بازدید : 1322 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

رحمت نشان افشار

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : مردان موسیقی سنتی و نوین ایران (جلد سوم)
رحمت نشان‏افشار، در سال 1314 خورشیدى متولد شد و هنوز تحصیلات ابتدایى را به پایان نبرده بود كه از كلاس پنجم به مدرسه عالى موسیقى رفت. وى در سال 1337 شمسى در رشته موسیقى نظام فارغ‏التحصیل شد (مقظع لیسانس) و در دوران تحصیل متوسطه هنرستان در اركستر سمفونیك هنرستان و چندى بعد در اركستر سمفونیك تهران به عنوان نوازنده كلارینت اول (قره‏نى) مشغول به كار گردید كه این همكارى با اركستر سمفونیك تهران تا سال 1345 ادامه یافت. رحمت افشار، از سال 1340 در هنرستان موسیقى ملى به عنوان هنرآموز در رشته قره‏نى مشغول به تدریس بود تا سال 1358 كه هنرستان مذكور دایر بود مشغول به كار بود. در سال 1364 مجددا در هنرستان موسیقى پسران فعلى به كار دعوت شد و به عنوان هنرآموز قره‏نى به تدریس پرداخت. وى از بدو فارغ‏التحصیل شدن از هنرستان عالى موسیقى كه در سال 1337 بود تاكنون در دستجات موزیك ارتش به عنوان فرمانده موزیك و از سال 1345، هم تحت عنوان فرمانده موزیك و هم رئیس شعبه موزیك نیروى هوایى تا هنگام بازنشستگى مشغول خدمت وتعلیم و تدریس بود.
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.