بازدید : 1695 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

اکبر صدیف

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : مردان موسیقی سنتی و نوین ایران (جلد چهارم)
اكبر صدیف، از هنرمندان خوب و باارزش در هنر و موسیقى ایران مى‏باشد كه به سال 1318 خورشیدى در تهران دیده به جهان باز كرد. از سن چهارده سالگى به موسیقى علاقمند شد و به آن روى آورد. وى ابتدا براى یادگیرى و نواختن فلوت به كلاس استاد عبداللَّه جهان‏پناه رفت و نت و نواختن فلوت را نزد حیدر اسماعیلى آموخت، سپس به هنرستان موسیقى ملى رفت و مدت دو سال نزد هنرمند ارجمند مهدى مفتاح استاد «قانون» درس خواند و فن نواختن این ساز را فراگرفت. اكبر صدیف، پس از این نزد جلال قانونى به مدت یك سال و نیم تعلیم نواختن ساز قانون را ادامه داد و هنوز در كلاس دهم دبیرستان بدر مشغول تحصیل بود كه براى همكارى با اركسترهاى رادیو، از وى دعوت بعمل آمد و او با اركستر جوانان، اركستر دانشجویان و پس از آن همكارى خود را با اركسترى به نام «خوزستان» در آبادان آغاز كرد. صدیف، پس از چندى به تهران آمد و در رادیو همكارى خود را با اركسترهاى عباس شاپورى، مهندس همایون خرم انوشیروان روحانى و غیره... آغاز و تا سال 1350 این همكارى‏ها ادامه یافت. سپس به وزارت اداره كل فعالیت‏هاى هنرى این وزارتخانه را به عهده گرفت و مشغول كار شد. وى همزمان با كارهاى ادارى و فعالیت‏هاى هنرى در دانشكده‏هاى حسابدارى و بازرگانى مشغول تدریس گردید و در سال 1356 جهت تحصیل و اخذ درجه دكترا به آمریكا رفت و پس از موفقیت در امتحانات، در یكى از دانشگاههاى آنجا مشغول تدریس گردید و در حال حاضر كلاس موسیقى دارد و مشغول تدریس سازهاى قانون و عود و تئورى موسیقى مى‏باشد.
نظرات کاربران
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.