بازدید : 1573 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

لطفعلی معدل شیرازی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال رجال سیاسی و نظامی معاصر ایران (جلد سوم)
در 1277 ش در شیراز متولد شد. قسمتى از تحصیلات مقدماتى را در شیراز و بخشى را در تهران انجام داد و چند سالى نیز در اروپا تحصیل نمود. پس از بازگشت از اروپا در شیراز به خدمات اجتماعى و ادبى پرداخت و در 1310 شهردار شیراز شد. در عمران و آبادى شهر كوشش زیادى معمول داشت و مورد توجه مردم قرار گرفت. در دوره دهم مجلس شوراى ملى از جهرم به وكالت مجلس انتخاب شد و در ادوار یازدهم، دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم از شیراز به مجلس رفت. در 1327 در دولت عبدالحسین هژیر معاون نخست‏وزیر و سرپرست انتشارات و تبلیغات شد ولى پس از دو ماه از كار كناره‏گیرى نمود. در دوره شانزدهم مجددا به وكالت رسید. سرانجام در 1336 ش در تهران درگذشت. معدل نویسنده‏اى توانا و ناطقى زبردست و ادیبى پرمایه بود و بیشتر اوقات خود را مصروف انجمن‏هاى ادبى مى‏نمود.
فعالیت ها : مشاهیر / سیاست
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

109/3553