نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده

یکی از مواردی که در نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده خیلی کاربردی است، حفظ آرامش در خانواده است. بیشتر اختلافات زن و شوهر وابسته به تصمیماتی است که خانواده های آنها برایشان می گیرند. به همین دلیل اولین کاری که باید بکنید این است که آرامش خود را حفظ کنید. در این مطلب به نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده اشاره خواهیم کرد.
چهارشنبه، 31 ارديبهشت 1399
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده
شاید یکی از مهم ترین و بهترین نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده، محبت است. مجبت یک واژه کوچک است اما بسیار کارساز و کاربردی می باشد.
 

مقدمه

وابستگی شدید به خانواده یکی از مشکلات دختران و پسران قبل و بعد از ازدواج است. این مورد در زنان بیشتر بوده اما تاثیر آن در زندگی کمتر می باشد. اما نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده می تواند آنها را تا حدی از این وابستگی ها دور کند. این وابستگی ناشی از نقص و ایرادات تربیتی خود خانواده هاست. خانواده ها به این دلیل که دختران ضعیف هستند و نمی توانند حق خود را از جامعه بگیرند مدام آن ها را حمایت می کنند. تکیه گاه بودن خانواده و پشتیبانی از دختران تنها منوط به دوران قبل از ازدواج آنها نیست. بعد از ازدواج نیز به دلیل دخالت های بی مورد، دخترشان را لوس می کنند. این دختر در زندگی زناشویی نیز نمی تواند موفق باشد. زیرا مدام سایه خانواده خود را بالای سرش می بینید و فکر می کند با همسر خود هرگونه که دوست داشته باشد می تواند صحبت کند.
 

وابستگی زنان به خانواده چه معضلاتی در پی دارد؟

این دختران به دلیل لوس بارآمدن و گاهی به دلیل مشارکت در جامعه مهارت های زنانه را نمی آموزند. حتی یادگیری آنها مهارت ها را دور از شان و کلاس کاری خود می دانند. دختران وابسته نه همسران خوبی هستند و نه مادران موفقی خواهند بود. البته برخورد با زنان وابسته به خانواده اهمیت زیادری دارد. ولی در ابتدا باید آن را شناسایی کنید و سپس در مورد آن تمهیداتی بیاندیشید.
 

زنان وابسته به خانواده را چگونه تشخیص دهیم؟

- این فرد نمی تواند به تنهایی تصمیم بگیرد.
- در کوچکترین مسائل به خانواده اش وابسته است.
- شرایط زندگی او و نحوه زندگی اش را خانواده او تعیین می کند.
- در صحبت هایش زیاد از این کلمه استفاده می کند.«هر چه خانواده ام می گوید»
- یک تصمیم واحد نمی گیرد و مدام مردد است.
 

نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده چیست؟

گاهی تشخیص یک زن وابسته به خانواده سخت می شود و تازه پس از ازدواج متوجه این موضوع می شوید. ولی اینکه فکر کنید به آخر خط رسیده اید اشتباه است. اگر نحوه برخورد با این زن را بدانید فکر می کنیم بتوانید یک زندگی شاد را در کنار آن ها داشته باشید.
 
به تصمیمات منطقی آن ها احترام بگذارید
بیشتر زنان وابسته از خود اراده ای ندارند و معمولا مطالبی که از خانواده شان می گیرند به همسرشان منتقل می کنند. بدون آنکه متوجه شوند این حرف به جاست یا خیر. این افراد تا به حال اجازه تصمیم گیری نداشته اند. سعی کنید اجازه دهید آن ها نیز تصمیمات خود را بگیرند و در صورت منطقی بودن نظرشان سعی کنید مطابق میل آنها رفتار کنید. البته بهتر است در این زمینه تعادل حفظ شود و به اصطلاح از آن سمت بام نیوفتید. تعادل در زندگی بسیار مهم است.
 
در زندگی به آنها آرامش دهید
یکی از مواردی که در نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده خیلی کاربردی است، حفظ آرامش در خانواده است. بیشتر اختلافات زن و شوهر وابسته به تصمیماتی است که خانواده های آنها برایشان می گیرند. به همین دلیل اولین کاری که باید بکنید این است که آرامش خود را حفظ کنید.

سعی کنید صحبت در این باره به زمانی که آرام هستید موکول کنید. قبلا این نکته را خاطر نشان کنید که تصمیمات این خانه مربوط به شما دو نفر است. شمایید که باید برای زندگی تصمیم بگیرید. اگر نتوانستید این شرایط را اداره کنید بهتر است از یک مشاوره خبره کمک بگیرید و شرایط خانواده خود را برای آنها توضیح دهید.
 
با او قهر نکنید و اجازه قهر را نیز به اوندهید
نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده شاید کمی پیچیده است. باید صبور باشید و غرور خود را کنار بگذارید. اگر فرد بسیار مغروری هستید این اطمینان را به شما بدهیم که با این فرد به مشکل بزرگی برخواهید خورد. زیرا زن وابسته تنها راه خود را قهر کردن و فرار از خانه می داند.

شما مدام مجبورید که به خانواده او رجوع کنید و ناز او را بکشید. در صورت مغرور بودن شما این موضوع غیر ممکن است. زن وابسته حتی قدرت تصمیم گیری و حتی بحث های  منطقی را ندارد. بهتر است با منطق و آرامش اجازه ندهید از خانه قهر کند. زیرا مراجعه به خانواده، حال زندگی شما را بدتر خواهد کرد و نوعی هیزم در آتش ریختن است.
 
زن وابسته به محبت نیاز دارد
شاید یکی از مهم ترین و بهترین نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده، محبت است. مجبت یک واژه کوچک است اما بسیار کارساز و کاربردی می باشد. هر انسان با هر نگرش و اخلاقی به راه می آید. گاهی یک شاخه گل در زندگی زناشویی معجره خواهد کرد. مشکل هر چه می خواهد باشد. اگر همسرتان کار درستی انجام داد سعی کنید او را تشویق و تحسین کنید. برای شخصیت او احترام بگذارید. جوری به او محبت کنید که از وابستگی هایش به خاواده اش کم شود.
 
زنان وابسته به خانواده را تهدید نکنید
یکی از نکات مهم در نحوه برخورد با زنان وابسته به خانواده این است که او را تهدید نکنید. زندگی با یک زن وابسته و ضعیف بسیار سخت و غیر قابل انکار است. اما به همین راحتی هم نمی توان یک زندگی را از هم پاشید. پیشنهاد ما به شما این است که تا زمانی که به اصطلاح کارد به استخوان تان رسیده است همسرتان را تهدید نکنید.

این تهدیدات زمانی کارساز است که دخالت های خانواده زن آنقدر زیاد باشد که ادامه زندگی برایتان دشوار باشد. در این صورت در هر شرایطی باید با خانواده زن قطع رابطه کنید. این منطقی ترین تصمیم است. اگر همسرتان از این کار امتناع کرد شاید بهتر است مدتی  از او جدا باشید تا سر عقل بیاید. گاهی مراجعه به یک روانشناس می تواند انتخابی خوبی برای حل مشکل باشد.
 
نقش آن ها را در زندگی مشخص کنید
معمولا دختران وابسته به خانواده به دلیل ضعف و ناتوانی خود مهارت های زندگی را نمی دانند.این زنان حتی نمی دانند در زندگی چه نقشی دارند. فکر می کنند چون در خانواده خودشان همه چیز برایشان آماده بوده در خانواده همسرشان نیز این گونه است. در حالی که تنها خود را از نگاه شما می اندازنند. سعی کنید نقش ها و وظایف آنها را در خانواده مشخص کنید. به آنها بگویید کار در خانه عار نیست و از شان آنها کم نخواهد شد.

منبع: مرکز مشاوره رهیاب - معصومه راهی


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
سبک زندگی مرتبط