بازدید : 1671 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

ایرج ملک پور

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال تخصصی استادان و دانشیاران کشور (جلد اول)
سال تولد: 1319، مرتبه علمى: استاد، رشته: ژئوفیزیك، دانشكده: مؤسسه ژئوفیزیك، دانشگاه: تهران خلاصه شرح حال تخصصى سوابق تحصیلى: كارشناسى فیزیك از دانشگاه تهران در سال 1343، كارشناسى ارشد فیزیك جو از دانشگاه پاریس در سال 1345، دكتراى تخصصى ژئوفیزیك از دانشگاه پاریس در سال 1347 و دكتراى دولتى علوم اختر فیزیك از دانشگاه پاریس در سال 1353. مرتبه علمى: استادیار دانشگاه صنعتى امیركبیر از سال 1353 تا 1355، استادیار و دانشیار دانشگاه تهران از سال 1355، استاد مؤسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران. زمینه‏هاى علمى و تحقیقاتى: طرح و بررسى تقویم هجرى شمسى و قمرى، تدریس دروس اپتیك، مكانیك، فیزیك سیارات و فیزیك نجومى در دانشگاههاى تهران و امیركبیر. تألیفات تعداد تألیفات (نگارش یا ترجمه كتاب) بزبان فارسى: 4 تعداد تألیفات (نگارش یا ترجمه كتاب) بزبان خارجى:- زمینه علمى تألیفات: تطبیق تقاویم، تقویم تطبیقى 500 ساله هجرى شمسى و میلادى، زاویه انحراف قبله در ایران. مقالات تعداد مقالات بزبان فارسى: 16، تعداد مقالات بزبان خارجى: 20 زمینه علمى مقالات: فیزیك و نجوم.
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.