بازدید : 1218 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

رشید شهمردان

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : گلزار مشاهیر
محقق. تولد: 1284، یزد. درگذشت: 21 آذر 1362، آمریكا. رشید شهمردان سال‏هایى چند در هندوستان مى‏زیست و از دانشمندان زردشتى‏شناس ایرانى‏نژاد (پارسیان) آن مرز و بوم بهره‏ى علمى برد. نوشته‏هایى از او به صورت كتاب به جا مانده است: دساتیر كتاب آسمانى نیست، حرف راست؛ تعلیمات زرتشت؛ خرده اوستا به خط دین دبیره؛ راماین؛ (ترجمه از انگلیسى به فارسى)؛ مجله‏ى «جهان امروز»، پیامبر زرتشت، دین‏نامه‏هاى (شماره‏ى 1 و 2 و 3)؛ فرزانگان زرتشتى؛ خرده اوستا با آوانویسى و معنى؛ فهرست كتاب‏هاى دینى موجود در كتابخانه اردشیر یگانگى؛ پرستش گاه‏هاى زرتشتیان؛ دانستنى‏هاى آیین زرتشیتى (ترجمه)؛ زرتشت و همزمان او در ودا (ترجمه)؛ سال دینى زرتشتیان (ترجمه)؛ دین پایه زرتشتى (با همكارى دكتر حسین وحیدى)؛ تجدید چاپ خرده اوستا با آوانویسى (با همكارى دكتر حسن وحیدى)؛ تاریخ زردتشتیان از پایان دوره‏ى ساسانیان تا به امروز.
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.