بازدید : 534 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

ابوالقاسم امامی حسینی اصفهانی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : اثرآفرینان (جلد اول-ششم)
(س چهاردهم ق)، نقاش. از سادات حسینى اصفهان بود و در نقاشى روغنى و تذهیب دست داشت. اغلب آثار وى بر روى قلمدان، قاب آینه، قاب عكس، میز تحریر، سپر، حتى كاسه و بشقاب و سایر اشیاء تزیینى است. از آثار رقم‏دار او: جلد گل و مرغى قرآن مجید كه تمام جلد به آن آراسته شده، با رقم: «ابوالقاسم الحسینى اصفهانى سنه 1304»؛ قاب عكس گل و مرغى شیرین و زیبا، با رقم: «عمل ابوالقاسم اصفهانى»؛ دو قاب عكس گل و مرغ متوسط، به خط نسخ، با رقم: «ابوالقاسم اصفهانى 1318»؛ میز خوب، با تصویر گل و مرغ كه براى ناصرالدین شاه ساخته شده، با رقم: «میرزا ابوالقاسم اصفهانى»؛ دو جعبه بزرگ، با گل و مرغ زیبا و درشت، با رقم: «عمل كمترین ابوالقاسم اصفهانى سنه 1320»؛ گل و بوته ممتاز و دلنواز كه براى ناصرالدین شاه ساخته شده، با: «رقم میرزا ابوالقاسم اصفهانى».
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.