ویژگی های همسر ایده آل

یکی از چالش های مهم در زندگی انتخاب همسر ایده آل است. متاسفانه یکی از مشکلاتی که امروزه بیشتر جوانان به آن دچار می شوند عدم شناخت صحیح دختر و پسر می باشد. تعریف همسر ایده آل برای هر شخص متفاوت است. همه...
يکشنبه، 25 خرداد 1399
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
ویژگی های همسر ایده آل
هوش و استعداد لازمه اداره یک زندگی موفق و سعادتمند است. شما با هوش و زیرکی است که می توانید در زندگی پیشرفت کنید و باعث آرامش خانواده شوید.

 

ویژگی های همسر ایده آل

وفادار باشد
مطمئنا یکی از مهمترین ویژگی همسر ایده آل، وفاداری است. برای داشتن یک زندگی پایدار دو طرف باید به یکدیگر وفادار باشند. همسر ایده ال به گونه ای رفتار می کند که اعتماد همسرش را جلب می کند. متاسفانه امروزه خیانت کردن بسیار شایع است.  گاهی این رفتار بنیان خانواده را از هم می پاشد. وفاداری به زندگی کار انسان های بزرگ است. امیدواریم که با همسرتان وفاداری ازدواج کنید.
 
خوش خلق باشد
یکی از مهمترین ویژگی های همسر ایده آل خوش خلقی است. در زندگی ممکن است اتفاقاتی بیافتد که در آن لحظه عکس العمل هر شخص واحد سنجش اوست. اگر میان شما دعوایی اتفاق بیافتد او ساکت می شود یا سعی می کند شما را آرام کند.
 
شاد و سرزنده باشد
شوخ طبعی و شاد بودن همسر یکی از خصوصیات خوب برای داشتن یک زندگی شاد و امید بخش است. زندگی با همسر افسرده یا بیش از حد خشک و جدی سخت است. زیرا امید شما را برای ادامه زندگی کم رنگ می کند. همسر بداخلاق و اخمو  نمی تواند از لحاظ روحی به خانواده  اش کمک کند.
 
باعث پیشرفت شما شود
یکی از خصوصیات مهم همسر ایده آل حسود نبودن اوست. همسر خوب کسی است که نه تنها در زندگی تلاش می کند به اهداف خود برسد بلکه به پیشرفت شما نیز کمک خواهد کرد. متاسفانه بعضی افراد راه را برای همسرشان می بندند و به بیان دیگر شما را محصور می کنند.
 
ثبات رفتاری داشته باشد
دمدمی مزاج بودن صفت خطرناکی است. متاسفانه در بعضی افراد این صفت زشت دیده می شود. همسر ایده آل شما باید در زندگی ثابت قدم باشد. این فرد نباید ازین شاخه به آن شاخه بپرد و دمدمی باشد. چون مطمئنا در زندگی زناشویی با او به مشکل برخواهید خورد.
 
باهوش باشد
هوش و استعداد لازمه اداره یک زندگی موفق و سعادتمند است. شما با هوش و زیرکی است که می توانید در زندگی پیشرفت کنید و باعث آرامش خانواده شوید.
 
با شما هم سلیقه باشد
شاید در رابطه با بعضی موضوعات با همسر خود تفاهم نداشته باشید. مانند نوع غذا و سبک موسیقی یا رنگ مورد علاقه. اما درباره مسائل مهم زندگی اگر سلیقه تان یکی نباشد شک نکنید که در آینده به مشکل خواهید خورد. به عنوان مثال عدم تفاهم در مسائل فرهنگی یا جناح سیاسی  شما را با مشکل مواجه می کند.
 
نقاط ضعف و نواقص شما را بپذیرد
این طبیعی است که هر کس در خود نواقصی دارد. ممکن است این نواقص ذاتی و یا جسمی باشد. همسر ایده آل، شما را همانگونه که هستید می پذیرد. در دعواها نواقصتان را به رخ شما نمی کشد. متاسفانه امروزه بیشتر زن و شوهر ها در زمان دعوا چشم های خود را می بندند و دهان خود را باز می کنند. این موضوع علاوه بر اینکه دل همسرتان را می شکند پایه های زندگی شما را نیز متزلزل خواهد کرد.
 
جرات عذر خواهی داشته باشد
تمام ما اشتباهاتی در زندگی داریم اما اگر باید بتوانیم هنر عذرخواهی را در خود تقویت کنیم.  آن زمان است که انسان قوی خواهیم بود. همسر ایده آل نیز کسی است که زمانی که مرتکب اشتباه می شود به جای اینکه بر روی اشتباه خود پافشاری کند متوجه کار زشت خود شود و به راحتی عذرخواهی می کند.
 
مسئولیت پذیر باشد
همسر ایده آل همسری است که در زندگی یار و یاور همسرش باشد. مثلا در مورد آقایون، با وجود مشکلاتی که در محل کار دارند، با رویی خوش به خانه بازگردند. همچنین در کار خانه به همسر خود کمک کنند. همچنین بانوان عزیز خانه را محلی امن و آرام برای همسر خود قرار دهند.
 
در زمان بیماری از شما مراقبت کند
همسر که فقط در زمان شادی ها نیست. همسر ایده آل کسی است که شما را در شرایط سخت تنها نمی گذارد. اگر بیمار شدید و حال تان بد شد در کنار شما باشد. شما را تیمار کند. به شما امید دهد. ایثار در زندگی به قدری مهم است که یکی از پایه های اساسی برای داشتن یک زندگی ایده آل می باشد.
 
رفیق باز نباشد
ارتباط با دوستان بعد از ازدواج باید کمی مورد تجدید نظر قرار بگیرد. شما مانند گذشته نمی توانید همیشه آخر هفته های خود را با دوستان تان بگذرانید. وقتی ازدواج می کنید یعنی قبول کرده اید که مسئولیت پذیر باشید و به زندگی خود برسید. متاسفانه هنوز هم دیده می شود بعضی از زوجین بیشتر وقت خود را با دوستان خود می گذرانند.  این موضوع به زندگی شما لطمه زیادی خواهد زد. زیرا همسرتان را از ادامه زندگی با شما سرد می کند. اگر همسر از زندگی خود ناراضی باشد خدای نکرده راه خیانت برای او باز می شود.
 
هیچ رازی را از شما پنهان نکند
ویژگی دیگر همسران ایده آل، صداقت و روراستی اوست. معمولا همه ما رازهایی در زندگی گذاشته داریم. شاید بازگو کردن آن باعث شود از داشتن یک زندگی خوب با همسر خود محروم شویم. مهم است بدانید اگر آن راز به زندگی آینده شما لطمه وارد کند و به همسرتان مربوط باشد،حتما باید آن را بازگو کنید. در زندگی زناشویی نیز سعی کنید هیچ چیزی برای پنهان کردن نداشته باشید.
 
شما را همانگونه که هستید دوست داشته باشد
همسر ایده ال کسی است که در زندگی از شما انتظارات بالایی ندارد. مثلا بگوید چرا چاق شدی. چرا بینی ات را عمل نکردی. چرا صورتت چین و چروک دارد. بالطبع که با گفتن این جملات تمام اعتماد به نفس شما گرفته می شود و افسرده می شوید. فکر می کنید که او دیگر دوست تان ندارد. همسر خوب شما را همانطور که هستید می پذیرد. حتما به این نکته مهم توجه کنید. در مراسم خواستگاری حتما از او بپرسید که به ظاهر تا چه حد اهمیت می دهد.

منبع: مرکز مشاوره رهیاب - معصومه راهی


سبک زندگی مرتبط
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
سبک زندگی مرتبط