بازدید : 653 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

محمداسماعیل تشید

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال تخصصی استادان و دانشیاران کشور (جلد دوم)
سال تولد: 1306، مرتبه علمى: استاد، رشته: بیهوشى، دانشكده: پزشكى، دانشگاه: علوم پزشكى تهران. خلاصه شرح حال تخصصى سوابق تحصیلى: دكتراى عمومى از دانشكده پزشكى علوم پزشكى تهران در سال 1330، دكتراى تخصصى بیهوشى از آمریكا در سال 1334، سفر به كشورهاى آمریكا، انگلستان، لبنان، و سوئیس در تازه كردن اطلاعات تخصصى. مرتبه علمى: پس از طى مراحل استادیارى و دانشیارى، ارتقاء به درجه استادى دانشكده پزشكى دانشگاه علوم پزشكى تهران. زمینه‏هاى علمى و تحقیقاتى: روش اندازه‏گیرى عمق بیهوشى در بیهوشى مدرن، راهنمائى، مشاوره و نظارت بر 50 پایان‏نامه دكتراى تخصصى بیهوشى. ابداع: لوله‏هاى ویژه انتوباسیون از راه بینى به شكل S مشهور به لوله دانشگاه تهران. تألیفات تعداد تألیفات (نگارش یا ترجمه كتاب) به زبان فارسى: 3 تعداد تألیفات (نگارش یا ترجمه كتاب) به زبان خارجى:- زمینه علمى تألیفات: فارماكولوژى داروهاى بیهوشى، انتخاب روش بیهوشى. مقالات تعداد مقالات به زبان فارسى: 33، تعداد مقالات به زبان خارجى: 12 زمینه علمى مقالات: انستزیولوژى.
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.