بازدید : 1211 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

احمد معمارزاده

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال رجال سیاسی و نظامی معاصر ایران (جلد سوم)
در 1304 متولد شد. پس از اخذ دیپلم به خدمت در بانك ملى درآمد و در شعبه‏ى مركزى مشغول خدمت گردید. در حین كار در بانك ملى، دوره‏ى سه ساله‏ى حقوق را در دانشگاه تهران پایان داد و پس از تشكیل دوره دكتراى حقوق در دانشگاه تهران، رشته‏ى اقتصاد را دنبال نموده و دكتراى اقتصاد گرفت. در سال 1339 كه بانك مركزى ایران تشكیل یافت، معمارزاده به بانك مركزى منتقل شد و به معاونت اداره نظارت بر امور ارزى منصوب گردید. در 1350 به وزارت اقتصاد مأمور خدمت شد و مشاور وزیر شد. در سال 1353 پس از تشكیل وزارت بازرگانى، به سمت معاونت در تجارت خارجى منصوب شد و قریب دو سال در آن سمت بود كه قائم مقام بانك مركزى شد. دكتر احمد معمارزاده در آبان ماه 1357 در كابینه‏ى ارتشبد ازهارى به سمت وزیر بازرگانى معرفى گردید و قریب دو ماه در آن سمت استقرار داشت.
فعالیت ها : مشاهیر / سیاست
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.