بازدید : 866 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

علی اکبر سیف افشار

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال رجال سیاسی و نظامی معاصر ایران (جلد دوم)
ملقب به سیف‏السلطنه، فرزند محمدحسین‏خان سردار كل، متولد سال 1262 ش است. تحصیلات او در دارالفنون و مدارس نظام انجام پذیرفت و تدریجا در قزاقخانه ترفى كرد و درجات امیرتومانى و سردارى گرفت. مدتى فرماندهى قواى آذربایجان و تهران و خراسان را عهده‏دار بود. بعد از كودتاى 1299 و اتحاد شكل قشون، با درجه‏ى سرتیپى وارد ارتش شد و به عضویت شوراى عالى نظام منصوب گردید. مدتى هم رئیس تداركات ارتش بود. در سال 1332 به علت دوستى و نزدیكى با سپهبد زاهدى، ابتدا به استاندارى گیلان و بعد به استاندارى خراسان رسید و چند سالى در این دو سمت باقى ماند. سرانجام در دوره‏ى دوم سناتور شد و تا دوره‏ى پنجم این سمت را حفظ كرد. وفات او در سال 1348 در سان 86 سالگى اتفاق افتاد. وى از مالكین بزرگ ایران بود. فرزندش خسرو افشار قاسملو در وزارت خارجه ترقیات زیادى نمود. سفیر در پاریس و لندن و سپس وزیر شد.
فعالیت ها : مشاهیر / سیاست
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.