بازدید : 356 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

شهاب الدین بقائی کرمانی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال رجال سیاسی و نظامی معاصر ایران (جلد اول)
متولد 1262 در كرمان. پدرش میرزا عبداللَّه قاضى در كسوت روحانیت بود. تحصیلات خود را در علوم قدیمه تا درجه‏ى اجتهاد انجام داد. در انتخابات دوره‏ى چهارم كه مصادف با سال 1300 بود، از سیرجان به وكالت برگزیده شد. در دوره‏ى پنجم نیز به این سمت انتخاب گردید و در آن مجلس جزء اكثریت قرار گرفت و به انقراض سلسله‏ى قاجاریه و استقرار سلطنت رضاخان پهلوى رأى داد. در دوره‏ى ششم در انتخابات توفیق نیافت، متوسل به داور شد. داور او را به دادگسترى برد و به وى شغل قضائى داد. آخرین سمت قضائى‏اش مستشارى دیوان عالى تمیز بود. روى هم رفته مردى با سواد، متقى، در كار قضا خوش‏فكر و كم‏نظیر بود. به فساد اشتهار نداشت و زندگانى خود را از محل حقوق تأمین مى‏كرد. در 1313 درگذشت. مظفر بقائى كرمانى یكى از فرزندان اوست.
فعالیت ها : مشاهیر / سیاست
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

359/6266