اهمیت داشتن هدف مشترک در ازدواج

داشتن هدف اصل مهم زندگی و پایه و اساس تشکیل یک خانواده سالم است. این موضوع در واقع آنقدر اهمیت دارد که اگر در زندگی به آن برسید نیمی از مسیر خوشبختی را طی کرده اید. اگر این هدف در بین زن و شوهر مشترک باشد...
چهارشنبه، 31 ارديبهشت 1399
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
اهمیت داشتن هدف مشترک در ازدواج
عشق هدف مشترک میان زن و مرد است. این نیاز مهم ترین نیاز روحی اوست. اما برای ازدواج این هدف مهم و لازم اما ناکافی است.
 

مقدمه

انتخاب همسر و خوب یکی از مهم ترین انتخاب ها در زندگی است. این انتخاب ها به خاطر رسیدن به هدف های مختلف صورت می گیرد. اما به نظر شما داشتن هدف مشترک در ازدواج تا چه حد اهمیت دارد ؟ آیا این اهداف حتما باید با هم مشترک باشد؟ یکی از دلایل انتخاب های نادرست در زندگی و در انتخاب همسر بی هدف بودن یا بی اطلاع بودن جوانان از اهداف واقعی در ازدواج است. این روابط در آخر به طلاق ختم می شود. زیرا ممکن است مرد صرفا به دلیل زیبایی زن و زن به دلیل ثروت مرد با او ازدواج کند. نه تحقیقی درباره خصوصیات رفتاری هم می کنند و دلیل محکمی برای ازدواج با آن ها دارند.
 

اهمیت هدف مشترک در ازدواج

داشتن هدف اصل مهم زندگی و پایه و اساس تشکیل یک خانواده سالم است. این موضوع در واقع آنقدر اهمیت دارد که اگر در زندگی به آن برسید نیمی از مسیر خوشبختی را طی کرده اید. اگر این هدف در بین زن و شوهر مشترک باشد می توان پایه های ازدواج را بناکرد. انسان پر از نیاز است. در کنار نیازهای جسمی، نیازهای روحی او نیز باید برآورده شود.
 
عشق و محبت
عشق هدف مشترک میان زن و مرد است. این نیاز مهم ترین نیاز روحی اوست. اما برای ازدواج این هدف مهم و لازم اما ناکافی است. سعی کنید پیش از ازدواج از روی منطق و عقل عاشق یکدیگر شوید و تمام جوانب را بسنجید. درست است که هدف مشترک بسیار مهمی است اما ممکن است بعد از ازدواج آتش آن خاموش شود و به مشکل بربخورید. اینکه داشتن هدف مشترک در ازدواج تا چه حد اهمیت دارد به همین دلیل است که شناخت کافی دوطرف از هم باید حرف اول را بزند.شاید هدف مشترک باشد اما این هدف باید هدفدار نیز باشد. پس در این مورد بسیار دقت کنید.
 
رسیدن به کمال و خوشبختی
هدف مشترک بعدی درازدواج تکامل و خوشبختی است. انسان موجودی اجتماعی است. سعی می کند از تنهایی خود فرار کند. هم مرد و هم زن اگر با این نیت با هم ازدواج کند بدون شک هدف خود را در زندگی می داند و در راستای این هدف تلاش می کند. دراین راه ایثار و از خود گذشتگی می کند. این هدف مشترک بسیار مهم است و عاقلانه و منطقی است. شما می توانید در کنار عشق و با نیت رسیدن به تکامل و خوشبختی زندگی خوبی برای خود و خانواده خود بسازید.
 
رسیدن به آرامش
هدف مشترک و مهم بعدی در ازدواج، رسیدن به آرامش است. این سوال که داشتن هدف مشترک در ازدواج تا چه حد اهمیت دارد ؟ باید گفت در این مورد محکم ترین استدلال برای این سوال خواهد بود. بر طبق نظریه روان شناسان و مشاوران و طی تحقیقات انجام شده مشخص شد زن و شوهری که با عقل و منطق برای رسیدن به آرامش جنسی و روحی با هم ازدواج می کنند بسیار موفق تر بوده اند. البته بر طبق همین نظریه مشخص شد طول عمر افراد متاهل به نسبت از افراد مجرد بیشتر است. آرامشی که در بین زن و شوهر وجود دارد باعث ترشح هورمون های اوکسی توکسین در بدن آن ها شده و این هورمون شادی آور در روح و جسم آنها تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت. این هدف مشترک را در زندگی جدی بگیرید و واقعا اگر این هدف را دنبال نمی کنید پیشنهاد می کنیم که از ازدواج منصرف شوید.
 
ارضای جسمی، روحی و یکی شدن
انگیزه مشترک بعدی تامین سلامت جسم و روان است. این مهم از طریق ارضای نیاز جنسی به روش صحیح و سالم است. این هدف باید در زن و مرد برای ازدواج وجود داشته باشد. در غیر اینصورت دلیل ازدواج چه می تواند باشد؟ ارضای روح نیز درکنار ارضای جسم بسیار مهم است. زن و مرد ازدواج می کنند تا بتوانند با کسی دردو دل می کنند. سنگ صبور هم باشند. آنها به محبت هم نیاز دارند. دوست دارند که وقتی از تمام دنیا بریدند به همسر خود رجوع گرده و با او ارام شوند. تنها به این روش می توانند تعادل را در زندگی حفظ کنند. اگر این هدف مشترک در زندگی شان وجود داشته باشد آنها به آرامش می رسند و اضطراب شان کم خواهد شد.
 
تشکیل یک زندگی خوب و سالم
تا اینجا متوجه شده اید داشتن هدف مشترک در ازدواج تا چه حد اهمیت دارد ؟ هدف مهم بعدی که در کنار اهداف بالا باید باشد تولید مثل و پرورش نسل شاد و سالم است. تولد فرزند علاوه بر اینکه روح زندگی را در خانه می دمد بلکه وجود آن برای اجتماع و بقای آن بسیار لازم و ضروری است. متاسفانه بسیاری از زوجین دراین باره قبل از ازدواج صحبتی نمی کنند. بعد از ازدواج به تفاهم نمی رسند. یک طرف دوست دارند بچه دار شوند و طرف دیگر علاقه ای به داشتن فرزند ندارد. سعی کنید در این باره قبل از ازدواج به تفاهم برسند. داشتن فرزند سالم یک موهبت است. کسانی که علاقه ای به داشتن فرزند ندارند بهتر است در این زمینه تجدید نظر کنند. زیرا در فهرست مهم ترین اهداف مشترک در ازدواج قرار دارند.
 
وحدت و هماهنگی در زندگی
هدف مهم دیگر در زندگی وحدت و هماهنگی است. این هدف مهم در زندگی برای پیشبرد اهداف در تمام حوزه هاست. این اهداف باید ریز به ریز و جز به جز قبل از ازدواج مشخص شود. عدم آگاهی از این اهداف مهم و بی اطلاعی درباره ازدواج مانند ترس و فشار خانواده و صرفا برای رفع نیازهای مالی بسیار خطرناک است. پایداری و استحکام در زندگی و روابط می تواند به خوشبختی و طولانی شدن عمر زندگی کمک شایانی خواهد کرد.
 

داشتن هدف مشترک در ازدواج تا چه حد اهمیت دارد ؟

- باعث ثبات خانواده می شود
- زندگی پایدارتری خواهید داشت.
- فرزندان بهتری را تربیت خواهید کرد.
- دعوا و کشمکش میان زن و مرد کمتر خواهد شد.
- عشق جاودانه خواهد ماند.
- درصد رسیدن به موفقیت در این خانواده ها بسیار بالاتر خواهد بود.

منبع: مرکز مشاوره رهیاب - معصومه راهی


مقالات مرتبط
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
سبک زندگی مرتبط