بازدید : 1377 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

حمید حامی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع :
حمید حامی شریف ۱۳۵۵متولد / تهران خواننده ی جوان و از آماده ترین استعدادهای ترانه خوانی سال های اخیر که علاوه بر توانایی های خداداد صدا داشتن ذوق و پشتکار لازم برای خود آموزی ٬ از آموزش و راهنمایی های بابک بیات بهره ی فراوان برده است . در واقع خوانندگی او ادامه ی منطقی شیوه و برداشت بابک بیات در ترانه خوانی است . شیوه ای که از اوایل دهه ی ۵۰ بزرگترین خوانندگان پاپ را تربیت کرده و حامی از آخرین هنر آموختگان این مکتب است که در حد توانایی صدایش ٬ بدون تقلید و مشابه خوانی آغازی قدرتمند و تحسین برانگیز داشته است . حميدرضا در خانواده اي بزرگ شد كه همواره به موسيقي عشق مي ورزيدند . او از كودكي حس شنيدن را از بين حواس پنج گانه خود بيشتر دوست مي داشت و به آن عشق مي ورزيد . پدر ومخصوصا مادر او از صداي بسيار مناسبي برخوردار بودند . به طوري كه خود حامي در مصاحبه هايش مي گويد كه صدايش را از پدر و مادرش به ارث برده و يك ارث به حساب مي آيد . او در گفته هاي خود از سخنان يكي از برترين هنرمندان تاريخ سينماي جهان نام مي برد : چارلي چاپلين مي گويد : همه چي ژن است يعني آموزش مي تواند مؤثر باشه ولي ژن ۹۰ درصدو آموزش ۱۰ درصدمؤثر است . حامي از همان بچگي فردي خجالتي بود و همين موضوع باعث مي شد كه در گروه هاي سرود مدرسه شركت نكند تا سن ۱۱ سالگي كه اين خجالت با خواندن در يك محيط خانوادگي از بين رفت . حامي تحصيلات خود را در دبيرستان در رشته ي علوم تجربي دنبال كرد و در دانشگاه رشته ي دكوراسيون داخلي را دنبال كرده است ولي به دلايلي ۱ سال مانده به اتمام تحصيل درس خود رارها كرد . حامي همچنين شعر مي گويد و عكاسي و نقاشي را هم دنبال مي كند . ولي به گفته ي خودش تنها كار كردن در زمينه ي موسيقي را دوست دارد و تنها از فعاليت كردن در زمينه ي موسيقي لذت مي برد . حامي فوق العاده آدم احساسي و مهرباني هست . او پدرش را در ۱۱ سال پيش بر اثرسكته ي قلبي از دست داد . حامي دوست دارد هنرمند تاريخ باشد . از مدت فعاليت حامي در عرصه ي موسيقي ۹ سال مي گذرد . او ابتدا با آهنگي كه براي جشن عاطفه ها و تيتراژ فيلم فالگير درسال ۷۷خواند كار خود را در عرصه ي موسيقي شروع كرد . تا كنون ۳ آلبوم از او به نامهاي ( حامي . سال ۱۳۷۹ به آهنگسازي دكتر چراغعلي ) و ( دو نيمه ي رويا . سال ۸۲ بهآهنگسازي زنده ياد استاد بيات ) و ( فقط نگاه مي كنم . سال ۸۶ به آهنگسازي بامداد بيات . حامي .ناصر چشم آذر . پرويز مقصدي . فردين خلعتبري و سيروان خسروي ) منتشر شده است . حامي همچنين بر روي فيلم هاي سينمايي بسياري و سريال هاآثاري را خوانده است . مانند : فيلمسام و نرگس . گل يخ . هدف اصلي . مردان كوچك . جواني . فالگير .سلام . نقش بر آب و ....
نظرات کاربران
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

546/876