بازدید : 973 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

محمدمهدی رکنی یزدی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال تخصصی استادان و دانشیاران کشور (جلد سوم)
سال تولد:-، مرتبه علمى: استاد، رشته: زبان و ادبیات فارسى، دانشكده: ادبیات و علوم انسانى، دانشگاه: فردوسى مشهد خلاصه شرح حال تخصصى سوابق تحصیلى: كارشناسى زبان، و ادبیات فارسى از دانشكده ادبیات و علوم انسانى دانشگاه تهران در سال 1333، كارشناسى ارشد زبان و ادبیات فارسى از دانشكده ادبیات و علوم انسانى دانشگاه تهران در سال 1335، دكترا در سال 1346، عنوان رساله دكترا (تحقیق در تفسیر كشف‏الاسرار و عده‏الابرار در ده جلد). مرتبه علمى: استاد زبان و ادبیات فارسى دانشگاه فردوسى مشهد. زمینه‏هاى علمى و تحقیقاتى: ادبى، لغوى، پژوهش ادبى در ترجمه آیات قرآنى- التوبه الاولى- از نظر لغوى و برابرهاى لغات قرآن، طرح > فهرست كامپیوترى كلمات گلستان شامل: اسم، صفت، فعل و حرف. تألیفات تعداد تألیفات (نگارش یا ترجمه كتاب) بزبان فارسى: 6 تعداد تألیفات (نگارش یا ترجمه كتاب) بزبان خارجى:- زمینه علمى تألیفات: ادبى، اسلامى با بحثهاى اعتقادى و نگرش جدید. مقالات تعداد مقالات بزبان فارسى: 23، تعداد مقالات بزبان خارجى:- زمینه علمى مقالات: ادبیات، عرفان اسلامى در آثار ادبى و مباحث اسلامى.
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

156/2793