحریک جنسی در مردان تقریبا همیشه می تواند رخ دهد و هیچ وقت زمان مشخصی هم ندارد، آمیزش جنسی نباید وقت و زمان مشخص و برنامه ریزی شده داشته باشد بلکه هوس و خواست زن و شوهر است که دوران امیزش را مشخص می کند، چرا که امکان دارد موکول کردن رابطه جنسی به زمان خاص، لذت بخشی آنرا کاهش دهند.
 
ولی یادمان نرود که هماهنگی دوجانبه و احترام به خواست طرف مقابل به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست.
 

خونریزی پرده بکارت چقدر است؟

معمولاً بعد از پارگی پرده بکارت خون ریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود . لازم است این خون را از خون قائدگی تمیز دهیم. خون قائدگی دارای فیبرینوژن کم تر است، بنابراین دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالیکه خون حاصل از پرده بکارت زودتر لخته شده و دارای مقدار کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولاً زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود. بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته میشوند .
 
در بسیاری از موارد، میزان کمی از لکه بینی، که در آن زنان متوجه چند قطره خون بر روی دستمال خویش و یا در دستمال کاغذی وجود دارد هیچ خون ریزی شدیدی را تجربه نمیکنند، چنانچه خون ریزی به میزان کافی سنگین وباعث خیس خوردن کل نوار بهداشتی شود با یک پزشک صحبت کنید .
 

شب عروسی

 نکاتی که در شب زفاف باید مورد توجه قرار گیرد(برای خانم ها)
* مهم ترین عامل در رفع درد ناشی از برقراری ارتباط در شب زفاف آماده کردن روحی و روانی شما و متقابلا همسرتان است که این کار در مورد شما از طرف شوهرتان باید بخوبی انجام شود.
 
* بارداری یکی دیگر از مسائلی است که استرس ایجاد میکند ، شیوه های پیش‌گیری را در نظر داشته باشید. درصورتی که از گذشته برای آن برنامه ریزی نکرده اید و از داروهای پیش‌گیری استفاده نکرده اید، حتماً از کاندوم استفاده کنید. بعضی از کاندوم ها خواص تاخیری هم دارند که برای مردانی که ممکن است در نخستین رابطه ها زود انزال شوند، مناسب است. ژل لوبریکانت از چیزهایی است که هر زوجی باید دردسترس خویش داشته باشند. چنانچه حس می کنید رطوبت مهبل کم است از ژل لوبریکانت و چنانچه حس درد کردید میتوانید از لیدوکایین استفاده کنید.
 
* مطلب مهم بعدی هم اینکه حتماً پیش از انجام نخستین نزدیکی تون حمام کنید و آلت جنسی همسرتان و شما کاملاً پاکیزه باشد و در صورت امکان شوهرتان از کاندوم استفاده کند .
 
سعی شود که کاندوم مورد استفاده زیاد با دست تماس نداشته باشد. همه این موارد به این علت است که هنگامی که پرده بکارت شما در اثر ورود پاره می شود از راه زخم های ایجاد شده میکروب و الودگی وارد بدن شما نشود و اندام ج ن س تان را ملتهب و دردناکتر نکند.
 
* پیشنهاد میکنم که برای انجام نزدیکی با همسرتان در شب زفاف، حالت بدنی شما زیر باشد و شوهرتان روی شما و سعی کنید که پاهاتون رو رو به بالا نگه دارید. این کار سبب می شود که شما درد کمتری رو حس کنید.
 
* مرد باید با حوصله و صبر بالایی که از خویش نشان می دهد؛ اضطراب همسرش را از بین ببرد و با نوازش ها و ملاعبه های مکرر، همسرش را برای یک امیزش موفق و رضایتبخش آماده کند. با روش های خاصی که در جای خود بیان شده است؛ سعی کند؛ وارد عمل شده؛ تا همسرش خیلی متحمل درد نشود. گاهی اوقات به علت ناشی گری و بی صبری مرد، در شب زفاف، زن دردی را متحمل می شود و خاطره بدی از نخستین امیزش در ذهنش نقش می بندد و این امر در امیزش های بعدی تأثیر می گذارد.
 
* توصیه می شود که بعد از دخول آلت شوهرتان و پاره شدن پرده بکارت و خون ریزی، عمل جنسی شما موقتا قطع و به فاصله چند دقیقه ( 10 الی 15 دقیقه – زمانیکه درد و سوزش آرام گرفته است) دوباره از سر گرفته شود. بوسیدن و نوازش کردن شما و هم یاری و همفکری شوهرتان تو این چند دقیقه می تواند موثر باشد.
  
* پس از پایان عمل جنسی و مقاربت، بهتر است که شما چند ساعتی رو استراحت کنید و از فعالیت شدید بدنی خودداری کنید؛( ترجیحا راه نروید تا عمل جلوگیری از خون ریزی به خوبی به وسیله بدن انجام شود) تا با این کار از تداوم خون ریزی و درد ناشی از پارگی پرده بکارت جلوگیری کنید.
 
* ماساژ دادن یکی دیگر از مهم ترین نوع عشق بازی است که هیچ شخصی دربرابر آن دوام نمی آورد!!
 
انجام ماساژ های جنسی ویژگی های خاص خود را دارد که باید به آن توجه کنید، قسمت های حساس بدن زنان مثل باسن و سینه ها نقاط خوبی برای تحریک حس جنسی اوست چند قطره از روغن ماساژ را به آرامی روی این نواحی بریزید دستانتان را قدری گرم کنید و دایره وار و آرام شروع به مالش کنید ماساژ را از بالا تنه شروع کنید و تا پائین ادامه دهید، ماساژ مهبل لذت فوق العاده ای را به هردو طرف می دهد و زن را برای وارد شدن آلت مرد فراهم میسازد همچنین ماساژ بدن مرد توسط خانم بسیار لذتبخش است و می تواند وی را برای رسیدن به نعوظ کامل یاری دهد.
 
* شدت درد ناشی از پارگی پرده بکارت شما در شب زفاف به جنس این پرده هم بستگی دارد. در برخی از خانوما این پرده کامل، برخی ها غیر کامل و برخی هم بطور مادرزادی بدون پرده اند.
 
* اینکه با شوهرتان در خصوص خوف از درد زیاد صحبت کردید خیلی خوب  است. در زمان انجام این عمل سعی کنید با شوهرتان گفت و گو کنید و او را راهنمایی کنید که چه طور عمل مقاربت را انجام بدهد که شما دچار درد شدید نشوید.

منبع: سایت بیتوته


سبک زندگی مرتبط
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
سبک زندگی مرتبط