بازدید : 1690 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

ایرج وحیدی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال رجال سیاسی و نظامی معاصر ایران (جلد سوم)
در 1306 در خرمشهر تولد یافت. بعد از انجام تحصیلات ابتدائى و متوسطه وارد دانشكده فنى شد و در رشته راه و ساختمان درجه مهندسى گرفت. آنگاه براى ادامه تحصیل به انگلستان رفت و از دانشگاه كینگز درجه فوق لیسانس گرفت و سپس از دانشگاه (دارهام) دكتر در مهندسى آب شد. وى در 1337 به ایران بازگشت. چندى در شركت نفت اشتغال داشت، بعد وارد وزارت كشاورزى شد و در بنگاه آبیارى به ترتیب بازرس، عضو هیئت مدیره و مدیر عامل شد. در 1342 به دنبال تأسیس وزارتخانه جدید به نام آب و برق به معاونت آن وزارتخانه منصوب گردید. در 1344 رئیس سازمان آب و برق خوزستان شد. در 1348 وزیر كشاورزى و بعد به وزارت نیرو كه همان آب و برق بود تغییر شغل داد. در 1355 از عضویت كابینه خارج شد. وى در آبان ماه 1357 در كابینه ازهارى در لیست بلند پایگانى بود كه طبق ماده پنج حكومت نظامى بازداشت شدند. وحیدى در رشته تخصصى خود تا حدى وارد بود. چندى به تدریس اشتغال داشت. وى در دانشگاه ملى مقام استادى داشت و در دانشكده معمارى استاد تأسیسات بود.
فعالیت ها : مشاهیر / سیاست
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.